Alevilik sunnilik sorununuz var mı?

Biz aleviyiz ve sevdiğim adam sunni diye ailem istemiyo ama kültürler uymaz diye. Biz 2 senedir konuşuyoruz artik evlenmek istiyoruz fakat babam vermem diye tutturdu. Etrafinizda hic böyle sorunla karsilastiniz mi nasil çözüldü bu sorunlar? Kırmadan yardımcı olun bana :(

0|0
6|9

En İyi Erkek Görüşü

• Aleviyim babanlar bence ayrımcılık yapıyor ama o kadar zulm ve kötülük görmüşlerki onlara karşı hoşgörülü olamıyorlar annemden biliyorum

1|0
    0|0
    • Evet bende biliyorum bir kac konuda babamadw hak veriyorum ama böyle bir sebeptende ayrilmak istemiyorum

• Aynen umarım gönlünden geçen olur kandaşım :)

• Inşallah kandaş ☺

En İyi Kız Görüşü

• Benim sevdiğim adam alevi ben sunniyim olsun kalplerimiz bir

1|0
    0|0
    • Umarım hep mutlu olursunuz

• Canım ben bunların hepsini anlattım tamam orda haklısın tabiki hayırlı biri olsun ama ben istemiyorum diyo neler dedim araya kimleri katmadık ama inada bindirdi resmen. Daha önce akrabalardan bir kac olay olmustu bu yönde o yüzden istemiyo

• Beni ekleyebilirsin konuşmak istersen

Erkekler Ne Diyor 8

• babanin sözünü dinle. ya bir alevi ile evlen ya da atatürkçü demokrasiye inanan cagdas medeni bir sunni ile evlen.

1|0
    0|0
    • Öyle zaten Trakyalı kendisi gayet çağdaş ve Atatürkçuler ama babam istemiyo o yüzden böyle üzülüyorum :(

• Karşılaştım onlar kaçmıştı

0|0
    0|0
  • dinle bir sorunum yok dogru neyi bulursam ona inanirim onu yaparim dinde birine kufur et derse etmediyim gibi kendimin de dogru bildiyi neyse iste ona gore yasarim

0|0
    0|0
  • İnancın hayatına hakim değilse turpla bile evlenirsin

0|0
    0|0
  • Alevisi de dostum, sunnisi de dostum. Ayrim yapmam.

0|0
    0|0
  • karşılaştık .. ama izin vermedik.. bir de şu var .. bir alevi erkek sunni ile evlenemez. ama bir sunni erkek alevi bir kızla evlenebilir

0|0
    0|0
  • Ben alevilik diye bir şey olduğuna inanmıyorum aleviler kendilerine sonradan kural çıkarmışlar

0|0
    0|0
    • Bu senin düşüncen saygı duyuyorum.

• Bak bende en iyi bilgiyi dedelerimizden alabilirsin dedim. Mezhebin ırkın ne bilmiyorum ama seninde kendi mezhebine ırkına dahil bilmediğin şeyler vardır bende yanlış yönlendirmek istemedim seni.

• Çok sıkıntılı bir durum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Karşılaşmadım bizimkiler pek sorun etmez çevremde de görmedim
    Bence çözülmez o çünkü kaç yaşında adam onun doğrusu bu heralde

0|0
    0|0
    • Evet ikna edemiyorum ne yaptimsa olmuyo

• arkadaşımın kuzeninde gördüm. Onlarda baya uğraştı falan ama en sonunda büyükler ikna edildi

0|0
    0|0
  • Yarım sene önce ben de alevi bir erkekle tanıştım. İyi anlaşıyoruz. Niyetimiz ciddi ve evlenmeyi düşünüyoruz. İkimizde ailelerimize birbirimizden bahsettik ve ailelerimiz tanışmamızda bir sakınca görmedi. Mezhep farkını henüz dile getirmedik ama. Tanıdıkca önemi olmaz diye umut ediyorum. En nihayetinde hayatı paylaşacak olan kendimiziz ailemiz değil.

1|0
    0|0
  • Sen evleniyorsun baban evlenmiyor artık bunları aşmak lazım siz anlaşabiliyorsanız sorun yok karşılıklı saygı olursa bir problem olmaz

0|0
    0|0
  • Ben yasadim

0|0
    0|0
    • Nasıl oldu naptin öyle bir durumda?

• Allah yardımcımız olsun :(

• Amin sizinde

Yükleniyor...