''Kadın erkek eşittir''i savunan insanların yeterince olgun olamaması?

Kadın ve erkek hukuken eşittir sokağa herkes istediği saatte çıksın falan filan bunları geçecek olursak ben kadın ve erkeğin toplumda farklı görevlerinin olduğuna inanıyorum. Bugün kız arkadaşının hesabını ödemekten aciz erkekler türedi neymiş efendim kadın erkek eşitmiş Alman usülü olacakmış. Sevdiğin kızın yediği yemeğin parasını bile ödemekten çekineceksen nasıl çocuklarına baba olacaksın ilerde. Kızlar da farksız değil yemek yapmayı ev işlerini bilmiyor bahane olarak ''ben çalışıyorum'' diyor. Sen evinin temizliğini yapmayacaksan kocana yemek hazırlayamayacaksan ne anladım ben senden. İnsanlar ilişkilerine emek harcamıyor sevgi , fedakarlık kalmamış. Herkes kendi çıkarlarını düşünüyor haksız mıyım?

0|0
5|12

En İyi Erkek Görüşü

• Büyük oranda haklısın. Ama aslında hukuken de eşit değildir, olmamalıdır. Adil olunmalıdır. Eşitlik her zaman adalet olmaz. Misal bayanların askere çağırılmaması eşitliği bozar lakin adalete aykırı olmaz. Herkesin bünyesine, yaratılışına uygun davranmak adalet olur. İslam hukukunda kadına mirastan yarım pay verilmesi de eşitlik değildir lakin adalettir. Çünkü yaşlı anne-babaya bakmak erkek evladın vazifesidir. Erkek evlat bu hizmetinin neticesinde mirastan tam pay alırken, anne babaya bakmakla yükümlü olmayan kız evlat yarım pay alır. Diğer söylediklerine hak veriyorum.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Haklisin

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Sizin nesliniz tükendi sanıyodum. Helal olsun böyle düşünebilmen ne güzel. Bu düşünceyi hiç bir zaman atma kafandan. benim ve her erkeğin başına da senin gibi kızlar gelir inşallah :)

1|0
    0|0
    • teşekkür ederim böyle yorumlar okuyunca mutlu oluyorum

• Rica ederim bayan böyle insanlar mutlu olmayı hakedebilmeli zaten ☺

• bencil duyguların kamçılandığı insani erdemlerin köreltildiği bir devirde bu söylediklerini düşünen bile kalmıyacak yakında

1|0
    0|0
  • Sana nasıl ulaşabiliriz :)
    Bayan gibi bayan :)

1|1
    0|0
    • teşekkür ederim

• Yine teşekkür et ama cidden bak

• doğru noktalara parmak basmışsın aferin sana ve aferin bana :X

1|0
    0|0
  • sen evli misin seni gelip alayım hemen nasılda güzel konuşuyosun

1|0
    0|0
  • erkek kadın esit degil sadece farkli seylerde ustundurler bırberınden mesela kız fizkde ustun erkek fotbolda

0|0
    0|0
  • Adres var hacı.

1|0
    0|0
  • kadın ve erkek eşittir diyemeyiz zaten ancak denktir diyebiliriz. fizyolojik biyolojik psikolojik sosyolojik yönden çok farklılar. tek ortak noktaları insan olmaları. yapabilecekleri ve yapamayacakları bile çok farklı. cinsiyetinden dolayı doğal olarak üstlendiği roller bile çok farklı. biri anne olabilirken diğeri baba olabilir ve bunu değiştiremezsin. buda eşitlik değil denkliktir.

0|0
    0|0
  • evlenilecek kızsın nokta

1|0
    0|0
  • kadın erkeğin kölesi değil. hiçbir kadın kendi ihtiyaçlarını erkeğin karşılamasını bekleyemez, hiçbir erkek de kadının ayak işlerini yapmasını bekleyemez. eğer bunları bekleyen varsa acizdir bu kadar net

0|0
    0|0
    • Kölesi olsun demiyoruz zaten. İlişkilerde fedakarlık gerekiyor insanlar bunlardan kaçmak için kadın erkek eşittir diyip sıyrılmaya çalışıyor

• Konuyla alakasız bir örnek. Bir resim yapılması gerekiyorsa bu konuda yeteneği en iyi olan yapar , yemek yapılacaksa yemeği en iyi yapabilen kişi yapar. Bu noktada eşler birbirlerine yardım da edebilir. Sorduğum soruyu birdaha oku. Eleştirdiğim kesim sorumluluktan kaçanlar çalıştığını bahane edip yemek yapmayanlar mesela. Evleneceği insan için bunu yapamıyorsa o ilişki nasıl yürür? Eşi de evleneceği insana yardım edebilir köşesine çekilsin otursun demiyoruz. Fedakarlık ve emek diyoruz.

• evleneceği insan için hiçbir şey yapmak zorunda değil

• Lafta sadece bacım emin ol

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Kendi hesabını ödemekten aciz ve en iyi olduğu alan ev işleri olan biri eziğin önde gidenidir. Hayatı boyunca küçümsenecek ve aşağılayacaktır çünkü kendine saygısı yoktur. Üzgünüm ama ben dünyaya temizlik ve yemek yapmak için gelmedim, iyi olduğum çok daha güzel alanlar var ve senin beyninde yarattığın saçma cinsiyet rolleri yüzünden kendimi bunlardan mahrum bırakamam.

Mozart'ın kız kardeşi tarihin en iyi bestecilerinden biri olma şansına sahipti ama tam olarak senin zihniyetindeki insanlar yüzünden dünya bir dehayı kaybetti.

0|1
    0|0
    • Bunlar seni ''kendi hesabını ödemekten aciz'' bir insan yapmaz. Ev işleri yapıyor olmak da seni ''en iyi olduğu alan ev işleri yapmak olan insan'' yapmaz. Bir şeyleri bahane ederek bu sorumluluktan kaçmanın saçmalığından ve çocuksuluğundan bahsediyorum. Kimse bu dünyaya ev işleri yapma amacıyla gelmedi ama bu da bir ihtiyaç ve yapılması gerekiyor. İlişki için fedakarlıklar yapılması gerekir seni beni yoktur çünkü biz vardır.

• Hadi yaa. Aydınlattın sağolasın

• Önemli değil.

• Haklısın :D

1|0
    0|0
  • Kusura bakmada evlendigin kisinin sana "yemek yapmadin ne anladim ben senden"diyebiliyosa ve sende bunu normal karsiliyosan buyuk bir saygi sorunun var kendine karsi. hayat müsterektir ne cabuk unuttunuz yahu

0|1
    0|0
    • Sadece yemek yapmak değil örnek verdim. Yemek yapmaktan bile çekinen , uğraşmayan fedakarlık yapmayanlardan bahsediyorum

• Anladik. emeginde tam manasi yok. canim sen bunlari uygula ama o da insan sende bunuda unutma e mi

• Farkındayım zaten. Kadın ve erkek farklı düşünür farklı yorumlar farklı davranır bundan ötürü toplumdaki yerleri de farklıdır bu tip şeyleri dert edip ben çalışıyorum yapamam diye bir bahane atmak kolaycılıktan başka bir şey değil.2 tarafta birbirine emek ve değer verecek ki mutlu ilişki sürsün biri birinden üstün değil sadece farklılar

• Kadın erkek eşittir ama hesap ödemek ayrı bir mesele. Bu görgü, kültür, düşünceli olma meselesidir

0|0
    0|0
Yükleniyor...