Her dakika intiharı düşünüyorum?

Dediğim gibi her dakika intiharı düşünüyorum. Lisedede her dışlanan silik bir insandım. O kadar ki sınıfta adımı bilmeyenler bile vardı. Üniversitede bunların hepsi bitecek diye düşünüp hırslandım ve hedeflediğim üni'yi ve bölümü kazandım. Ama işler hiç umduğum gibi gitmedi. Bir tane bile arkadaşım yok. İnsanlar beni çok antipatik mi görüyorlar yoksa çok mu çirkinim cidden bilmiyorum. Kendimi teselli etmeye çalışıyorum. Hedeflerim var iyi bir geleceğim olacak diyorum hep. Lisedeyken hiç arkadaşım olmasa bile yanımda ailem vardı. Bir şekilde kendimi iyi hissediyordum. Ama şu an yapayalnızım. Yurtta kalıyorum yurtta bile bir konuştuğum, muhabbet ettiğim insan yok. Artık bana intihar en kolay çözüm gibi geliyor. Hep bok gibi bir hayatım oldu. İstediğim hiçbir şeyi yapamadım. Tek yapabildiğim şey üniversite kazanmak ama burda da kendimi çok kötü hissediyorum. Yurttan dışarı adım atmıyorum. Hep bilgisayar başındayım başka yapabileceğim bir şey yok. Sanırım yolun sonuna geldim. Yaşım 21 ama cidden çok bezdim. Hayat beni çok yordu. Zaten duygusal ve hassas bir insandım. Annem, babam duymasın diye sessiz sessiz ağlardım hep. Ama artık yanımda onlarda yok. Lütfen bana bir akıl verin yoksa kafayı yiyeceğim.

1|0
9|17

En İyi Erkek Görüşü

• Ooooooop dur hele dur. Ne intiharı ne ölmesi. Bir kere şunu bil , intihar edenlere cehennemde dübürden girip istiklal marşını tersten okutuyorlar. İntihar eden kişi bu dünyasını yaktığı gibi öbür dünyasını da yakar. Sakin ol ve hemen totoşunu bilgisayarın başından kaldır. Azıcık saçını başını yap. Biraz yüzün gülsün sevimli ol. Sonra dışarı çık kafe mi olur kampüs içi mi olur artık kalabalık bir yer olsun da... Sonra etrafına bak ve kendine şunu söyle ''Bu insanların hiç biri benden daha değerli değil hiç biri benden daha zeki değil.'' sonra yüzüne bakılır birini bulup ''Merhaba'' de. Sonra bir şeyleri bahane edip ona sorular sor. Laf lafı açar sohbet uzar. Bir şeyler içmeyi teklif et gerekirse. Çaydı kahveydi. İnsan gibi kendini tanıt ve karşındakinin kendini tanıtmasını bekle. Sen bunu yaptıkça yavaş yavaş yeni insanlarla tanışacak ve sosyalleşeceksin. Ama dikkat et düzgün insanlar düzgün yerlerde olur. Barlarda diskoteklerde düzgün insan arama. Ve unutma sen şu an geldiğin noktayı kazanacak kadar zeki birisin bunu mu yapamayacaksın?

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• fake olmadığını düşünerek yazıyorum bir kaç tanıdığını bul ayarla gezmeye gidin gezerkende çekinik olma konuşmaktan utanma sohbet etmeye çalış dene bunları intihar bir çözüm değil inancını bilmiyorum ama eğer ahiret yoksa hiç bişey yapmadan dünyadan silineceksin eğer varsada cehenneme gideceksin her şekilde berbat bak bende aynı sene içinde hem çok sevdiğim anneannemi kaybettim hemde annemi ama intihar aklımın ucundan bile geçmedi ne insanlar var ne olursa olsun yaşamaya devam ediyo sen şimdi böyle bişey için intiharı düşünüyosan zaten şimdi git intihar et

