Ateistlerin din bilgisi varmı?

Sorulara ve görüşlere bakıyorum ve ateistlerin gerçekten din hakkında hiçbir şey bilmediğini düşunüyorum siz?

0|1
13|37

En İyi Erkek Görüşü

• Ateistler Allah'a inanmazlar ama başları sıkışınca ilk anacakları ilk yardım isteyecekleri Allah'tır..

3|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 36

• Bir çoğunun yok.
    Olanlar da Kur'an-ı okuyorlar fakat hiç bir alimin tefsirini okumadan kendileri yorum getiriyorlar.

Üniversite de neden ateist olduğunu bilmeyen arkadaşım da vardı,
    Ateist olma gerekçesini kendine göre mantıklı sebeplerle açıklayan arkadaşımda.

Yalnız benim izlenimim Aşağı yukarı bütün ateistler zevkine düşkün, Günah olan şeylerin içinde boğulan insanlar.
    Burdan da şu sonuç çıkıyor, Nefsinin isteklerini kısıtladığı için Allaha inanmıyorlar.
    Yoksa birçoğunun kafasında soru işaretlerinin olduğuna eminim, İnkar etseler bile.

2|0
    0|0
  • Ateist dediğin kişiler günümüzdeki putlara tapanlarla aynı kafayı yaşıyor..

Ne kendilerine nede bu dünyaya bir yararları yok.

Yapılan araştırmalarda düşük IQ seviyesine denk gelmişler hep.

O kafalarının içinde 1gr beyim olsa anlarlar gerçeği :))

2|0
    0|0
  • Yanlış düşünüyorsun.

Bir ateist arkadaşımla sohbet ettim liseden bir arkadaşım. Dedim nasıl oldu ateist oldun ne kafanı çeldi. O da bir çok şey anlattı. Sonrasında "kendimi sorguladım, ne demek ateistim diye tüm yıl namaz kıldığımı kuranı okuduğumu bilirim" dedi.

Bence birçok ateist biz müslümanlardan daha çok şey biliyor dinimiz hakkında. Ateistlerin geneline zeki gözüyle bakılmasının sebebi de bu, araştırıyorlar.

1|0
    0|0
    • Aynı zamanda sadece islamı değil, birçok dini araştırdığını söyledi.

• Zeki olmak ile bilgi sahibi olmak aynı şey mi genç?

• @EvcilKüheylan zeki gözüyle bakılmasının sebebi dedim, zeki demedim. İnsanların bakış açısı bu. Bilgili bir insan cahil birine göre zeki gelebilir, gayet normal.

• ülkemizdeki ateistlerin %90'ı özenti ateistler, bunu bilir bunu söylerim

3|2
    0|0
  • Aksine ateist insanların din bilgileri oldukça yüksek aslında bu nedenle kafalı çok karıştığından dolayı ateizmi seçen çevremde bir çok insan mevcut

1|0
    0|0
  • iyi bir ateistin en az din alimleri kadar bilgisi olması gerekir. Tabiki diğer ilahi dinler hakkındada bilgisi olması gerekir.

1|0
    0|0
  • Kimisi kurani okudum diyoda isine gelmedigi gibiokur

1|0
    0|0
  • Vardır

0|0
    0|0
  • Her ateistin olmayabilir de profil resmindeki 2-3 yaşındaki çocuğu çarşafa sokmak nasıl bir gericiliktir?

1|0
    0|0
    • 2-3 yasindaki cocuga mini etek giydirmek nasıl ahlaksizliktir?

• Siz bir çocugu fahişe gibi giydirerek modern olun biz sizin tabirinizle ''gerici'' olmaktan memnunuz.

• @maymuncuuk 1/burda fahise kelimesi gecmedi/Ben oyle giydirilmeli de demedim.

