Ülkemizdeki en büyük problem nedir sizce?

Lütfen insanların siyasi, dini tercihlerine saygı duyarak yorum yapın.
Sorum çoook basit :)
Not: Hiçbir şekilde ülkemi kötüleme gibi bir amacım yoktur.

0|3
26|64

En İyi Erkek Görüşü

• Kendi kaynaklarıyla yücelecek bir millet iken ihrac yapmamız. Ve araştırma geliştirme adına bir laboratuvar olmaması. Ve tarihimizi sadece 100 yıldan ibaret saymamız. Şahısları ilahlaştırarak yüceltmemiz. Dindardan haz edilmemesi baskı altına alınmaya çalışılması ; zıttının da karşı tarafa yapılması. Sermaye şirketleri ; karanlık eller ; dış mihraklar ; kürt sorunu değil PKK illeti ; Suriye ; Iraktan hala topraklarımızı geri almayışımız. Aşırı zenginleşip acımazısça tüketenlerin yanında hızla yokluslaşan gürüh. Para için ruhunusatmaya hazır bir nesil. Eğitim sisteminin adil olmayışı ; Ve sınav sisteminin insanlık hakları ihlalinin olduğu bir ülkedeyiz. Kadınlara karşı şiddet ; kadının erkeğe yaptığı duygusal ve maddi zulm. Bir güruh CHP dediyse körü körüne doğrudur ; diğer güruh AKP dediyse körü körüne doğrudur zihniyeti ve bu iki zihniyetin bir birine umarsızca yaptığı hakaretler. Kahrolası Fetoraller. Ve daha nice ideolojik çatışmalar. Bu ülke kanlı pazarları gördü ; Sağda ve Solda birbirini vuranları ; Polis şiddetini ; Ordu zulamatını her şeyi yaşadık. Daha küçük bir emekliyemyen bir bebek haline geldik. Dünyaya hükmeden oluşum ve dünyanın neredeyse her herinde medeniyet izleri bırakan bir imparatorluktan yokluğun çukuruna düşmüşüz. Çıkar ve tüketim toplumu haline gelmişiz. Modern köleleriz hepimiz. Dur dediğin zaman nereden geldiği belli olmayan kurşunlara hedef oluyorsun.

1|2
    0|0
    • eksik olmuş *orantısız ihracat ve ithalat yapmamız.

• EİG için teşekkür ederim. Ülkede şu anda görülen tablo bu. Burası paylaşılamayan Türkiye, aynı zamanda çok şükür ki batırılamayan gemi Türkiye ;O yüzden burada sorunların düzeltilmesine izin vermezler. Düzelmeye başladığı zaman dikkat edin büyük hareketlenmeler olur. 300 yıldan beridir böyledir bu.

• Kesinlikle. Bir çözüm önerisi getirse iktidar , muhalefet istemez. Muhalefet partiler getirse, iktidar istemez. Yine de bu kadar yaşanılanlara karşı ülke ayakta

En İyi Kız Görüşü

• Erkeklerin ve Kızlarımin eşit bir şekilde algılanmaması, yargılanması ve eşit şekilde davranılmaması.

1|0
    0|0
    • Katılıyorum. Erkek ve kızların yetiştirilmesi çok farklı

Erkekler Ne Diyor 63

• En başta saygı. Türkiye'de herkes bir kabadayı olma derdinde. Sebepsiz bir egoism de bunun cabası. Ama bu vahşilere otorite nedir zamanla öğretilecek. Sanıyorlar ki eskiden olduğu gibi rahatça vandallık yapacaklar. O Türkiye çoktan bitti. Yeni çıkan yasalar bu vahşileri evcilleştirmeye çalışıyor.

2|0
    0|0
  • Ülkemizdeki en büyük problem fakirlik
    Beyin fakirliği

3|0
    0|0
  • Ahlak, yani insani değerlerin öğretilmemesi. İnsana saygı dürüstlük vatan sevgisi öğretilmemesi. Eğitimin tamamen not sistemine dayanması. Bireysel gelişimin değil toplumsal gelişimin desteklenmemesi.
    Bunların olmadı bir eğitimde kişi büyüdüğünde vatan hainide olur tecavüzcüde olur rüşvetçide olur herşey olur.

