Nasıl bir toplumda yaşadığımızı düşünüyorsunuz?

Evet sizce nasıl bir toplumda yaşıyoruz? Toplumumuzun avantajları ve dezavantajları nelerdir sizce?

Güncellemeler:
Örneklerle görüş paylaşımı yapar mısınız daha faydalı olur

0|1
81|175

En İyi Erkek Görüşü

• toplumun cıvısı cıktı ve gercekten korku verıcı olmaya basladı bence gencler alkol uyusturucu batagında keza yası gecgın olanlarda
    durdurulamaz bı seks akını basladı kı hıc ıyı degıl ornek olarak servıs soforlerıne bıle guven kalmadı. eskiden kadınlar tek baslarına ıstedıgı yere gıderlerdı artık bu cogunluk tarafından korkuyla karsılanıyor toplum dıye bısı kalmadı gıttı bıttı gerıye kalan bı avuc ınsan onlarda gocunce dusunmek bıle ıstemıyorum toplum kavramı bıle kalmayacak :O :(

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Deli saçması bir ülke ondanda beter bir yönetim. Ülkenin problemlerini geçtim sevdiğimizle dışarı çıkarmıyoruz, bir bayan olarak istediğimiz gibi gezip tozamıyoruz neymiş efendim kız kısmı gece dışarı mı çıkarmış, kısa mı giyinirmiş? Bu nasıl bir zihniyettir evlenmeden öpüşemeyiz sevdiğimiz adamla ilişkiye giremeyiz ama erkek olarak adlandırılan kısım herşeyi yapar onlar özgürdür çünkü namus denilen kavram onlara değil onların kız çocuklarına eşlerine annelerine kardeşlerine vardır, onlar için namusun cinsiyeti vardır. İlişkiye girenin adı namussuz olur ama anneye babaya el kaldıranın adı namussuz değildir. Bilinç gerek bilinçlendirmek gerek.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 174

• Şu anda en ahmak, en zavallı bir toplum içindeyiz ne yazık ki.. Yakında da zaten Türk toplumu diye bir şey kalmayacak..

6|7
    0|0
    • Ağzınızdan yel alsın. O Nasıl bir laf

• @CanWayne Elbette ama onlar hiç değilse Müslüman kılığına girmeden aldatıyorlar fark burada.

• Toplumumuz çok aptallaştı. Sitedende görüyoruz vaziyeti..

3|2
    0|0
  • Yolu bir şekilde cinnet getiren bir toplumdayız bence. Kimsenin kendinden olmayana saygısı yok. Aynı görüşte değilsen " terörist sevici, Ergenekoncu, paralel, İsrail ajanı vs " oluyorsun. Herkes gergin en ufak şeylerden kavga çıkıyor. Parasızlık milleti kızdırmış. Yolda kendi kendine konuşup hesap yapan ay sonunu Nasıl getireceğini hesaplayan insanlar dolaşıyor ortalıkta. Kimsenin kimseye saygısı yok, anlayışı yok. Düğün yapıyor millet 3 ölü çıkıyor. Sevinirken adam öldürüyorlar. Üzülüyorlar Ada'm öldürüyorlar. Cumaya camiye gidiyorsun namaz kılarken " inşallah ayakkabıları çalmazlar " diye düşünüyorsun böyle değişik bir memleket oldu Allah sonumuzu hayır getirsin.

1|2
    0|0
    • Kesinlikle görüşlerine katiliyorum. Bu durumu insanlarin egitimsizligine yoruyorum ben. Bu durumda tek suclu insanlarda degil devlette suclu. Egitim sistemi tam bir trajedi. Bir toplumda egitim olmadiktab sonra hicbirsey olmuyor Kurandada ilk inen ayet oku dusun yani ne kadar onemli. Ama insanlar o kadar bos ve kendini gelistirmeye kapali ki hic anlam veremiyorum

• Haklısınız kesinlikle insanlar birbirine saygı ve anlayış duymuyor

• toplum cahil yeniliklere kapalı önyargılı bencil erkek çoğunluğu abaza kız çoğunluğu kezban ne yazıkki kalanlar bizimdir :dd

1|1
    0|0
  • ohoooo konuya bak!
    neresinden girsek sabaha kadar çıkamayız hacı :D
    o nedenle en çay koy çay boşver

2|2
    0|0
  • Toplumumuzun en büyük avantajı nüktedan, bişeyi öğrendiyse etkili kullanan, yaşadığı ortamdan mütevellit tetik, pimpirikli bir yapıda olması. Özellikle nüktedanlığı çok iyi bizim milletin, başka millette böyle bişey göremezsin.

