Bakarak taciz mümkün mü?

Bana ne olusa olsun bakmanın taciz olması bakana sapık denmesi mantıksız geliyor.
Gerçekten ! Bakmak taciz olur mu?
Çünkü dokunmadan taciz olması çok saçma.

Güncellemeler:
Hem ilgi çekici güzel olmaya çalışıyorsunuz hem de bakınca taciz diyorsunuz çok çelişkili
Ben de yapmıştım
Bir gün okula giderken oturduğum koltuğun karşısına çok güzel bir bayan oturmuştu. Bakmamak elde değildi ama rahatsız etmek istemiyordum
Ben de ona direk değil de camdaki yansımasına baktım rahatsız etmemek için.

0|0
13|8

En İyi Kız Görüşü

• Şimdi bakış var bir de bakış var. Ufak bir teması eyvallah da dikmiş gözlerini tenasül uzuvuma bakıyorsa bu düpedüz tacizdir.

1|1
    0|0
    • Nasıl yani?
      anlayamıyorum nereden nereye taciz oluyor.
      Temas olmayınca taciz nasıl oluyor? Uzuvuma bakınca demiştin el kol uzuvumu oluyor?

• Senin dediğini bir taciz olarak görmüyorum.

• İşte o zamanı kastettim ama o kadarcık zamanı bile sapıkça olduğunu düşünenler var

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 12

• Ilgi çekici güzel olmanın kişinin kendinedir bakmak taciz mi evet yol boyunca metro da bir an gözünü üstümden ayırmayan birinden nasıl olursa rahatsız olmazsın biri bile sana uzun süre bu şekilde baksa kavga çıkarırsin bunu kıyafet ile olcmussun sor bakalım çevrede ki bayana günde kaç defa göz tacizine maruz kalıyor giyim fark etmeksizin

0|0
    0|0
    • Giyim kesinlikle fark ediyor
      Sen sor bakalım çevredeki erkeklere güzel olmayana bakma zahmetine giriyorlar mı?

• Gozuyle s*kiyorlar resmen mk ne diyosun sen.

0|1
    0|0
  • Mümkün tabi

0|0
    0|0
  • Evet mümkün

0|0
    0|0
  • O işin sonu kötü. Sonra "yok canım, sözlü taciz de taciz değil aslında" dersiniz. Fiziksel tacizi mazur göstermeye kadar gider!

0|0
    0|0
    • Gerçekten anlamıyorum.
      Sözlü taciz gerçek tacizdir Gelip aileme küfredenin bana taciz ettiğini varsayar bir güzel pataklarım.
      Ama bakmaması demek erkeklerin güzele aramayan
      Bir çeşit
      ( Dünyevi isteği kalmamış keşişlere dönmesi demek)

• Edepli gözü takılsa bile nefsine hakim olur çevirir başını. Fark bu. Niye uzatıyorsunuz?

• Bu dediğin edepli adam değil karşısındaki Kadın güzel olsa bile umursamayan adam

• Bakması tabiki de cok rahatsız verici. Emin ol kadın olmadığın icin ne kadar rahatsızlık verdiğini anlayamazsin. Ve bakan erkeklerin aklından ne geçtiğini az cok tahmin edebiliyoruz

0|0
    0|0
    • Ne gibi mesela tahminin
      Neden rahatsız edici olduğunu az tahmin edebiliyorum ama hergün kendini ilgi çekici olmaya çalışan kadınları her gün otobüslerde yollarda karşılaşıyoruz
      Bakmak istenilmesinin nedeni güzel olmanız değil mi?

• Hayır kendimizi begenmek icin susleniyoruz bakim yapıyoruz yani ben öyleyim. Karşı cins icinse sevdigim icjn suslenirim

• O kadarını bilemiyorum
      Benim bildiğim kadın tarafının güzel olma nedeni kendi cinsinden üstünde durabilmek için kendi cinsi dışındaki
      karşı cinseki erkeklere güzel görünerek kendilerini kendi cinsinde üst sıralara en güzele yani
      en mükemmel olmaya olmaya adamaları değil mi cünkü kendi cinsine güzel görünmeye kalksa kendi cinsince haksızca çirkin denir gibime geliyor
      Bu bana göre;
      Kadınların güzel olmaya çalışma nedeni

• evet mümkün temas olmasada yine de kızı inceliyosun yani

0|1
    0|0
  • Tabiki olur

0|0
    0|0
    • Neden taciz olur taciz olması için sözlü bir demesi ya da temas etmesi gerekli değil mi?
      Eğer tacizse neden taciz?

• Normal bakistan bahsetmiyorum
      böyle rahatsız edici bakışlar taciz bence

• Normal bakış ne oluyor ki kıyafetine mi bakıyor saçına mı bakıyor yoksa yüzüne mi bakıyor

Benim bildiğim rahatsız edici bakış flört etmek için ikide bir gözünün içine zorla bakılmasıdır.