1|0
    0|0
  • Dünyada herşey SATILIK olduğu için
    ZENGİN kendini ALLAH sanar oldu.

1|0
    0|0
  • Hagni birini sayayım ki tecavüzü mü devleti soyanları mı insanımızın birbirlerini kazıklamasını basın özgürlüğü adalet atanamayan üniversite mezunları düşük maaş yüksek enflasyon işçi hakları anayasa zaten sözde paralelle ugrasmaktan pkkyada zaman yetiremediler

1|0
    0|0
  • Bu ulkedeki en buyuk sorun birlik olamamak sebebi ise hemen galyana gelmek dis guclerin oyunlarini gorememek heleki 2023 yakastikca dahada olaylar artacak cunku 2023 de turkiye bagimsiz kalacak ve dunya lideri ulke konumuna gececek ki bunu hic bir ulke kbul etmiyo istemiyo

1|0
    0|0
  • içerdeki hainler

2|1
    0|0
  • Kişiye duyulmayan saygı. En büyük sorun.

1|0
    0|0
  • İşssizlik

1|0
    0|0
  • cahillik ^^

1|0
    0|0
  • Herşey problem olmaya başladı artık gün geçtikçe yaşanmaz hale gelecek her yer

1|0
    0|0
    • allah korusun

• Aynen panik atak bu hastalik ya verem etrir ya da inyihar etrir 21 yas sîk gorulmektedir buda21 yas ustunun hemen hemn hepsinde var

• @Serhatyftffuffg allah korusun be felaket tellalı gibsin

• Bir ülkede din için harcanan para eğitim için harcanan paradan 10 kat fazla ise sorun her yerde dır. Saygılar.

1|0
    0|0
  • Yalan söylemek.

1|0
    0|0
  • Saygı yok.

1|0
    0|0
  • Ulkeni kotuleyecek bir durum yok kotuleyemezsin zaten
    İktidar partisini tutmuyorum ama ülkemi duruşu gücü olarak beğeniyorum
    Velhasıl kelam
    En büyük problem lanet p, k, k

1|1
    0|0
  • tecavüz , kadın cinayetleri ve kürdistan yaratmak isteyen embesiller

2|0
    0|0
  • Ülkede birlik yok
    Insanlar sırf bir görüşü tutmuyor diye körü körüne karşı tarafa nefret duyuyor ve buda bütünlüğü bozuyor
    Valla savas filan çıkarsa ülkeyi içten feth edecekler heralde

1|0
    0|0
  • var işte bir şeyler. aklıma tek bir problem gelmiyo

1|0
    0|0
  • Kitapsizlik.
    Okumamazlik.

1|0
    0|0
  • Aklımızdan çok çükümüzle hareket etmemiz

1|0
    0|0
  • Saygısızlık

1|0
    0|0
  • cehalet, çok net

1|0
    0|0
  • Terör

1|0
    0|0
  • ülke gelirini doğru paylaşamamak bence öyle yani

1|0
    0|0
  • Kadınlara cinsel obje olarak bakılması ve Suriyeliler ^^

1|0
    0|0
  • Eğitimsizlik cahillik

1|0
    0|0
  • Saymakla bitmez zaten haberler gosteriyor

1|0
    0|0
  • Cahillik, araştırma yapmamak, herşeye körü körüne inanmak ve kapitalizm etkisi altında olmak.

1|0
    0|0
  • Problem olmayan bir şey yok ki. Hangi birini sayayım?

1|0
    0|0
    • Deme öyle. Güzel şeyler de oluyor elbet :)

• Siyasi olarak bakmıyorum kesinlikle. Hepsine saygım var.

