Peygamberimizi kabul etmeyen Müsluman olmuyor diye biliyorum Acaba Aleviler Müslüman mı? Bilen varsa yazsın

Güncellemeler:
Herkes farklı birşey soyluyo ama neyse Hepimiz Kardeşiz.

0|0
15|15

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Aleviler Hz. Muhammedi peygamber olarak görüyor zaten. Yezid ile Hz. Ali arasındaki savaşta Hz. Alinin tarafını tutuyorlar die biliyorum. Aslında her müslümanın yapması gereken. Uygulayışta gelenekselleşmiş bir takım değişik kuralllar bulunuyor sanırım. Kerbeladaki olayı anmak için tutulan oruç falan.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Türk Tarih Kurumunun geniş kapsamlı araştırmasına göre: İki tür alevi vardır.

1. Birinci sınıf yani İnançlı aleviler. Bunlar namaz kılar ve oruç tutar. Osmanlıya ihanet etmez. Ancak bunlar Osmanlıda dahi istisnaydı şu an ise pek kalmadığından eminim ben en fazla üç tane gördüm.

2. İkinci sınıf yani inançsız aleviler. Bunlar, Osmanlı devletini yıkmayı amaç edinmiş alevilerdir. Namaz kılmaz, oruç tutmaz, dört halifeyi red ederler, müslümanlara yezid derler, içki ve fuhuşu ibadet olarak kabul ederler ve safevi devleti için yağma suçunu işlerler. Şu an bu türdeki aleviler sol terör örgütlerine destek vermekte olup, alevi nüfuzunun tamamına yakınını temsil etmektedir. Bu türdeki alevileri ise sayısız olarak gördüm.

1|0
    0|0
  • Müslüman olanı var olmayanı var ben tanıyorum bir tane insanlar cuma namazına gidiyor hoca vaaz veriyor cemaat dinliyor!! Bunu youtuptan bulmuş bana diyorki koyunlara bak nasıl dinliyor. Eder ben ne diyeyim şimdi buna peygamber efendimizi. soruyorum evet peygamber ama bizim Peygamberimiz değil. hz ömer hz Ebu bekir e tövbe lanet eder ne diyeyim buna? Bazilarida var müslüman benim gibi kabul edip dusunuyolar hepsi değil tabi iyisi var kötüsü var tartisilir

1|0
    0|0
    • Puan ver diye yazmamıştım. gerçek olduğu için !! Neyse boşver sende tartışma bu konuyu birileriyle kalbini kırabilirler benle ilgisi yok konu dan dolayı ! Her köyün kendi bacağından asılır! 124000 bin peygamber gelmiş ahirette kimse birşey inkar edemicek kolay gelsin

• Müslümanın cem evin de ne işi var onlar tasavvuf yolundan gittikleri için farklı bir oluşum içerisindeler tevhid yolundan ayrılan müslüman olamaz

0|0
    0|0
  • Hz Ali kimdir dediğimde padişah değil miydi diyen bir sünniden daha iyiler emin ol.

2|1
    0|0
  • Tabi ki de müslümanlar lakin bazı noktalarda farklılıklarımız var.

0|0
    0|0
  • Şimdi buraya yazıcam Cem evleri ayağa kalkıcak :D

1|0
    0|0
  • Biz koniçivayız knk

1|0
    0|0
  • alevilik bir mezhep dir inanç şekli değildir nasıl her mezhepte varklı inançlar olabiliyorsa alevilikte öyledir.
    örnegin sunni olan biri hristiyan oluyorsa alevi olan biri neden müslüman olamasın?
    ya da amerikanın zencileri için tamamı müslüman değildir diyebilirmisin?
    bilmemek ayıp degil ögrenmemek ayıp..

0|0
    0|0
  • Müslüman.

0|0
    0|0
  • değil mi

0|0
    0|0
  • Alevilik diye bir din, mezhep yoktur. Kur'an-ı Kerim de yeri de yoktur zaten.

0|0
    0|0
  • sadece meshep farklılığı var. tek Allaha inanan cemaatler gibi. ( paraleller değil ) :)

1|0
    0|0
  • Musluman aslinda peygamberede inaniyolar inanclarina gire ama bunu onlarda bilmiyor

0|0
    0|0
  • Dünyada toplam 4 bin 300 din ve mezhep var. Bu kadar inançtan kafana takılan sadece alevilik mi oldu? İnsanoğlu yıllarca farklı şeylere taptı. Taşa taptı, güneşe taptı, ineğe taptı, maymuna taptı. Sonuç olarak herkesin bir inancı var. Ne sen kendi inancının doğruluğunu kanıtlayabilirsin ne de onlar. Bırakın herkes inancını istediği gibi yaşasın.

1|0
    0|0
    • Şaka mısın sen ya ben sadece net bir soru sordum eleştiri yapmadım

• Onun eleştiri olduğunu düşünmüyorum

• Cümlende bir itham var. Soru değil.

Kızlar Ne Diyor 14

• Degildirler

0|0
    0|0
  • Evet müslümanlar

0|0
    0|0
  • Ya Peygamber Efendimizi neden kabul etmeyelim arkadaşım hepimiz Müslümanız Elhamdülillah. Kendinize gelin ortalığı karıştırmayın. BİZ ALEVİLER FARKLI BİR DİNDE DEĞİLİZ MÜSLÜMANIZ. Ama bu sorulara karşılık da artık ne kadar dost olabiliriz tartışılır...

0|0
    0|0
  • Müslümanlar tabi ki.

1|0
    0|0
  • Alevilik bir mezhep müslümanlar tabiki

1|0
    0|0
  • Niye ki aleviler de bütün peygamberleri kabu ediyor ama ali (r. a) a göre yasiyorlar iste

1|0
    0|0
  • Peygamberimizi kabul ederler aleviler. Evet muslumanlar tabi ki

1|0
    0|0
  • Ben budist diye biliyorum ama yanlış olmasın...

0|0
    0|0
  • Müslümanlar

0|0
    0|0
  • Aleviler kesinlikle müslüman değildir net

0|0
    0|0
  • Müslüman.

0|0
    0|0
  • Alevilik bir mezheptir tıpkı sünnilik gibi elbette müslümanlar.

0|0
    0|0
  • alevilik bir mezheptir ve İSLAMIN ÖZÜDÜR
    biz evvelden beri ehlibeytin, peygamberimizin yanındaydık , buyruklarına her zaman uyduk ama siz öyle değildiniz siz isyan ettiniz çeşitli kumpaslar kurdunuz Hz Ali'ye bağlılığımız derindir bunun sebebini söylesem herkes şok olur ama halifelik döneminde Hz Ali halife olacaktı ama yine türlü dolaplarla ömer başa geçti yani sözün kısası ASIL MÜSLÜMAN BİZİZ

0|0
    0|0
  • Tabikide müslümanlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...