• 2 türlü ateist var
    1. si 15 yaşında olup hiçbirşey bilmeden ben ateistim diyen dikkat çekmek için
    2. si araştırıp bu kanıya varan
    sen detayında eğer 1. sinden bahsediyorsan haklısın

0|0
    0|0
    • Din hakkinda yorum yapabilmeleri icin cok iyi bilmeleri gerekmezmi? Cimbizla ayet alip karsilastiran celiskili gosteren ve tefsir ilminden bihaber ateistler de dahil.

• Müslümanları düşman olarak gördüklerinden dolayı, din bilgileri vardır bazen zorlandığım oluyor tartışmalarda ancak beni ezmek kolay değil. Çünkü çok kitap okurum İslam Hukukunuda iyi okudum.

1|0
    0|0
  • pekçok ateistin dini bilgisi sözde inananlardan daha çok. kimisi fazla inanmaktan kafayı sıyırmış olabilir.

0|0
    0|0
  • Din bilgisi olan da olmayan da. Fakat 3-4 yaşındaki bir çocuğa kara çarşaf giydirip onu profil resmi yapmak pek de onayladığım bir hareket değildir.

0|0
    0|0
    • Kara çarşaf şereftir.

• Hayır. Ama carsafa hakaret edenlerin öyle oldugunu soyleyebilirim.

• Tamamdır, anlaştık o halde :)

• Ateistlerin bilmemesi gayet normal gelmeli, normal olmayan müslümanların inancı hakkında hiç bir şey bilmiyor olması.

0|0
    0|0
  • Asil ben cogu muslumanin dinleri hakkinda hicbir sey bilmedigini dusunuyorum.

0|0
    0|0
  • ben kurani 5 kez okuyan ver her ayetini ezbere bilen ateistler taniyorum ama yinede bunlar onlara mantikli gelmiyor

0|0
    0|0
  • ne bilmiyoruz söyler misin belki bir şeyler öğreniriz sayende

0|0
    0|0
  • Vardır

0|0
    0|0
  • Var ama cok iyi bir din egitimi alan kisi karsisinda yemiyo tartisamiyo sacmaliyolar bir cogunu tanirim kafa hep ayni

0|0
    0|0
  • hiçbişeyin tesadüfen olmadıgı aşikar bir yaratıcının olmasını neden kabullenmiyolar kibirden sanırım

0|0
    0|0
  • Türkiye için konuşursak, islamı müslümanlardan daha iyi bildiklerine eminim. KızlarSoruyor ya da ne bileyim Facebook'taki ergenlerden bahsetmiyorum. Oturup konuşabileceğimiz kadınlardan, erkeklerden bahsediyorum.

0|0
    0|0
  • var...

0|0
    0|0
    • kendi öz kızı ile ilişkiye girmetyi düşündürmeyecek kadarda ahlak sahibiler aynı zamanda

• O soruyu soranlarin ateist olma olasiligi varmi?

• Ateistin bilgilisi din hakkında bilgilidir fakat Türkiyede genelde öyle bir şey yok

0|0
    0|0
  • genelde yok

0|0
    0|0
  • Sen biliyor musun mesela

0|0
    0|0
  • Ateist demek aradagı sorulara cevap bulamıyorlar sonra dine Allah'a inançları kalmayan kişilerdir 😊

0|0
    0|0
  • bazı müslümanım diyen insandan çok bilenler de var şimdi

0|0
    0|0
  • Bence çok biliyorlar . d

0|0
    0|0
  • Doğru düşünüyorsun.

0|0
    0|0
  • Herkesten daha çok bilgileri var o yüzden ateistliği seçiyorlar..

