Sokak hayvanları için kapıya yemek su koydunuz mu hiç?

Evet çok soğuk günler geçiyor ve sahipsiz hayvanlar soğuktan dolayı dışarıda aç peki siz bu durum için bir şeyler yaptınız mı?

Not: Amacım soru sormak değil bu durumu sizlere duyurmak lütfen sizde onlar için kapınıza şu ve yemek koyun rica ediyorum. ♥

3|13
112|156

En İyi Erkek Görüşü

• Sokakta yaşayan her canlıya acıyorum. Biz insanlar ortada tabiat namına bir şey bırakmadık. Hayvanlara yaşam alanı kalmadı. Her şeyi geçtim, tuvaletlerini yapacakları toprak, yatacakları kuytu bir köşe, yemek yiyecekleri alanlara bile gözümüzü dikip sonra da pis itler, leş gibi kediler diyoruz. Kuşlara bile yer yok.

Kapının önünde baktığım kediler yüzünden apartmandakilerin iyi düşünmediklerini biliyorum. Halbuki yemek artıklarını veriyorum. Ben vermesem de, kediler köpekler çöpleri eşeleyip alıyorlar istediklerini. Hiç olmazsa ben bir düzene koyuyorum işi.
    Camın önüne ekmek kırıntılarını döküyorum. Çöpe atmaktansa bir nevi geri dönüşüm yapıyorum ama bizim kumrular çok yiyip çok yapıyorlar. Alt kattaki komşumun camı ve küpeştesini batırıyorlar. Kadın şikayet etmekte haklı ama yine de kıyamıyorum kuşlara. 2 Sene önce yazın camı 2 parmak aralık bıraktım mutfakta. Camın tam önünde de ekmek kızartacağı vardı. Akşam geldiğimde kumrular beni dede yaptılar. 8-10 Saatte doldurmuşlar çam iğnelerini, iki tane de yumurta bırakmışlar. Yavru büyüdü, ev kuşu oldu. Uçsun diye camın önüne koyup arkasından camı kapattım. O haldeyiz kuşlarla. Ev onların oteli, restaurantı, konaklama tesisi.
    Son zamanlarda bir de martım var. Mutfakta ben kahvaltı ederken gelip salamlarımı yiyor. Çok masraflı ama çok güzel bir çocuk.
    Kediler ben sokağa çıkınca şöyle oluyorlar : Koşun oğlum, KOŞUNNNN, abi geldi. YEMEK SAATİİİİİİ. Geçen yaz akşam eve geldim. Dıgıdık ismini verdiğim bir kedi arabanın içine girmiş. Ben de görmemişim karanlıkta. Bütün gece arabada uyumuş. Rezillik diz boyu anlayacağınız :)

2|3
    0|0
    • EİC seçiminiz için teşekkür ederim sevgili Minnnak.
      Sizin gibi özel insanların hepimize ilham kaynağı olmasını dilerim.

En İyi Kız Görüşü

• Elimden geleni yapmaya çalışıyorum bu konuyla ilgili. Oturduğum yerde insanlar bu konuda duyarlı zaten. Her şeyin başı hayvan sevgisinden geçiyor, seviyorsan yapıyorsun bir şeyler.. Sen sıcacık evde otururken onların dışarıda aç ve soğukta olduğunu hatırlayıp vicdan yapıyorsan şayet harekete geçiyorsun bir şekilde.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 155

• http://i.hizliresim.com/nLdByg.jpg
    bayılıyorum bu caps e

4|8
    0|0
  • her işe gittiğimde migrosa uğruyorum. kapının önünde sokak köpeğine denk gelirsem 6,75tl ye bir kilo pirzola kemiği alıp önlerine bırakıyorum ^____^ o gün kendimi süpermen gibi hissetmemi sağlayan müthiş bir coşkuyla yaşam sevinciyle dolup bizim oranın tabiriyle eşşek gibi şinniyorum :D:D:D

1|0
    0|0
  • Çantamda köpek maması taşıyorum ben sokak köpeği görünce veriyorum :D

