Deist misin Müslüman mısın Ateist misin Agnostikmisin Hristian mısın?

Deist misin Müslüman mısın Ateist misin Agnostikmisin Hristian mısın?

Güncellemeler:
Şahsen ben deistim.

0|1
9|19

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Deistim.

0|0
    0|0
    • Teistler sizi rahatsız ediyor mu toplumda

• Bende deitstim. Ama Allah müslümanların ve hristiyanların putudur. Bizim yaratıcımızın ismi yokdur. Biz evreni yaratan big bangi başlatan yaratıcıya inanırız.

• O bir metafordu. Yanlış anlama.

Kızlar Ne Diyor 8

• Alhamdulillah almuslimin walttaelim

0|1
    0|0
  • Ne olduğumu ben de bilmiyorum ki yahu😄

0|1
    0|0
  • Soruna görüş atan insanlara hakaretler, küfürler etmişsin.. her müslümanım diyene emin misin demişsin. ya ergen irisi insanların dinini sorgulamak sana mı kaldı? Kuranı okumuşmuş, incili okumuşmuş. Daha 2 lafı bir araya getiremeyen insanlar inanç üzerine laf etmesin. Kimsenin neye inandığı senin haddine değil beyinsiz. inanan da bir, inanmayan da. Senin bakış açına artırayım ben! Önce insana değer vermeyi öğren. Ağzını burnunu skesim var öyle tiksindim ki Şu an senden. Sende insansan ben değilim mk.

0|0
    0|0
  • Müslümanım.

0|1
    0|0
    • emin misin?

• Kuranı okudum ve akla en uygun olan dinin islam olduguna karar verdim.

• @abirisebi daha önceden birçok kez okumuştum ama birde önyargısız akıl ve mantık bakışaçısıyla okudum sonra zaten insansı bir kitap olduğunu anladım ben kutsal kitaplardaki tanrıya inanmıyorum ben daha üstün bir yaratıcıya inanırım araştırırsan birçok bilim adamı deisttir einstein en ünlü deisttir. Sence bu bilim adamları gerizekalımıda inanmıyor cehennemde yanamayı göze alıyor sence neden bir düşün araştır ben sana deist ol demiyorum sadece sorgula

• Müslüman

0|1
    0|0
  • İnsan?

0|1
    0|0
  • Müslumanim

0|1
    0|0
  • ben benim siz sizsiniz biz biziz okey

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Deisttim bir zamanlar :)

0|1
    0|0
    • deistler ara geçiş formudur sonradan ateist olur ateistmisin :D

• Beyini uyuşturan din değildir, beyini uyuşturan dinci islamı ve Allahın emirlerini kendi menfaatine göre şekillendiren gerici münafık, murted ve maunculara karşı geliştirlmiş bir inanç koruma mekanizmsıdır.
      Kesinlikle deistler ateist olmazlar ve inkara gitmezler, Beyini uyuşturan ve yıkayan insanoğludur, Allahın emir ve yasaklarında sorun yoktur. Sorun onu yozlaştıran insanoğlundadır.
      Eğer bir düşünce biçimini benimseyeceksen önce ne olduğunu bir öğren Son kez altını çiziyorum deizmin ateist formu ile uzaktan yakından alakası yoktur. Deistlik,
      Allah. C. c indirmiş olduğu dini yobazların elinden kurtarma sistemidir, önce dini ALLAH'TAN ayrıştırır ikisini ayrı ayrı inecelemeye alır,
      sonra ikisini bir araya getirir ve bir kez daha gözden geçirir ve ALLAH'ın emir yasaklarını doğru yorumlar münafıklardan temizler, sonra gerçek dine yönelme eğilimidir,
      aynı türklerin aya güneşe inanıp Allahın yaratıklarında Allahı araması gibi bir şeydir.

• Sonradan islama geçmişlerdir. Deizmde bunun gibi bir şeydir..

Mustafa Kemal ATATÜRK'te bir deistti kuranı benimsemiyor kabul etmiyordu, inanç temelini akıla bilime dayandırıyordu, gayesi islamiyeti ve kuranı dini yozlaştıranların elinden kurtarmak, koruyabilmekti bunun için diyaneti kurdu ama beyini uyuşmuş organizma bunu tekrar yozlaştırdı,
      ve kendi çıkarana göre yonttu yani senin anlayacağın dünya var oldukça din her zaman insanlık tarafından yozlaştırılacaktır...

Görüyorum ki seninde beynin bir yerde uyuşmuş çünkü savunduğun düşüncenin manasını bilmiyorsun yineliyorum beyini uyuşturan din değil dini akıl çerçevesinde yorumlayamayan kuranı aklı yordayamayan dine zarar veren akıl yoksunlarıdır. Allahın dinide kitabıda kutsal, kusursuz ve eksiksizdir..

• insanların inançları bence kendilerine kalsın

2|1
    0|0
  • İnsanım arkadaşım.

0|1
    0|0
  • insanım

1|1
    0|0
  • insanım

1|1
    0|0
  • Allah'a çok şükür.

0|0
    0|0
  • Müslümanım aklıma espiri geldi yapcam ama saldırmalarını istemiyorum :D

0|0
    0|0
  • Bakkalım ben bakkal.
    http://i.imgur.com/LclDv.jpg

0|0
    0|0
  • Müslümanım inançsız olanlarla her türlü tartışmaya açığım ! Korkan inancından emin olmayan laf çarpıp engel atacak olan çocuklar susabilir gerisi pm atabilir !

0|0
    0|0
    • Din bir hastalıkdır bir uğuşturucudur. Bulaşıcıdır. O yüzden tartışmaya girmiyorum hatta muhabbet te etmiyorum

• Muslumanım elhamdulillah

0|0
    0|0
  • Pastafaryanist demek isterdim ama deistim hacı ya :D

0|0
    0|0
  • "Elhamdulillahi rabbilalemin" müslümanım.

0|0
    0|0
  • Ateist

0|0
    0|0
  • müslüman türküm

0|0
    0|0
  • Elhamdülillah

0|0
    0|0
  • Cehennemin yakiti olucaksiniz inşallah