Neden müslüman bir erkeğin garimüslim bir kadınla evliliği normal karşılanıyor?

Müslüman bir kız gayrimüslimle evlenince olmaz gözüyle bakılıyor ya da aile çok karşı çıkıyor ama erkekte sorun olmuyo. Merak ettiğim için soruyorum. Erkeklere yönelik bir çifte standart yine öyle değil mi ben böyle düşünüyorum

0|0
4|10

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• erkeklere çifte standart yok mu zaten kadın ne ki onların yanında! kim önemsiyor ki bizim isteklerimizi kim gözetiyor haklarımızı

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Bu bir fıkıh konusu ve gayrimuslim kadinla musluman erkegin evlenmesi caiz ken gayrimuslim eerkekle musluman kadin evlenemez.. caiz degil ve Allah boyle emretmis.. o halde orf adet diye bakamayiz ve kurala uymakla yukumluyuz.. mantik araniyorsa konuyla ilgili yazilar okunmali bilgiler edinilmelidir fakat bunun yanlis oldugunu savunmaya kalkmak egerki Allahin kesin hukmu ise şirke girer ve buda dinden cikmak demektir zaten.

0|0
    0|0
    • ama kadın müslüman olmuyor yine mi caiz bunu anlamıyorum yine çatışma olur çocuk için 2 seçenek olur din açısından

• Gayrimüslim hatunu da müslüman olma şartı var olur mu öyle şey? :O

0|0
    0|0
  • Evlilikte erkek baskın rol üstlendiği için.

0|0
    0|0
  • blmm

0|0
    0|0
  • kadının ve doğacak çocukların müslüman olması büyük ihtimal,
    tam tersi durumda kadın olmasa bile çocukların (torunların) gayrimüslüm olmasını hiç bir dede nine istemez :)

0|0
    0|0
    • Ama çocuklar daha sonra kendisi din değiştirebilir herkes müslüman olarak doğar zaten kendi seçimini kendisi yapar sonra ya ailesinden gördüğünü uygulanar mesela islama göre yaşar ya da baka bir dini seçer Ama baba müslüman anne hristiyansa çocuk için 2 seçenek var ya müslüman olacak ya da hristiyan yani yine müslüman bir kadınla hristiyan bir erkeğin evliliği gibi aynı sonuca çıkıyor

• yani mutlaka ama ben erkek tarafının gayrimüslüm olması çocuklar üzerinde baskın kalacağını düşünüyorum, ayrıca erkek tarafında yaşanacaksa durum daha zor.
      yoksa tabiki herkes müslüman doğar buna itirazım yok :)

• Hep var zaten

0|0
    0|0
  • Müslüman olması için telkin vermeyi sağlamak için

0|0
    0|0
  • biz üstün ırkız erkekler olmazsa kadınlar ölür onun için kıymet bilin döl bizde :)

0|0
    0|0
    • sizinle aynı havayı soluduğum için iğreniyorum. Bütün kadınları yok edin birbirinize girin bakalım çocuk oluyor mu

• ama fb li olma ihtimali 0 değil en azından :D
      neyse ya kim kimle evlenirse evlensin :D

• biz anne tarafın büyük dedesinden beri gsliyiz beni de dedem gsli yaptı bizde kimse fb li olamaz en son 2002li kuzenim fbli olmaya kalktı döve döve gsli yaptık cok mutluyuz :d nese ben müslüman hatun alacam zaten cocukta kesin gsli olacak konu kapanmıştır babanın sözü geçer :D

• erkek baskın olduğu için evlendiği kızı sonradan müslüman yapabilcek potansiyele sahiptir fakat kadın gayrimüslim biriyle evlendiğinde dininden vazgeçebilir bu yüzden

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Müslüman kız ya da erkek müslüman olmayanla evlenemez. Bakir/bakire olmayan biri bakir/bakireyle evlenemez (daha doğrusu zina yapmış biri yapmayanla evlenemez)

0|0
    0|0
    • Ama bizim toplumuzda müslüman bir erkeğin hristiyan biriyle evliliği çok annormal karşılanmıyo ama diğer türlü müslüman bir kızın hristiyan ya da başka bir dinden evliliği kabul edilemiyo

• okudun mu yavrucum yazdğı mı

• O zaman islam erkeklerin üstün görüldüğü bir dindir

• Ay bilemedim

0|0
    0|0
  • Dinimizde böyle. Yaratılış olarak babanın çocukta bir baskınlığını otoritesi vardır. Müslüman babanın çocuğu müslüman ama gayrimüslim babanın çocuğu gayrimüslim olur

0|0
    0|0
    • Çocuk sonra ateist ya da başka bir dinden olmaya kendisi karar verir Sen şimdi istesen başka bir din mensubu olabilirsin mesela

• İstediysen olmuşsundur zaten bir kere imanın o dine yöneliyo ve başka bir dine yönelince zaten onlardan oluyorsun Annen sana ya da babn sana hayır olamazsın demesi hiç bişey ifade etmiyo

• Hristiyan olmak için vaftiz edilmen gerekir. Olmama izin vermedi babam. Sonra tekrat kararım değişti müslümanlığa yöneldim zaten. Annem hristiyan babam müslümab bu arada

Yükleniyor...