Rusya, neden Türkiye'ye kafa tutamaz?

Şahsen günümüzde kartlar açık oynanmasa bile Rusya'nın Türkiye'ye " höt " bile diyemeyişinin sebepleri açık. 2023 yılında geçerliliği bitecek olan ve yeniden şekillendirilecek Lozan için tabii ki de. Niye mi? Avrupa, doğuyu istiyor efendim. Doğuya geçiş içinse arada güçlü bir kale lazım onlara. Lozan bitince ABD, İngiltere, Fransa, Almanya devreye girip Türkiye üzerinde etkinliklerini artırmak isteyecekler. Ama hangisi daha çok öne çıkacak, hangisi diğerlerinden sıyrılmaya çalışacak orası gizli gizli yapılan toplantılarda saklı. Almanya - ABD toplantısında bunlar " birlikteyiz " diye sözleşseler de ABD - Fransa toplantılarında da bunlar birbirlerine söz verir. Anlayacağınız bunların kendi içlerinde bir çekişme varken, Rusya gibi " ben tek başıma istiyorum doğuyu " diyen bir ülkeyi aralarında görmek istemezler. İşte bu yüzden konu Rusya olunca bu devletler Türkiye'yi destekliyoruz der, bu yüzden AB, Nato gibi birlikler Türkiye'yi savunur. Yoksa Türkiye'yi sevdiklerinden değil. Cidden seviyorlar mı sanıyorsunuz? Büyük yanılgı. İsrail konu olunca niye Türkiye'yi bu kadar desteklemediler? İsrail zaten bunların veledi, istedikleri an keserler seslerini. Deyim yerindeyse kellesini alırlar. İsrail, ABD'nin doğuda ki kalesi. Eh bir yerden başlamak lazım değil mi?

Uzun lafın kısası;
Siz Avrupa, Avrupa diye özenirken, Avrupa ülkeleri ve ABD doğuya yerleşme derdinde.

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• lozan 2023 te bitmeyecek bunu görünce okumaya devam etmedim lozanın maddelerinde tarih belirtilmemişti o yüzden 3 dünya savaşı çıkana kadar lozana devam :)

0|1
    0|0
    • Diplomasi dersi alan herkes bilir ki antlaşmaların çoğunluk olarak hükümlerini yitirdiği dönemlerde ilgili taraflarca yenilenmesi gerekmekte. Yoksa öyle bir antlaşma var sayılmaz :)

• Birde günümüzde eskisi gibi silahlarla fetihlerle olmuyor olay. Teknoloji, para kimdeyse o ezip geçiyor valla :) Silah sadece sözde kalıyor. tedbir gibi bir şey :)

• o yüzden şuanda okumaya önem veriyor devlet ama okuyupta bir yerlere yerleşemiyorlar öğrenciler çünkü çok fazla hain var içimizde mesela fetullahçılar adamlar 2 yıl okuyo devletin en üst kademesine geliyor ve diğerlerine engel olmuya başlıyo !

Kızlar Ne Diyor 1

• Afedersin kı*ı kırık Ukrayna kırımlarını bile kafa tutamamış bir ülkeye, yarısı ruslardan oluşan bir ülkeye kafa tutamayan Rusya! Türkiye'ye kafa tutma ihtimali olabilir mi? Olamaz. Türkiye muz cumhuriyeti değil öyle kafa tutulsun senin tanımınla "höt" denince. Bir kere Türkiye Nato üyesi, bütün nato üyelerini karşısına alamaz Rusya, öyle silahla boğazdan geçip hava atmaya benzemez bu ülkeye kafa tutmak. Anlaşma olsun olmasın! Amerika bile dünyanın en güçlü ordusuna sahip bir ülke, Irak ile 8 sene mücadele verdi. Yaklaşık1- 1,5 Milyon orduya sahip bir ülkeye ki bu yeri gelince 20-25 milyon olur, o riski göze alamazlar, yemez.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Kafa tutamaz mı? Kafa tutamayan adam Orta Doğu'da elini kolunu sallayarak gezemez. Bırak bu işleri. Şu an Türkiye'de çıkardıkları olaylar yüzünden başta Rusya Orta Doğu'da yani Surie'de at koşturuyor. Türkiye'nin dikkatini terörle ne kadar dağıtırsa onların da işine gelir.

Neyseki eski ahmaklar ile yönetilmiyor da herşeye karşı mücadele edebiliyoruz. Yoksa birtakım şeyleri çoktan kabullenir olmuştuk. İsrail kimsenin kalesi değil. ABD israil için çalışır. Senin ekonomini ben yönetiyorsam sen benim için çalışırsın mantığı. Türkiye ile Rusya zıtlaştı ya şimdi Rusya'ya gıcık herkes Türkiye'nin yanında. Rusya yatsın kalksın yandaşı İran ve Çin'e dua etsin. Öbür türlü hadlerine değil dünyaya ahkam kesmek.

0|0
    0|0
  • Haklısın pikachu

0|0
    0|0
  • Lozan da şu maddede şu tarihte şu zamanda bitecek diye bir yazı göster hesabı kapayıp gidiyorum uyanın artık 2023 bahane Lozanın bittiği filan yok !

0|0
    0|0
    • 2023 100' yılı cumhuriyetimizin o yüzden bir kaç cahilin çıkarttığı yalan bu bahane diyip'te akpye çağrıştıma yapmışsın ama bu yalanıda onlar çıkarmadı !

• @can58500 Cevabımda bu yalanı şu çıkarttı bu çıkarttı diye bir şey belirttim mi?

HAYIR.

Lafı başka yerinden anlayıp yorum yapma.

• ben o şekilde anladım ama sende biraz daha açık yaza bilirdin :)

• Nato var

0|0
    0|0
Yükleniyor...