• Tipik tacizci savunması

0|0
    0|0
  • Ever olur. Eger bakislarin karsisindaki rahatsiz ediyorsa bal gibi tacizdir.

0|0
    0|0
    • Rahatsız etmeyecek ise sorun yok demek saol anladım

• O "rahatsiz etmeme" olcutunu kadin belirler. En ufak bir bakistan bile karsindaki rahatsiz oluyorsa ve sen devam ediyorsan bu tacizdir. Illa penisinizi kulaga surtmeye gerek yok taciz olmasi icin. Rahatsizliktan sonraki her adim bal gibi tacizdir.

• Zina

0|0
    0|0
    • Zina mı neden zina?
      Benim bilediğim zina için de bakmak sayılmazdı.

• Göz zina oluyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Tacizin anlamı dokunmak değil , rahatsız ediciliktir. Israrlı bakışın da bir taciz = rahatsız edicilik olduğu ve dokunma veya başka yolla rahatsız edicilikle aynı ağır cezalar getirdiğini düşünürsek , sen mantıksız bulsan da şikayet vukuunda hakim bir güzel içeri tıkıveriyor.

www.kadinininsanhaklari.org/.../

Demek ki , tren bakışları da bir suç.

2|0
    0|0
    • Rahatsız edici olabileceği ortada ama herhangi bir hakkının çiğnediği de ortada bunun taciz olabilmesi için bir etki olması gerekli değil mi
      Senin mantığa dayanırsak çok ince ve çok açık giyinmiş bir bayan çevredeki erkeklere tecizde bulunmuş olmaz mı?

• Benim değil , kanun koyucu ve hakimin mantığına göre böyle. Mutlaka ki itiraz mantığını da dinleyecektir hakim de , faydası olur mu orası karışık. Çünki bir bayan ne yaparsa yapsın senin birey olarak kendine hakim olma seçeneğin var , yok dersen bu durumda hakimin cevabı ağır gelebilir ama mantıksal çıkarım olarak doğrudur.

• bazıları bakıyor ama aklında türlü pozisyonlara sokuyor kadını. bununki düşünsel tacizi de geçiyor düşünsel tecavüz. ama o sapık diyenin aklından ne geçtiğini de bilemiyoruz. belki de o da pozisyonlardan pozisyon beğeniyordur ama aklını okuyamıyoruz.

kimin ne düşündüğü açıkça belli olmadığı için kimse sapıklıkla suçlanamaz ama ben şu kıza kafamda şunları yaptım deyip dillendirdiği taktirde sapık denilebilir aksi senin fesatlığın olur.

aklında sana bakarken şevkatte olabilir ihtirasta onu bilemezsin...

0|1
    0|0
    • sana katlıyorum dostum ben de bu yüzden kafam karışmış durumda insanın aklında geçeni bilmeden o insanın (yiyecek gibi olmayan) boş boş bakmasından o kişiye sapık denmesi
      Benim iyice kafamı karıştırıyor.

• Yanında aile fertlerinden birisi var ve yemek yediğiniz yerde karşıdan birisi veya birileri gözlerini dikmiş ve yanındaki aile ferdini süzüyor bakışlarını ayırmadan. Ne yaparsın?

0|2
    0|0
    • Bizden bir şey istemiyorlarsa gitmelerini söylerim gitmedikleri taktirde karşılık veririm

• ama kendi cevabını vermişsin zaten. "rahatsız etmek" işte o taciz. sana birinin seni yiyecek gibi bakmasından rahatsız olmaz mısın? mesela kıllı göbekli ve pala bıyıklı bir oluşumun?

0|0
    0|0
    • Yiyecek gibi bakmasından rahatsız olurum bu seni yemek isteyen birinin bakışı ama sen seni güzel bulduğu için boş boş bakan birinden rahatsız olur musun ? görünümü ne olursa olsun.

• herneyse sizin istediğiniz diğer insanlarda bulunan birşey değil gibi neyse.

• evet, taciz mümkündür.

Ayriyetten göz zinasına bile girer.

0|0
    0|0
    • o Bakma nedeni sapıkça nedenlerden ise girer onun dışındakiler ne olacak

• Nefes almak bile taciz olm.

0|0
    0|0
    • Doğru diyorsun
      nefes alınca neymiş odayı mı nemlendiriyor muşum neymiş oksijen mi azalmış dünyada
      Bunları söyleyerek beni dürten kadın çok ağabey
      Sanki kadınlar gazla çalışıyor.

• Gözleriyle insan zikenler var bu dünyada dostum..

0|0
    0|0
    • Gözleri ile zikmek mümkün değil yahu o iş kolay değil illa temas gerekir.

Yükleniyor...