Ama patlayan bombalar. Eğitimin yeterli düzeye gelememesi. Verilen şehitler.. Yoksulların azalacağına tam tersi çoğalması. NE bileyim say say bitmez işte :) Ama dediğin gibi herşeye iyi ttarafından bakmak lazım :)

• Çok haklısın :)

• Empati kuramamak

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    33

Kızlar Ne Diyor 25

• Kadinlarin ciddi anlamda guvenliginin kalmamasi olsa bile bu bu saatte burdaydi su soyle giyinmisti denilebilme cesaretine sahip olunmasi ve ne yazik ki ulke olarak her durumda yeterli cezayi veremeyip mahkumlardan ceza vermesini beklemek gibi bir acizlige sahibiz ne yazik ki gercekten bu sadece kadinlar acisindan degil bunun katili var cocuklara musallat olani var ama cezasini devlet degilde icerdeki mahkumlar verir hep

1|0
    0|0
  • İnsanların birbirine zerre saygısı yok ve gerikafalı çoğu

1|0
    0|0
  • Egitim

1|0
    0|0
  • Terörden daha büyük sorun var ülkede soysuz gençler yetişiyor

1|0
    0|0
  • Terör ne yazık ki.

1|0
    0|0
  • Cehalet, ırkçılık, Kendi ırkını üstün görme vb.

1|0
    0|0
  • En büyük sorun insanlarin cahil olmasi, at gözlüklerini çıkartıp objektif yaklasamamasi olaylara. Gerçekleri ve ulkemiz icin en dogrularini gorememeleri ✌😊

1|0
    0|0
  • sevgisizlik, saygısızlık, vicdansızlık.

1|0
    0|0
  • Şehitlerimiz

1|0
    0|0
  • Ataerki.

2|1
    0|0
    • Kesinlikle. Kadınlar çok çok ön plana çıkmalı. Tabi ki iyi işlerle.

• Görüşe saygı yok
    Bireysellik yok bireycilik var
    Millet bana dokunmayan yılan bin yaşasın zihniyetin de
    bir Türk olarak kültüre de saygı yok
    Siyasi boyut desen buraya yazsam sığmaz. Bence çok tartışılır şeyler var.

1|0
    0|0
  • İnsanlar yobaz

1|0
    0|0
  • Ülkemizin en büyük problemi eğitim sistemidir.

2|0
    0|0
    • Snce bu sorun hangi yollarla çözülebilir?

• Kökten bir değişim lazım. Yani biz üretken bireyler yetiştirmeliyiz. Ülkemiz üretken değil fen bilimlerinde çok geride çocuklara feni sevdirerek başlayabiliriz.

• Çok haklısın. Bilime daha çok önem verilmesi gerekir.

• İnsanların birbirine tahammülü yok

1|0
    0|0
  • Açlık

1|0
    0|0
  • Saygısızlık.

1|0
    0|0
  • Bence Türkiye'de bir problem yok. Birden çok çok fazlası var.

1|0
    0|0
  • Kendine güvensiz insanlardan oluşuyor olması bence en büyük problem...

1|0
    0|0
  • Terör
    Kadına şiddet

1|0
    0|0
  • Saygı, hoşgörü, eğitim, adalet.

1|0
    0|0
    • en büyük problem senin gibi birleştirici yok kardeşiz yok hakların kardeşliği gibi söylemlerden bulunan insan müsvetteleri.
      BİR TÜRK OLARAK SENİ PROTESTO EDİYORUM..

• En büyük sorunumuz bence güvensizlik sorunu

1|0
    0|0
  • Yobazlık, ataerki.

1|0
    0|0
    • ahs enin bu tatlı deliğin yok mu sabahtan beri dll sızdırmam sebep oluyosun

• Kürtler tek sorun biraz adam olsalar Türkiye daha güzel olacak

0|0
    0|0
    • Kürtler deneyelim PKK ya da terör dersek daha doğru olur.

• Yine çok ayrımcı bir yorum daha. Kürtlerin olmadığı yerler dört dörtlük mü? hiç mi sorun olmuyor oralarda. Evet bir yandan haklısın ülkenin doğusu her yönden daha az gelişmiş. Fakat tek bir ırka atamayız bu yükü. Yine de teşekkürler :)

• Pkk desek daha doğru olur

• Akp. rte. pkk. hdp...

0|1
    0|0
  • Tecavuzculerin hadım edilmemesi

1|0
    0|0
Yükleniyor...