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Bende hayatımdan bunalıyorum. Gündelik hayatımdaki yoğunluk beni hep sıkıyor bende dışlanıyorum Ama ben ne zaman bunalsam Kelime i şehadet getiriyorum Allahı hatırlıyorum Zaten allah hayatımın her saniyesinde kalbimde düşüncelerimde ve duygularımda... Ayriyeten internettende arkadaşlarım var. Kendi dertlerimle oturup mahzun mahzun ereyeceğime başka insanlara yardım etmeye çalışıyorum. Sizin gibi insanlara yardım etmeye çalışıyorum. Ben bu dünyada Herşeyi biryana koyup en çok Allaha ve müslümanlığıma sığınıyorum.

0|0
    0|0
  • Çabalayınca bak birşeyleri başarabiliyorsun hemen umutsuzluğa kapılmak olmaz. Önyargılarından kurtul antipatik miyim, çirkinmiyim tarzı. Bilgisayarla fazla haşır neşir olma ihtiyacın olduğu kadar kullan, tek başına olsa da dışarı çık gez, tanıdık birini gördüğünde merhaba veya tebessüm et karşılık versinler veya vermesinler o kadar da önemli değil. Kitap oku, sinemaya git, üniversitendeki topluluklara katıl.

0|0
    0|0
  • Bir arkadaşım vardı lisede ve üniversitede popilerin popisiydi ve bütün arkadaşlarım sahte, hepsinin aslında sahte insanlar diyerek intihar etti. Ama ölmedi.
    Sana şunu söyleyeyim ki arkadaş sayın önemli değil, arkadaşlarının değerliliği önemli. Birazda sen kendinde ufak değişiklikler yap istersen.

0|0
    0|0
  • intihardan sonra seni seven ailenin neler çekeceğini düşündün mü?
    komşular ne düşünecek acaba neden intihar etti diye.

ne güzel istediğin bölümü kazanmış ve okuyor ve başarılı olduğunu söylüyorsun. Ailenin seni sevdiğini söylüyorsun varsın arkadaş çevren olmasın
    bu belki senin yararına
    üni'yi bitir iş hayatına başla bu günler aklına geldikçe kendine gülersin.

0|0
    0|0
  • ben de benzer durumdaydım. Daha önce yapmadığın şeyler yapmaya başla. ben de yurtta kaldım. yurdun sportif veya kültürel faaliyetlerine katıl. yurtta yoksa okulda vardır kesin. hemen bir şeyler olmasını da bekleme. biraz zaman alabilir. böyle etkinlik gruplarında illa ki birileri ile konuşur tanışırsın. ben yaptıysam sen de yapabilirsin.

0|0
    0|0
  • Sakin ol. Her kapının anahtarı vardir

0|0
    0|0
  • İntihar herşeyden korkup kaçmaktır önemli olan sorunlarını üstüne gidebilmektir işte ozman sorun denen bişe kalmıcak sana gerçek dost arkadaş lazım senin derdini dinleyip sana yardımcı olmaya çalışcak aile gibi olucak kişiler lazım sorunlarını büyütme asla herzaman küçümse böylelikle gözünde büyük sorunlar olmaz herşeyi salla yeri geldigi zaman nefes alıyorsak yaşıyoruz de bagzen hiç bişe umrunda olmasın ama herzaman böyle arada yapmayı dene sadece sen farmışsın gibi dene gör...