Ama maalesef eksilerimiz çok fazla, bir kere toplum dehşet verici biçimde cahil. Öyle böyle değil, ne güncel, ne geçmiş hiçbir konuda doğru düzgün bir zihin yok. Toplum kendi tarihini bilmiyor, kendi kültürünü bilmiyor, kendi dinini bile pek bilmiyor. Başka kültürler ve dinler zaten hak getire, o konuda daha da fenayız.

Üstelik inanılmaz bir riyakarlık var, başarılı insanı çekememe, din, iman diyen herkesin göklere çıkarılması ve yaptığı hiçbir yanlışın görülmemesi, her türlü ahlaksızlık toplumda yaygınlaşmışken, tecavüz, tacizde zirveye oynamakta iken kızlı-erkekli muhabbeti çeviren bir kitle var.

Şöyle diyeyim, bu ülkede 17 ağustos 1999 depremini zina edenlere bağlayıp bir de destekçi bulan zırtapozların sayısı az değil.

1|0
    0|0
  • Manyak bir toplumda yaşadığımıza inanıyorum.

1|1
    0|0
  • cinsellik konusunda usta olan bir toplumda yaşıyoruz

not : sözde

2|2
    0|0
  • Bilmeyen ama en çok bilen.

3|1
    0|0
  • bölgesel olarak ele almak gerekir sanırım bunu. anadolunun bir çok şehrinde komşuluk kavramı hala devam ederken ( avantaj ) metropollere geldiğimizde kimse dünyayı umurasamıyor. ayrıca fikren ve zihnen sürekli olarak maruz kaldığımız bir algı operasyonu da var ki buda sürekli olarak bizleri zehirliyor. televizyon internet okumamamız gereken ya da duymamamız gereken o kadar çok şeyle dolu ki yavaş yavaş boş işlerle uğraşan hayata küsen kuru bir gürültü olmaya yaklaşıyoruz. sanırım bu da dezavantaj

1|0
    0|0
    • Haklısın ama diğer olumsuzlukların yanında bu bile hafif kalmış.

• diğerlerinin temeli burada yatıyor bana göre. unuttuk çoğu şeyi ya da unutmaya zorlandık. bir hatırlasak çok güzel olacak ama gidişat kötüyü gösteriyor

• Cahil yobaz bir toplumda

1|1
    0|0
  • Artık düşünmek istemiyorum pohpohlu sözler bir yana gerçekler bir başka

1|1
    0|0
  • Bu toplumda doğduğum için çok şanssızım..

A... koyayım, trafik sigortasına da 2 bin lira bayıldım, sinirden kafamdan dumanlar çıkıyor sıcak sıcak..

1|0
    0|0
    • Benımde okuldan ödediğim parayı borç olarak çıkardılar :) anlayabiliyorum seni

• Baskıcı, kadına değer vermeyen, sürekli eleştiren, araştırmadan bir konunun uzmanı olan, ilgisiz, duyarsız bir toplum dezavantajken ben avantajları ne yapayım?

1|1
    0|0
  • Normal bır toplum kanks

1|0
    0|0
  • İyi.

1|0
    0|0
  • Üşeniyorum bu soruya görüş paylasim

1|0
    0|0
  • Herkesin birbirini mikmeye çalıştığı bir toplumda yaşadığımızı düşünüyorum. Kızlar şununla bir yatağa girsem diye düşünüyor erkekler şunu bir miksem diye düşünüyor. Düşünceler hep bu yönde 35 yaşına kadar sonrasını bilemem.

1|1
    0|0
  • Toplumumuzun avantajlarını sadece Chp ve Mhp nin oylarının toplamı kadar görüyorum, söylüceklerim bukadar.