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 13

• Bazıları kuru kuru ateistim diyor sorsan cümle kuramaz. Kendilerini diğer insanlardan farklı göstermeye çalışmak için kılıktan kılığa giren sözde ateistler 😂😂

0|1
    0|0
  • Genelde ateistler ateist olmadan önce müslümanlığı araştırıyo çoğunluk da kuranı okuyunca ateist oluyo böyle düşünmen geçekten yanlış denin çarşafla ilgili bir paylaşımını görmüştüm çoğu kişi doğru bulmayıp dalga geçmişti sana o ne kadar kötü geldiyse ateistlere de bu yazın kötü gelir çarşafa karşı değilim ateistiğe dekarşı değilim herkes istediği dinle istediği gibi yaşar bunu sorgulamaya ne senin ne de başakasının hakkı yok

0|0
    0|0
  • Ateistler başı sıkışınca Allaha "sığıniyor" olması Allah yüzde yüz var anlamına gelmez, zira onlarda yni ateistler de müslüman anne baba tarafından islami öğretilere göre yetiştirilmiş insanlardır. Onların da zâfı vardır.
    Ben Allahın var olup olmadığından, daha çok kuranin Türkçe mealinı ve buna parallel olarak da Hz. Muhammed (sav) in hayatını okuyunca şüpheye düştüm :/

0|0
    0|0
  • Ateistlerin dinle ilgili birşey bilmediğini düşünüyorsun ilginç.. bide beni tanı o zaman :D 4 yıl imam hatip okudum, ondan öncede aileden akrabalardan din eğitimi aldım. Sonuç "nur topu gibi bir ateistimiz oldu". :) ^-^ burda dinini bildiğini düşünen biçok kişiden daha iyi biliyorumdur.. :)

0|0
    0|0
    • Imam hatip okuman seni cok kibirlendirmis. Oysa imam hatip zaten dini bilgileri tam anlamiyla ogrenme yeri degildir. Medrese egitimi aldiktan sonra ateist olda gorelim canim

• Değilim sen bu şekilde konuşmaya devam ettiğin için buda verdiğim son yanıt zaten. Yorum yazdığıma pişman ettin beni teşekkürler.

• Yorumun icin tesekkurler.

• Kimi hicbsy bilmiyor ateist oluyor. Kimi de bildigin her din hakkinda bikac seyler biliyor hatta bizden cok sey bilebiliyor.. ateist oluyor. Insan insana degisir. Bence önemli olan birbirinin düsüncelerini tolere etmek. Dik kafali, inatci bir ergen gibi davranmamak..

0|0
    0|0
  • aynen öyle ama hepsi içinde gecerli değil. benim dinim bilgim yeterlidir kendimce, bir ateist tanıdıgım vardı bigün dedim ki ya acıklasana sunu nasıl dusunuyorsun da sana mantıklı gelmıyor falan. 2 kelime edemedi klasik şeyleri söyledi anca. yok neden savaşlar varmıs neden insanlar ölüyormus falan. tamam dedim acıklama vazgectım. çoğu liseli ve ergen yani

0|0
    0|0
  • değişmez sabit bir cevabı yokki bunun. bazıları vardır sırf ailesi müslüman diye müslüman olan ama kuranı eline almamış birinden çok daha derin bilgi sahibidir. bazıları da sadece kör nefretçilerdir. her ateiste cahil demen gibi bir durum söz konusu değil esasen sorgulayan beynin bir etkisidir şüphe duymaları. özentileri saymazsak.

0|0
    0|0
  • Evet dincilerden daha iyi var hatta

0|0
    0|0
  • ben bu dusunceye katilmiyorum bir arkadasim vardi lisede kendisi ateist oldugunu soylerdi ama zamaninda cokarastirmis kafa yormus derler ya cok arastirma sorusturma dinden cikarsin o mevzu adam benden daha cok bilgiliydi hocalarla tartisirdi alti dolu sekilde yazililardan herkesten yuksek alirdi ama yemin ederken valla derdi oda ayri bisey ahaha belkide o arkadas oyle dusunmek isiyordu yinede genel olarak bilgililer bence

0|0
    0|0
  • Bilselerdi zaten ateist olmazdı aveller

0|0
    0|0
  • her şeyi bildikleri icin ateistler

0|0
    0|0
  • Benim okuduğum soru daki ateistler genelde gayet zekiler.

0|0
    0|0
  • Din hakkında bilgi sahibi olduklarından ötürü dinsizler zaten.

0|0
    0|0
Yükleniyor...