Pkk nın bordo bereli tarzı özel kuvvetleri, iyi askerleri mi var? O yüzden mi şehit veriyoruz?

Evet merak ettim arkadaşlar var mı eminim vardır da bilgili kisiler soylerse sevinirim

0|0
1|10

En İyi Kız Görüşü

• iyi askerleri değil, iyi (!) babası belirsizleri var ve bu babası belirsizlere insan -altını çiziyorum asker, öğretmen değil; insan- öldürsünler diye silah teminatı yapan onlardan daha da iyi (!) şerafettinleri var.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Alakası yok. Verdiğimiz şehitlerimizin sebebi pkknın domuz sürüsü gibi verdiği vur kaç taktiğidir. Yani göğüs göğüse çarpışma yok. Sokaktan geçerken sivil halk gibi bir anda silaha davranıp en zayıf ve korunmasız anları bekliyor ya da gizli kapaklı heryere bomba koyuyor. TKS Şu an cizre de Amerika, İngiltere, Almanya, İsrail, Rusya ve İran gibi ülkelerin karışımı ve özel eğitilmiş ona rağmen kancık gibi çatışan bir ermeni örgütüne karşı destan yazıyor. Ancak her savaşın bir bedeli vardır. İnşallah rabbim şehadeti hepimize nasip eder. Allah Şehitlerimizden razı olsun.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 9

• Onlar zaten dağda yaşıyıp dağda eğitim alıyorlar genelde keskin nişancı eğitimi alıyorlar uzun menzilli suikast silahı canas kullanıyorlar onun haricinde ki silahların en çok kullanılanı kaleşnikof her türlü zor şartta kullanım ve çok mermi aldığı ve hafif olduğu için tercih ama genellikle patlayıcı döşeyip kumandayla telefonla patlatıyorlar bu yüzden şehit çok veriyoruz.

0|1
    0|0
    • ya peki patlayıcıyı yerlestırdıklerını yerı falan nasıl bılemıyoruz kı engel olalım

• haklısın abi. peki sence ne olması gerekir tamamen bitmesi icin bu seyin

• Halkın askere polise inanması güvenmesi destek olması lazım devletin yanlarında olduğunu hissettirmesi lazım heryeri yeni baştan yapma sözü verip tutması da gerekir ne kadar iyi hizmet eder imkan sağlarsan heryere herkese o kadar güven sağlarsın hizmette ayrım yapılmamalı

• Teröristler de bizimkiler kadar olmasa da egitimlilier. Sokak savaşı cok farkli. Hava destegi olmadan mahalle mahalle ilerliyorsun. Istedigin kadar profesyonel ol adam yan sokaktan kanasla alnindan çat diye vurur oldügünü anlamazsin.

Sivillere zarar gelmesin diye ugrasiyorlar. Yoksa 3 gunde temizlerler oralari

0|1
    0|0
    • haklısın kardesım tesekkur ettım. adamlar avuclarının ıcı gıbı bılıyor oraları yapılandılar falan hep

• Bir sürü tuzak var. Evlerde buzdolaplarinin icine bile bubi tuzaklari koymuslar

• ben şırnakta yaptım askerliği, terörist dediğin şey inanki insan değil, 1 tane gördüm adamın eti yok, bir deri bir kemik, it gibi bir şey ama makine gibide güçlü, dağda rakipsizler, tabi allahın belası bir devletimizde var, adamları görsende vuramadığın için, senden hep 1-0 öndeler

0|1
    0|0
    • once onların ates etmesı lazım degıl mı vurman ıcın neden boyle pekı

• abi akp geldiginden beri teror basladı bunun sebebi acaba olabilir mi?

• bizi tekrar seçerseniz bombalar susar dediler, hani nerde? hergün 1 şehit var nerdeyse ve bunlara hala oy veren sefiller var, bu Akpliler onurlu insan olsa, arkadaş 1 tek can gitmesi bile bizim için utançtır, yapamadık bu işi, şerefimizle istifa ediyoruz derlerdi, sanki köpek eniği ölüyor o dağlarda, 1 askerin polisin canı herşeyden kıymetlidir

• pkk kim bordo bereli kim... pkk orspulkları var kahbece pusuları var bu bir cephe savası değil kimin kim olduğu belli olmayan bir bölgede kokuşmuşları arıyor asker halkmı teröristmi ayırt edilmeyen bir yerde yediği kaba sıcanlarınn olduğu bir yerde... çok azınlıklı olsada o bölgede ülkesini seven insanlara lafım yok...

0|1
    0|0
    • hacı pekı nıye deneyımsız askerlerı yolluyoruz oraya uzmanları falan da ozel kuvvetlerle gırıp kımın ne mal oldugunu anlayacak adamları sokmuyoruz?

• lanet olsun abı ya dumduz edılse keske dogu bır gecede

• bak orada ülkesini sevnlerde var ama yediği kaba sıcanlarrr çoğunlukta ama.. acımasız olmak lazım mesela zırhlıdan kameraya bağlı silah polis görüyor 5-6 kişi elinde silah ya da roket olanı arıyor sadece onu vurmaya çalışıyor.. yani samanlıkta iğne arıyor onu vuruyor diğelerini ellemiyor bence yanlış onu vurunca yarın diğeri alacak silahı eline vurrr hepsini ya niye ayırıyorsun bir adamın elinde roket keleş 2 sinin elinde neyse 7-8 kişi yanında gezen masummu değil vur hepsini ya da askere taş monotof bileme ne atıyor vurrr üçbeş kere ölceğini bilsin çıkıp atıyormu bak bir daha şimdi nasılsa bişi yapmıyor diye her haltı yiyorlar

• Nato nun en guclu ordusu Türk askeridir. Bordobereliler yani. Geneli ast subaydan olusur en son 5oo taneydi Şu an bilmiyorum sayilarini, bordobereliler bazen teroristle catismaya qirmez, sadece bicakla qider bogazini keser atar. Silah bile almadan eline
    fakat hainler. Kahpece pusu kurdugunda. İstdd o zaman kahpece arkadan vw
    uruluyo. Bu yuzden sehit olur bordobereli. Catismada kolay kolay sehit dusmez. Ama iste. Kaphe pusu bordobereli dinlemiyo. Hep kahpece sehit dusmez.

0|0
    0|0
    • abi peki bordo bereli mesela bir pusuyu anlamaz mı ya da hissetmezmi sokagın sessizliginden veya en ufak şeyden?

• aynen bılıyorum kardesım duymustum, cok tesekkurler yorumların icin:)

• Bölgede yasayan gencler savasıyor..
    Cogunun yasi 17-23 yas arasi ve egitimli falan degiller..
    Pkk'nin icinden savasa katılanlar var elbette ama sayılari cok az..

0|0
    0|0
  • şu an şehirlerde savaşanlar pkk'li değil. orada yaşayan gençler pek bir eğitimleri olduğunu zannetmiyorum. pkk'liler daha katılmadı olaya.

0|1
    0|0
  • alakası yok ama bizimkileri şehit eden kürt değil sırp yahudi israilli rus

0|0
    0|0
  • Haince pusu kuruolar hmk kekeleri

0|0
    0|0
Yükleniyor...