2|1
    0|0
  • Henuz hicbir avantajini keşfedemedim, 23 sene oldu belki sonra şeyolur :D

2|0
    0|0
  • Anlayissiz bencil

1|0
    0|0
  • Toplumumuzun bir avantajı olarak hiçbirşey görmüyorum. Varsa bilen söylesin. İnsanlarımız okumuyor buna ragmen hersey hakkinda yorum yapiyor. Herkes at gozluklerini takmis oyle geziniyor. Ozellikle gencler neden kendilerini gelistirmeye calismiyor ona hic anlam veremiyorum. Devlet zaten ayri bir olay bizden geciniyor ve toplumumuz neden tepkisiz ona anlam veremiyorum

1|0
    0|0
  • Sorunuzu görünce içimden "hah işte bu soru tam benlik!"dedim. Toplum ataerkil bir toplum. Için de homofobiyi, mahalle baskısını, dünya da tecavüz ve ne yazıkki 18 yaş altı kişilere cinsel istismar suçların da dünya da 5.! Evet çoğumuz müslümanız ve buna rağmen türlü kötülüğü içimiz de barındırıyoruz.

1|0
    0|0
    • Müslümanız ama dinimizde günah olan herseyi yapıyoruz yaptıklarımızı başkaları yapınca da eleştiriyoruz. Ah su ikiyüzlülük

• Çok doğru.

• Herkes şikayetçi herkes sorunlari görmüş çözüm için kimse birsey yapmamış ve sorarsak herkes iyi bu saydiklarimiz nerde ben şimdi merak ettim.

1|0
    0|0
    • Kesinlikle katılıyorum. Hepimizin hataları var ama iş konusmaya gelince hepimiz sütten çıkmış Akkaşık oluyoruz masallah

• Beni destekledigin icin minnettarım. ve söyledigin şahıslar emin ol okumayan taraftardir cok gezen mi bilir cok okuyanmi diye bir laf vardir iste bu soru onlara yoneltildiginde apışırlar ve nitekim mucadele zevk verir klanda donen seks muhabbetlerinden başka bir sey hakkindada bilgileri yoktur onlarin isidir klavye ve penisleride malesef agizlarindadir biraz agir oldu ama onlar hak ediyo :) bilincli kalman dilegiyle BARIŞ...

• @CanWayne haha güzel oldu :) Hoşçakal bro mutluluklar sizlerle olsun

• Kısaca; geri kafalı, televizyon ve internet dışındakimedya tarafından aptallaştırılmış, düşünce ve teknoloji üretmeyip, sadece tüketen,
    düşünce üretenlerin engellendiği ya da öldürüldüğü bir toplumdayız.
    İnternet dışında diyorum, çünkü internette hangi içeriğe ulaşacağımızı biz seçebiliyoruz.
    Diğerlerinde seçemiyoruz, tabiri caizse, önümüze konanı yiyoruz.
    Bu nedenle; gazete okumuyorum, televizyon izlemiyorum.
    Avantajı yok bana göre.
    Son yıllarda, baştan sona dezavantaj.
    Fırsatını bulur bulmaz, buralardan gitmek en güzeli.

0|0
    0|0
  • Bir dönem boyunca garpın şark kültürüne baskın geldiği, son zamanlarda ise tersi bir vaziyeti gerçekleştirerek ortaya ilginç bir denge sürülmeye çalışılan bir toplumdayiz. Bir bölümün parayla nefes alıp verdiği, diğer bir bölümün ise canı gelenek ve göreneklerde. Bozulmuş bir eğitim sistemi, üç aşağı beş yukarı idare eden bir inanç bilgisi, sömürülenin başındaki onca sıkıntı yüzünden bunu fark bile edememesi, yardımların çoğunlukla gönüllü girişimci halini alıp, içine bir tutam politikanın katıldıği bir toplum yapısı var. Dün tükürülenlerin bugün pak olarak kabul edilmesi de alışkanlık haline gelmiyor değil. Öte yandan sırf ileride aklı başına gelir düşüncesi sebebiyle, gençlerin ve çocukların israf ustası olmasına göz yumulabiliyor. Gözler doğuya çevirilse "gerici, yobaz"; batıya çevirilse "özenti, taklitçi" deniliyor. Hepsini boş verip kendine dönenler ise zaten pek iyi durumda olmayan toplumsal eğitimden hepten mahrum kalarak iyiyi ve kötüyü iç içe yaşıyor ama hayatı belki de mana alemine hiç değmeden tükeniyor. Empatiye aç ve lakin sempatiye doyumsuz bir toplum bizimkisi.