2|0
    0|0
  • Suya yağ da damlatın da su donmasın

2|0
    0|0
  • Bir martı sürümüz var :D Bahçemizin karşısında bina tepesinde yuvası olan ve anne-baba-çocuk olarak çekirdek aile halinde yaşayan martı ailesi düzenli olarak bahçemizi ziyaret eder. 1 adet su içmek için 1 adet banyo için 2 tane su tası bulunmaktadır, hangisinden su içip hangisinde banyo yapacağını bilir, gece 22:00 civarı banyo saatleridir, ayrıca kasaptan fazlalık tavuk derileri veya etleri onlar için aldığımızda bayram havası oluşuyor. Değişik bir ötüşle gökyüzüne doğru anons yapıyor ki birden bire yaklaşık 30 adet martı bahçeye doluşuyor ve büyük bir kapışma başlıyor. Çok paylaşımcılar "biri yer biri bakar kıyamet ondan kopar" sözünü yerine getiriyorlar :D:D Yakında onlarla ilgili belgesel çekmeyi düşünüyorum :D:D

0|0
    0|0
  • Herzaman artan yemekleri ve mama koyariz kapiya bahceye kuşlar için çeşitli şeyler arpa bugday vs vs onlar herşeye muhtaclar sokak hayvanlarina kötü davranan biri insan değildir hatta ona hayvan bile demeye dilim varmiyor çünkü hayvanlar onlardan daha iyi kalpli 🐕🐶🐩🐈🐱🐥🐦

1|0
    0|0
  • Penceremde hep su var kuşlar için ara sıra da ekmek içi koyuyorum

1|0
    0|0
  • Gecen koymustum donmus
    Sonra donmasin diye icine antifriz koydum
    Sokakta hayvan gezmiyor 3 gundur
    Anlamis degilim

0|1
    0|0
  • tabikide ewet ben insanları sevmem hayvanları severim. Sokakta bile yasasalar severim onları beslerimde

1|0
    0|0
  • Gidip pasta bile alıp koydum , kahve koydumda onu içmediler.

1|0
    0|0
  • Her gün yapıyorum bunu.

1|1
    0|0
  • evet her zaman.

1|0
    0|0
  • Kendim de evde cins kedi besliyordum. 1-2 gün önce başka bir aileye verdim.
    Mama almıştım sokak kedilerinin önüne koydum. Baştan sevmediler şimdi yiyorlar. Az önce birinin sırtını severken tırmaladı. Bir dahakine aç kalacak bu yüzden :)

0|0
    0|0
  • Koymadım ben koyarsam suyu çalarlar

0|0
    0|0
  • en sevmediğim huyumdur hayvanları severim ama hiçbirine dokunamam

1|0
    0|0
  • Beni her gördüklerinde saldırmasalar ekmek su koyacamda sokaktan koşarak geçiyorum bildiğin

1|0
    0|0
  • mınnnak ınan ben bızım mahalllede ıkı tane kedı var bazen tavuk bıle alıp pışırıp verıyorum zaten mahallle halkıda kedılere bakıyor hulusı abının evının onunde hep takılıyorlar alışmışlar ama yemek verıyorum ben

0|0
    0|0
  • su değil ama balkona bayat ekmek koyarım devamlı özelliklede ufalarımki rahat yesinler diye.

1|0
    0|0
  • Hergün kapımıza gelip miyavlayan kediciğe , merak etme koço bu gece yemeğimiz Balık demişliğim bile vardır :)

0|0
    0|0
  • Senin bu iyi tarafın iyilik sever halin falan ne olcak minnak :)

0|1
    0|0
  • Evet en çokta kışın koyuyorum

1|0
    0|0
  • evde bir kedim var bahcede 4 sokak kedisine duzenli olarak. yemek veriyorum. kopekler icinde bahce disinda kapi onune yemek koyuyorum ara sira. keske sokakta oturan diger vatandaslarda bisey yapsa sahip olduklari kedi kopekleri bile ben besliyorum.

0|0
    0|0
  • Kapı önüne de, pencere önüne de..

0|0
    0|0
  • Evin kapısının önünde herzaman duran ve içine hergün süt koyduğum küçük bir kabım var..

