Çarşaflı kızları modern bulmuyorum, katılıyor musunuz?

Laik bir ülkede herkes istediğini giyebilir ama ben çarşafın üniforma gibi dinden çok siyasi kimlik taşıdığını düşünüyorum. Hem Kuran'da kadınlara yüzlerini örtmeleri söylenmiyor ve illa siyah gyinmeleri de belirtilmemiş aksine simsiyah giyinmeleri bence daha ilgi çekici. Başka renk neden giyinmiyorlar ve illa bol giyim çarşafla mı olur?

0|0
11|13

En İyi Erkek Görüşü

• Sizin gibi a.. i g.. tü acik sacik gezmiyolar diye kuduruyosun. Sizin gibi geceleri sokaklarda erkejlerden laf yiyerek tacize ugramadiklari icin kuduruyosun. Sizin gibi evlenene kadar kac tane erkegin altina yatmadiklari icin kuduruyosun. Sizin gibi alkolik ayyas olmadiklari icin kuduruyosun. Sizin gibi laik kayık olmadiklari icin kudururuyosun. Müslüman olduklari icin namaz kildiklari icin. Erkeklere zerre kadar biyerlerini göstermedikleri icin kuduruyosun salyalarin akiyo biri mendil tutsun suna...
    Senin o siyaset icin dedigin sey ta 1400 küsür sene öncesinde daha partiler ve politika yokken giyiliyordu megazekali. Insan kendini neden cahilce rezil eder anlamiyorum. bir arastirma yalsaydin da gelseydin bari. Siyasetmis. Senin g.. tünü basini acman hakikaten siyaset iste bak. Daha 100 sene evvel bu milletin kadinlari kapaliydi. Onlara bakan erkeklerin s.. ni kaldirmiyorlardi. Modern cagdas ilerici laik kayık chp zihniyetinin ürünüsünüz hepiniz. Iste tam olarak siz siyasi sebepten soyunuksunuz. Carsaflilar islam öyle emrettigi icin carsafli. bir de ayetlerde emretmiyomus bak bak bak. Cahile bak. Ayetin tefsirini ac oku bakalim ne diyo. Tabi tefsirin ne demek oldugunu biliyosan. Ayrica güya saygi duyuyomus gibi göstermissin kendini ama asagiliyosun. Senin gibi karacahillerden daha fazla insan ayrimi yapan ve özgürlük düsmani olan yoktur bu ülkede. Peygamber efendimizin s. a. v hanimlari ve kizlarinda carsafliydi. Hadis var inkar eden gitsin arastirsin. Asil özgürlük düsmani sen ve senin karanlik zihniyetin. O insanlar ayet varken önce laikligi alamayiz diyorlar. Laiklikle islamin cakistigi yerde Allahın dedigininaliriz diyorlar. Ama kafirler tabiki önce laiklik sonra Allah diyorlar. Kudursaniz da salyalariniz aksa da islam tüm güzelligiyle yasanmaya devam ediyor. Biryandan işid denilen pislikler kafa keserek diger yandan vatanimizdaki pislikler örtüye cemkirerek islama zarar vermeye calissa da islam alemi büyymeye devam ediyor.
    #Kafirolmamüslümanol

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Herkes istediğini giyebilir mesela bende göbeği açık giyenen kızlardan hoşlanmıyorum ama yapcagim bisey yok onun secimi

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Madem herkes istediğini giyinebilir madem laiklik özgürlük demek o halde bencesi sencesi yok yorum dahi yapılamaz siyah giyinin yazmıyor ama siyah giyinmeyinde yazmıyor rengine kadar rahatsızsın ama özgürlüktende yanasın ilgi çekici bir durum

1|0
    0|0
  • Bende beğenmiyorum fakat
    taytla gezenlerden daha şerefli olduğu kesin

#Türkerkeğii

0|1
    0|0
    • şeref kıyafetle ölçülmüyor beyfendi, o çarşafın içinden neler çıkabiliyo bir bilseniz

• Ne moderni?
    Kinder sürpriz gibiler.
    İçlerinden ne çıkacağı belli değil. :):

0|0
    0|0
  • İşte senin gibi düşenler insanlar yüzünden laik olamıyoruz arkadaşım sanane

1|1
    0|0
  • Bunu sorgulaman çok saçma

1|1
    0|0
  • Sanane hayat onun hayatı

1|1
    0|0
  • bende 16 yaşında sevgili yapıp 17 yaşında seks yapmayı medeni bulmuyorum medeniyetten ne anladıgına baglı yani

0|1
    0|0
  • İşte bunlar hep ama hep imanın zayıflığından ya da yokluğundan
    Bizim din ikra OKU emri üzerine kurulu bir hayat paketi
    Bence sende biraz daha okumalısın
    Mesela kur-an da başörtüsünün nasıl anlatıldığı neden kapanmaları gerektiği
    Ama önce lütfen İMAN

0|0
    0|0
  • Geri kalmışlık. İnsanlar eskimiş bir kitaba göre yaşamak istiyorlar. Yaşasınlar bakalım.

0|0
    0|0
    • insanların fikirlerine saygı duymalıyız (beni de çarşaflı sanmayın şimdi sırf böyle dedim diye, şahsen alakam yoktur)

• @DeborahGrace Olup olmamanız beni ilgilendirmez :) Benim dinlere karşı en ufak saygım yoktur. Benim saygım insanlaradır. Onların yaşantısı, onların kararı.

• onların kararı bu dini yaşamak öyleyse seçimlerine saygı duyacağız :)

• Aynnnnn aynnn

0|0
    0|0
  • Sana katılıyorum , güzel mi soru olmuş :D

0|0
    0|0
  • GEREKSİZ

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Kuranda zaten cok renkli bayani hos gosterecek kiyafetten sakinin dior carsaf bence estetigi olmayan vucudu iyi sakliyan bir giysi insanlarin inancina saygi duyacaksin sonucta onu giyende insan nice tesetturluyum diyip vucudunu sergileyen var onlar itici aslinda carsaf uniforma olamaz kapanin emrinden dolayi giyilen bir giysi uygun sekildekapandiktan sonra ister carsaf giyer ister tunik ister pardesu

0|1
    0|0
  • çarşafın modernimi varbe düzgün konuş onlar dinlerine uyup kapanıyolar sanane onların çarşafından gözünemi batıyo

1|1
    0|0
  • İmanı olana ayet olmayana bez parçasıdır.

2|1
    0|0
  • Kendilerini teşhir etmek istemiyorlar belli ki ister siyah ister fuşya renk kullansınlar bu bizi ilgilendirmez değil mi? Özgürlük için yanıp tutuşan millettik di mi zaten yıllardır kimseye karışmıyoruz falan😂😂 neyse ben de peçe konusunu doğru bulmuyorum hem toplumun hem de kişinin kendi güvenliğini sağlaması için peçe uygun bir seçim değil kimlik saklanmamalı

0|0
    0|0
  • Herkes istediğini giyebiliyosa eğer o zaman bu işin sencesi bencesi yok.

0|1
    0|0
  • Ninja onlar ya fgffghghgf

0|2
    0|0
  • Bizi ilgilendirmez istediklerini giyerler.

0|0
    0|0
  • Tatlim siyah daha uygun goruluyor fakat dusuncen cok yanlis nasil ki ben acik bir kadin olarak şort giyiyorsam onlarinda carsaf giymelerine kesinlikle karisamayiz

0|0
    0|0
  • Katılıyorum.

0|0
    0|0
  • bende bulmuyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...