0|0
    0|0
  • hiç bir şey bilmediği halde her konuda fikri olan; kendini beğenmiş ve dünyanın kendi etrafında dönüyor zanneden; hem dindar geçinip; kendi dini ve başka dinler hakkında karınca pipisi kadar bir malumatı olmayan insanlar topluluğu...

1|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • Türkiyede Empati : Aynısı Anana Bacına Yapılsa Hoşuna Gidermi

2|1
    0|0
  • Herkesin her şeyi bildiği her şey hakkında yorumu olduğu fakat kimsenin hiçbir şey bilmediği bir toplumuz. Adam daha kendi ülkesini tarihini bilmiyor siyaset yapıyor. Kendi dinini tanımıyor dinini savunuyor. Cehaletin sadece lise, üniversite okumak ile giderildiğini zanneden bir toplum. Üniversite okuyan yeni genç nesilin sonu ( Kendi çevremde gözlemlediğim ) ne yazık ki hiç ama hiç parlak gözükmüyor.

1|0
    0|0
    • Kültür ve eğitim sadece üniversite ile alakalı değil bir insan kendini yetiştirmeye kararlı değilse hangi okuldan okursa okusun kafası baya boştur bence.

• Aynen sana katılıyorum fakat günümüzde bunun ayrımını yapabilen çok az insan var. Önemli olan insanın kendini bilmesi ne durumda olduğunu görebilmesi.

• Erkekler Devam
    144

Kızlar Ne Diyor 80

• Doğu ve batı
    Kürt ve Türk
    Siyah ve beyaz
    Geniş görüşlü ve dar görüşlü
    Zıt insanların olduğu, kendi içimizde problemlerimizin olduğu bir toplum.

1|2
    0|0
  • cahil

1|1
    0|0
  • Kapalı bir toplumda yaşıyoruz, ön yargılı ve ataerkil. Bunlar dezavantajları. Ama avantajı da yok değil. Hep kötülemek yanlış olur. Türklerin sıcaklığı, samimiyeti bir çok yerde yoktur. Hatta öyle ki, çok sevilen Avrupa'da yaşansa burası özlenir. Ve her ne kadar yok olmaya başlamış olsa da aile yapımız güzeldir. "Aile" denilen bir şey vardır. Tabii bütün bunlar 60larda 70lerde daha güzelmiş...

1|0
    0|0
  • herkesin düşüncesi kendine.
    cevremdde komsularımı bile sevemiyorum bazen. Dedikodu almıs basnı gitmiş.
    Kapalıya niye bu kadar kapalısın diyorlar.
    Acıga da niye kapanmıyorsun diyorlar.
    Oysa kendileri bir türlü dogrusunu beceremediği için insanlara bu tarz laflarla herseyden tiksindiriyorlar

1|0
    0|0
  • bokgibibirtoplumda "yaşıyoruz"...

1|1
    0|0
  • Her insan ayri bir dunya.

1|0
    0|0
  • Yandaşçı bir toplum. Herkes çıkarı için birbirini kolluyor, devlet görevlileri kamuda örgütlenme var diyor halbuki onlar 2 sene evvele kadar kendi adamlarıydı. Erkek egemen bir toplum. Erkeklerin karılarını kızlarını kendi malları gibi gördükleri, tecavüz etse 3 de sokakta işi ne diyen bir toplum.
    Hala bazı şeylerin nasıl farkına varılmadığının hayret ettiği bir toplum.
    Insanlara insan olmaktan önce etnik kimlikleri ile yaklaşılan bir toplum.
    Garip ama kopamadığım canım ülkemin garip insanlariYİZ işte
    Az çok sende bilirsin kardeş gerisini sen tamamla.

1|1
    0|0
    • Dini işine göre kullanan, cinselliği kendi Kafasına göre haram veya normal varsayan, kendileri herseyi yaparken başkalarının yaptıklarını yargılayan, duyarsız ve iyice kinle beslenmeye başlamış bir toplum. Teşekkürler arkadasım

• Kendini bilmezlerin arasında kompleksli insanların arasındayım. Ondan dolayı onlardan çok uzağım

1|1
    0|0
  • Psikolojisi bozuk ve karekteri oturacak yer bulamamış

1|0
    0|0
  • son derece duyarsız bir toplum olduk dışarıda insanlar android gibi nasılsın demekten aciz malesef e tabi bunda cahil bir toplum kendini yetiştirememiş olmamızda cabası okumuyoruz ögrenmiyoruz yetiştiremiyoruz kendimizi malesef o kapasite mevcut degil bakın ülkenin haline belli olmuyor mu...