Akşam olunca eve gelince etrafım kapıda bekleyen kedilerle doluyor :D

0|0
    0|0
  • Her gün koyuyoruz otomatik olarak şirket yemekhanesinden...

1|0
    0|0
  • apartmanımız bahçeli elimizden geldiğince minik dostlarımızı gözetiyoruz.

0|0
    0|0
  • Tabiki koyduk genelde kisin camdan gördugum biyere dogru gider karlari kazalarim oraya havuc lahana islak ekmek falan kayariz biz sonrada kuslar toplanir karnini doyurmaya baslar sonra bam ben karnimi doyururum kus olur tavsan olur duruma gore deyisir

0|0
    0|0
  • bunu bir adım öteye taşıyıp açık mama özellikle hem kedi hem köpeklerin yiyebildiği ince mama alıp arabaya koyduktan sonra İzmir' in belli bölgelerini gezerek yağmur soğuk demeden hayvanları besliyor ve seviyorum, yeter mi dersen tabi ki de daha fazlası şart, bununla kalmayıp insanları da buna aşılıyorum :)

0|0
    0|0
  • Koymadim

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    125

Kızlar Ne Diyor 111

• senın gıbı ınsanların olması nekadar guzel. Allah razı olsun. evımızde hergun o canlara yemek pıser Elhamdulıllah..

1|0
    0|0
  • bizim sokağın bütün kedileri bana emanet. hepsinin ismi var. tek tek huylarını, ne sevip ne sevmediklerini bilirim. hastalananı tutar veterinere götürürüm. günde 2 öğün mama veririm. kötü havalarda binanın bodrum katı kedi oteli zaten. apartman sakinleri de alıştı, herkes imece usulü bakıyor. şu dünyada elinden gelen yardımı yapıp da acaba yaptıklarımızı hak ediyor mu, yardımımız yerine ulaşıyor mu diye düşünmeyeceğin varlıklar bu hayvancıklar. aynı sokakta beraber yaşıyoruz. Allah'ın dilsiz kulları ve hepsi bize emanetler.

1|0
    0|0
  • koydum evet çok tatlı oluyorlar migrostada dostluk mamaları oluyor ya onlardan almalarını en azından öneririm bende, paylaşım için teşekkürler duyarlılığın için :)

1|2
    0|0
  • Evet apartmanın önüne mama ve su bırakıyoruz. Kışın apartmanımizda bu sevinli misafirleri agirladigimiz oluyor

1|0
    0|0
  • Evet her zaman mahallemizin kedilerini doyuruyoruz. Mahalle kedileriyle kalmayıp annemle her zaman çantamızda kedi köpek maması taşıyoruz gördüğümüze mama veriyoruz. Çok ölmüş kedi ve köpek gördüm bu kış açlıktan soğuktan ölen. Keşke herkes hayvan sever olsa hayvanlar aç kalıyor aç kalınca da soğuktan donarak ölüyorlar.

0|0
    0|0
  • Evet benim artık 3 tane köpeğm var çok sadiklar bir kere su verdim bir kere kemik attım diye hep kapimdalar kapının önünden kimse geçemiyor 😊

0|1
    0|0
  • bir tanesi pencerenin önünde uyuyo ablasi yer yaptik ona. bir gorsen oyle tatli bir kedicik ki. evde kus olmasa eve aliriz

1|1
    0|0
  • Evde bir kedim ve bir köpeğim var ve ikisininde mamaları var. Kedi ve köpek mamasından ayırıp bir kaba koyup ve ayrıca su kabı hazırlayıp kapımın önüne koyuyorum. Çünkü dışardaki hiçbir hayvan bana göre sahipsiz değil. Sizde kapınıza bir kap su ve mama koyarak onların sahibleri olabilirsiniz