0|0
    0|0
  • Yaşamaktan sıkılanlar bir mezarlığa gitsin ölüler iyi bilir yaşamak ģüzeldir..
    En büyük yanlızlık seni anlamayan insanların içinde olmaktır. bende yanlızım ama bu beni daha çok mutlu ediyo az insan çok huzur öylece oturup seni anlayak insanları bekleyemezsin bir seylerle uğraş bende yanlızım ama boş zamanlarimda sporla uğraşıyorum tavsiye ederim iyi gelecek spor mutluluk hormonlari salgilar sende yap veya kitap oku

0|0
    0|0
  • benden farkın yok ama emin ol intihar bir işe yaramaz ben 3 defa intihar ettim ama beceremedim ve en sonun da annem dedi ki bir daha öyle bişey yaparsan sütü mü helal etmem diye durdum yoksa öldürmüştüm kendi mi şimdiye benim de arkadaşım yok nışanlı mı 2 sene önce trafik kazasın da kaybettim ama mücadele veriyom sende mücadele et hem ne demişler yaşamak direnmektir direnmek mücadele vermektir sıkma canını kendine bak senden değerli kimse yok bunu unutma

0|0
    0|0
  • öyle bir şey olur mu tatlım kocan hem eşin olur hem arkadaşın olur hem sırdaşın olur sana inanıyorum ben iyi bir eş bulacaksın cok mutlu olacaksın

0|0
    0|0
    • Evlilik denen şeyden nefret ediyorum

• aşk olduğun insanın tek senin olması kötü mü

• Etme sakin

0|0
    0|0
  • Pekii neden böyle oldu ve hep yalniz kaldin?
    Intihar kesinlik cozum degil orada cezani cekeceksin bunu dsnmedinmi intihar etmek ne kdr gunah

0|0
    0|0
  • insanlari onemsemedigin gun onemsenen biri olacaksin

1|0
    0|0
  • Töbe deee manyakmısın :D

0|0
    0|0
  • özel mesajta detayları yazsana sorunu nedense detaylı anlayamadım

0|0
    0|0
  • Sağlık sıhhat olsun sabir edin isyan etmeyin kazanirsiniz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Ben de okulda senin gibiydim. Bu biraz da senden kaynaklanıyor. İnsanlar da bencildir. Senin durumunda olan bir sürü insan var. İntihar çok yanlış hele de böyle bir şey için. Öncelikle sakin ol. Kendine güven, kendini sev. Bakımlı temiz ol. Sonra insanlara muhtaç hissetme ve onlara bunu hissettirme. Yalnız da mutlu olabiliyor insan. Hatta bazen daha iyi.
    O çok mutlu gözüken grupların da çoğu bir gün birbirini tanımaz oluyor. Etrafındaki insanları gözlemle havalı kendini bir bok sanan tiplerden uzak dur. Kendi halinde iyi gözükenlere merhaba de ve yanlarına otur. Derslerle ilgili sorabilirsin. Nasılsınız diyebilirsin. Yurttada aynı şekildr. Derslere 15-20 dk önce git. İyi not al. Paylaşımcı ol. Tabi sırf not için konuşan çok insan var. Kendini aptal yerine de koydurma ama paylaşımcı ol. Son olarak derslerini aksatma. Kimse için değmez.

0|0
    0|0
  • Başka fakülteye geçebilirsin veya arkadaş edinmeye çalış birileri yemek yerken masalarına gidip merhaba de atıyorum çünkü senin anlattığın şekilde hayatım boş sıkıntılı geçiyor bu da kötü bir şey bu hayat senin değiştirebilirsin unutma :))

0|0
    0|0
  • Bunlar hep seytanin vesvesesi. Seni yoldan cikarmaya calisiyor. Dua etmelisin!

0|0
    0|0
  • Okumaya erindimde yapma arkadasım hayat guzell neden intiharı düşünüyırsun neden kendine gel yapma böyle nefret ederek bir yere varamazsın kendinle hayatla barışık yaşa

0|0
    0|0
  • Gecer bir kac yila

0|0
    0|0
    • Cidden böyle yorum yapacaksan yapma hadi ordan ol git

• pek ilgili misin bilmiyorum ama namaz falan kıl, dua et inan çok iyi geliyor

0|0
    0|0
  • belki sende bir sorun vardır sosyallesemiyormusun

0|0
    0|0
  • Ay allah korusun

0|0
    0|0
Yükleniyor...