İngilizce neden tüm dünyanın ortak dili?

Yani ben birturlu öğrenemedim şu dili... bence okadarda kolay değil. .

0|0
9|22

En İyi Erkek Görüşü

• Öyle birşey yok. İngilizce sadece tarzancadır. Sadece Türkçe konuşarak burdan çine kadar gidebilirsin. Bu dünya ortak dili uydurması tamamen ingilizlerin sömürgelerini kullanarak dünya da cahil insanlara kabul ettirmesinden ibaret kitap satışı yapma isteyişidir. Keza yılda milyar dolarlar gelir getiriyor.

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 21

• Zamanında İngiltere'nin "Üzerinde güneş batmayan imparatorluk" olması, yani dünyanın her yerinde sömürgelerinin olması, hatta Amerika'nın bile zamanında bu yüzden bağımsızlık savaşı vermesi yaygınlığının en temel nedeni. Çin veya Hindistan gibi kalabalık nüfuslu ülkeleri saymazsak, İngilizceden sonra en çok konuşulan diller İspanyolca ve Portekizcedir. Yine sömürgeler yüzünden.. Kolaylığı da ikinci ve önemli bir etken tabi.
    Bazı arkadaşların sandığının aksine Almanca eskiden en yaygın dil değildi. Aile olarak başı çekiyor evet ama değil. Aksine Fransızca eskiden daha yaygındı, ki halen diplomatik olarak İngilizceden sonra en geçerli dildir.

0|0
    0|0
  • Guc kimdeyse onun dili konusulur. 2. Dunya savasinda almanlar kazansaydi su an Almanca öğreniyorduk 😀

0|0
    0|0
  • Basit dil. En basiti hemde.

0|0
    0|0
  • Üstelik ters bir dil. Türkçede biraz geç kaldım galiba kelimesi ingilizcede geç kaldım biraz galiba gibi telefuz ediliyor. Bende hiç öğrenemedim. İngilizce de bazı kısa kelimeler veya çoģullar ve Kısaltmaları bizde argo sözcükler eşdeğer olabiliyor. Türkiyenin plaka imi ve internet uzantısı tr iken amerikanın ki * olarak yazılır. Ay ben demek bizde ise ay sıkışınca söylenir. Ay yanıyorum öf aman soğuk su veya içecek yok mu gibi. 😁😁😁

0|0
    0|0
  • İngiltere zamanında simülasyon oyunu oynar gibi bir orayı bir burayı sömürgeleştirdiği için İngilizce dünya dili. Helal olsun vallaha adamlara.

0|0
    0|0
  • Bu hoca çözmüşse herkes çözer;
    https://youtu.be/_4KCdQ3ozgo

0|0
    0|0
  • Neden türkce degil? Dmi sjjsjs

0|0
    0|0
  • Görende sadece ingilizceyi kavrayamamış diğer diller kolaymış gibi sanki diyecek :D

0|0
    0|0
  • Dünya'nın en büyük sömürge imparatorluğu kim?

0|0
    0|0
  • Hindistan'da ki Call Center çalışanları İngilizlerden daha iyi İngilizce konuşuyor neredeyse. Anlık olan birşey değil yüzyılların getirdiği sonuç bu.

0|0
    0|0
  • sömürgecilik yüzünden.

0|0
    0|0
  • Öğrenirsin

0|0
    0|0
  • Kolay bir dil bence yani bizim dilimizden daha kolay

0|0
    0|0
  • Dünyaya hukmedenin kanunu gecer

0|0
    0|0
  • Kolay ya :) bir türkçe arapçaa çince gibi zprr değil en aazndan :)

0|0
    0|0
  • Amerika İngiltere... Bilmem anlatabildim mi?

0|0
    0|0
  • Dünyayı sömürdükleri için

0|0
    0|0
  • Dedelerimiz secmis onlara sormak laizm

0|0
    0|0
  • bol bol pratik sürekli

0|0
    0|0
  • Mal gibi soruya mal gibi cevap vermek; çünkü sen bir malsın!

0|0
    0|0
  • Kursu yaygın olduğu içindir öğrenmek gibi gereksinim duymuyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• 500-600 kelime. kalıpları öğren. are, will, can, must, hat, ve olumsuzları.. sonra kolay :D

0|0
    0|0
    • Gramer ise yaramiyormu

• gramerleri boşver sen hele dediğimi yap emin ol daha kolay onlar kafa karıştırıyor hep

• Kolay nasıl değil

0|0
    0|0
  • Dil isteklilikle öğrenilecek bir şey. Öyle bir dersmiş gibi ezberleyerek öğrenmeye çalışırsan tabii ki olmaz. Yabancı arkadaşlar edin onlarla konuş zamanla çok iyi sonuçlar alırsın

0|0
    0|0
  • Sömürge bir ülke olduğu için

0|0
    0|0
  • En güclü ülke Amerika da ondan

0|0
    0|0
  • Çünkü ingiltere dünyaya egemen

0|0
    0|0
  • Güneşin hiç batmadığı imparatorluk sözünü hiç duymuş muydun