0|0
    0|0
  • Kediler için mama, kuşlar için de buğday koyuyorum

0|2
    0|0
  • ben elimden geldiğince yapıyom kuzum hiç kıyamam onlara yazık :(

1|1
    0|0
  • Evet sadece soğuk günlerde değil, sıcak günlerde de onlar için yemek ve su koymaya özen gösteriyorum. Ayrıca şunu da söylemek istiyorum bunu okuyan arkadaşlar; bir köpek sahibiyim, onu barınaktan aldım ve evcil hayvan edinmek isteyen yakınlarıma petshop gibi mağazalardan edinmemelerini hep söylemişimdir. Lütfen ya sokakta çok yardıma muhtaç olan hayvanlardan veya hayvan barınaklarından sahiplenin onları. Para karşılığında hiç bir canlı satılmamalı! Bazı barınaklarda onlara o kadar kötü bakılıyor ki bende bu yüzden bu tercihi yaptım. Belki hepsinin değil ama bir taneciğinin hayatını kurtardığımı düşünüyorum. Lütfen aklınızda bulunsun, para karşılığında hayvan sahibi olarak böyle alçakca satıcılığa fırsat vermeyin. Ayrıca bir şey daha söylemek istiyorum, Migrosta sadece 1 liraya dostluk mamaları satılıyor, 1 tl vererek hiç bir şey kaybetmez aksine iyilik kazanmış olursunuz. :)

0|0
    0|0
  • Ohoo o kadar alistik ki arabayi bile taniyorlar artik ne zaman evin onune park etsek ya da arabaya dogru gitsek bagajda suruyle mama oldugunu gorup kosuyorlar ☺

0|1
    0|0
  • Bu kadar duyarli insanlarin var olmasi beni çok mutlu etti. :)

1|0
    0|0
  • Eskiden koyuyordum ama simdi koymuorum

0|0
    0|0
  • Evet.

0|0
    0|0
  • Bahcemiz var hergun kalan yemekleri kırıkları ve su doldururuz kuşlar kediler devamlı gelir AC kalmazlar sukur

0|1
    0|0
  • Dışarıda bir şükriyemiz var onun için özellikle mama bile alıyorum :) şükriye kedi bu arada.. Bir de haftasonu unvye gitmem gerekiyor her sokakta köpeklerden başka kimse olmuyor sabah onlar için de poğaça alıyorum benim kadar da onlar yiyor :)

0|0
    0|0
  • Evet koydum.
    Peki sen yardiminaihtiyaci olup da mesaj atan birine yardimci oldun mu?

0|0
    0|0
  • Evet, daima kapımızın önünde mama ve su bulunur. Artık yemekleri çöpe atmak yerine sokaktaki canlara vermeyi tercih ediyorum bir güzel ziyafet çekip o gece rahat uyuyorlar en azından ☺️

0|1
    0|0
  • Koydum koyuyorum

1|0
    0|0
  • Yoo koymadım hiç ugrasamamda

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Evet sürekli yapıyorum

0|0
    0|0
  • Kesinlikle lütfen bu soğuklarda sokak hayvanlarını da düşünelim cam kenarlarına ekmek kırıntıları kapıya su koymayı ihmal etmeyin

1|0
    0|0
  • Mümkün oldukça evet her ne kadar bazı zır zop komşular pisletiyorlar korkuyoruz dese de

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Hergün ise giderken ayarlarım yemek ve sularını benden gören güzel yürekli insanlarda alıştı artık mutluyum :)

0|1
    0|0
  • temizmama sitesinden 15 kiloluk mama (micho) aldık hergün kedilere mama verip kutudaki suyu da yeniliyoruz.

0|2
    0|0
  • bizim apartmanda en altta oturan komşu kedi ve köpekler için yemek ve su koyuyo bizim koymamıza gerek kalmıyo... bizde balkona kuşlar için yem koyuyoruz

0|1
    0|0
  • Evet su koyarm hep. 5 tanede kedim vardı avlumuzda. yavrulardı Fistan, Mestan, Gülistan, Destan, Mestan. süt verirdim hep. sonra kaçmşlar evden hepsi 😄 iki gün sonra ögrendimki komuşumuzun etini yemişler ramazanlıkta 😄 Ama su koyuyorum hala üstünede yazıyorum bu su hayvanlar içindir diye. yazn daha cok etkili 👍

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    81
Yükleniyor...