Bir markette 6 ay çalışıp istifa eden birisi ne kadar tazminat alır?

Her marketin tazminatı kendisine göre değişiyor diye tahmin ediyorum. Şok markette 6 ay çalışıp işten ayrılan kimseye şu anda ne kadar tazminat ödenir?

Güncellemeler:
Hiç kimse hiç birşey bilmiyo yasalar değişti 2016 da 1 ay bile çalışmış olsan 1000 lira falan tazminat alabiliyorsun ya da tazminat değil adı başka bir şey ama verdiğin emeğin parasını alabiliyorsun. Benim arkadaşım 2 yıldır çalışıyo şimdi istifa etse 5bin alacakmış ama evlenerek işten ayrılırsa 10bin alırım dedi en az.

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• kasa fişi bile alamaz

0|0
    0|0
    • seni iyi işletmişler 4 seneden beri çalıştığım yerden tazminata alamıyorum sen 1 aydan bahs ediyon istifa ne demek önce onu araştır sen

• İşçinin çalıştığı her geçen yıl için 30 günlük brüt ücret karşılığında kıdem tazminatı hesaplanır.
      Bir yıldan artan sürelerde günlük olarak hesaplanıp toplama eklenir.
      Brüt ücrete süreklilik arz eden ikramiye, prim, yol yemek yakacak yardımı gibi parayla ölçülen tüm ödemeler katılır.
      Kıdem tazminatı hesaplanırken sadece damga vergisi kesintisi yapılır.
      Kıdem tazminatı yüksek maaşlarda devletin belirlediği tavana göre hesaplanır. 2015 yılı için kıdem tazminatı tavanı 3.438 TL'dir. Brüt maaş bundan yüksek olamaz.

• 6 ay çalışıp tszminat alıyorsun ama işten çıkarılırsan alırsın istifa demek tüm haklarından vaz geçmek demek öyle 6 ay çalışıp ta 1000 lira vermezler adama

En İyi Kız Görüşü

• hem işten çık hem para al. ne güzel valla. her yıl iş değiştir 2 3 bin tazminat al o zaman. işten kovulmazsan 1 kuruş alamazsın

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• İstifa edilmişse tazminat hakkı doğmaz. Ancak bildiğim kadarıyla 12 aydan sonra istifa edildiğin de ufak bir miktar kıdem tazminatı alınır.6 ay yeterli bir süre değil.

0|0
    0|0
  • 6 aya tazmınat verılmıyo dıe bılıom kanks

0|0
    0|0
  • İlk önce tazminat kovulan kişiye ödenmez mi yani kendi rizasi disiyla onu geçtim geçenlerde (oldukça önce) sıra bir süre bile çalışsan 1 yıllık para aliyormussun

0|0
    0|0
  • Öncelikle istifa eden insan 10 yılda çalışmış olsa tazminat alamaz yani işten çıkarılman lazım ve ayrıca sen Şu an işten bile çıkarılmış olsan yine tazminat alamazsın çünkü bunun içinde en az 1 yıldır çalışıyor olman gerekiyor.

0|0
    0|0
  • Nah alırsın :)

0|1
    0|0
  • İstifa ettiğin içün jiç almazsın

0|0
    0|0
  • 67 lira 86 kuruş

0|0
    0|0
  • Hic.