1|0
    0|0
    • Haklısın belli oluyor elbette. Buna rağmen de herkes herseyi biliyormuş gibi davranıyor

• Cahil
    Baskıcı
    Yargılayan
    Ötekileştiren
    Sınıflandıran
    Ahlak yoksunu
    Yobaz
    Abaza dolu
    Geri kafalı bir ülke.

İyi yanları ise ;

1|0
    0|0
  • Baskıcı bir toplumda yaşadığımızı düşünüyorum. İnsanlar birbirinin arkasından o kadar laf söylüyor ki dönüp kendi hayatımızı yaşayamıyoruz onları dinlemekten.

0|0
    0|0
  • İğrenç!

1|0
    0|0
  • Yobaz ve herkesin kendine bakmadan milleti eleştirdiği bir toplumdayız malesef.

1|0
    0|0
  • Erkek aldatırsa helal olsun kadın aldatırsa o*rspu'dur denen bir toplumda yaşıyoruz malesef.. Tekrar söylüyorum ki Allah katında erkeğinde kadınında aldatması birdir.. Gecenlerde bir sor sormuştum adamın resmen aldattığını gördüm ne yapmalıyım eşine söylemelimiyim diye.. Bir sürü erkek sanane adamın özel hayatı yuva mı yıkacaksın yazmışlardı.. Hatta bir tanesi küfürlü bir şekilde sanane ya sana mı kaldı genç adamdır yapar demişti.. Ona kadın yapsa o*rspu derdin ama dediğimde tabiki derdim kadın yapamaz diye cevap verdi.. Hakikatende oraya kadın adamı aldatıyor deseydim hepsi git söyle ne duruyorsun adam boynuzlanıyor derdi.. Tüm erkekler için demiyorum içlerinde gerçekten temiz dürüst insanlar var ama genel olarak kadının kadını yıktığı erkeğin kadını ezdiği hor gördüğü cinsel obje olarak baktığı bir toplumda yaşıyoruz.. Allah sonumuzu hayır etsin.

0|0
    0|0
  • Koyun

0|1
    0|0
  • Geri kafalı cahil çıkarcı menfaat peşinde yardım severlik nedir bilmeyen bir toplum olduk. Yolda yürürken minibüse binerken korkuyorum tacize tecavüze imali bakmalara
    llaf atmalarına maruz kalmaktan korkuyorum. Artık kimsenin kimseye güveni kalmamış gerçekten biri size yaklaşıyor ama gerçekten yardım etmek istiyor bayan erkek fark etmez ona bile şüpheyle bakıyorum burası benim ülkem değilmi ben bu sokaklarda rahat yürüyemeyecekmiyim

0|0
    0|0
  • Guzel insanlar var

1|0
    0|0
  • Karışık kuruşuk😄

1|0
    0|0
  • Acımasız bir toplum yani mesela çoğu kişi ülkemizdeki suriyelilerden rahatsız ve ben buna gerçekten inanamıyorum

1|0
    0|0
    • Ben Suriyelilerden rahatsız Değilim zor durumdalar fakat güvenlik önlemleri arttırılmalı ve Suriyeliler biraz rahat durmalı.

• Benim bahsettiğim rahatsızlık o anlamdaki değildi zaten

• Ohoo siz daha yeni yeni mi düşünmeye başladınız sfvsf

1|0
    0|0
  • avantajı yardımsever milletiz dezevantajı sinemaları sevişme yeri olarak görmemiz

1|0
    0|0
  • @karahindibar sen ne düşünüyosun kardeşim

1|0
    0|0
  • mal, cahil, pis bir toplum

1|0
    0|0
  • cahil.

1|0
    0|0
  • Karmakarisik

1|1
    0|0
  • cahil bır toplumda yasadıgımı dusunuyorum

1|0
    0|0
  • '' Elalem ne der ''

1|0
    0|0
  • toplumun ıcınde yasıyorum ama toplumun ıcıme karısmasına ızın vermıyorum bır ugur kosar sozudur bıraz degıstırmıs halim cok dogrudur.. nasılına bakarsak neler neler neler var da bakmıyorum benım bakıs acıma pek gırmıyolar :) ıcım daha guzel

0|0
    0|0
  • pohdan :D

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    50
Yükleniyor...