Benim dinim nedir?

Benim dinim nedir? Öncelikle kader kısmet nasip şeylere inanırım cennet cehenneme inanırım ALLAH'A inanırım ve dünyaya müdahale ettiğine inanırım lut kavmine inanmam ve kuranın değiştirildiğine inanıyorum bazı ayetler özellikle. İnsanlığın doğuşu Adem ile Havva'dan geldiğine inanmıyorum homospiens ve homoreaktus'tan geldiğimize inanıyorum. Psişik şeylere inanmıyorum ALLAH'IN bazı kullarına hediye olarak verdiği güçler mesela sezgicilik falan telapati gibi şeylere inancım vardır. Dua ve oruca inanıyorum son olarak namaza inanmıyorum insan her zaman şükür etmeli ve saat zaman belirlememelidir.

0|1
8|12

En İyi Erkek Görüşü

• senın dinin yok kırma olmus din bir bütündür allaha ıananıp ademe havvaya ınanmamak akıl karısıklıgıdır o bakımdan sen bugun gıt yarın gel

1|1
    0|0
    • Teizim?

• belkı... karısıksın ama bı yaratıcıya ınanman aklının oldugunu gosterır sana bırının ıslamı anlatması lazım

En İyi Kız Görüşü

• Ben de Kuranin degistirildiği degilde yanlis cevrildigini düsünüyorum arapca karisik ve kelimeleri karsit bircok anlama gelebiliyor bazi alimler isine geldigi gibi ceviriyor bu yuzden arapca öğrenilmeli ve öyle okunmali anlayarak hadislerin cogu beni ikna etmiyor peki ben neyim? Biz arastiriyoruz önüne gelen herseyi kabul etmemek arastirmak gerek

0|1
    0|0
    • Anladım aynen biz neyiz :D

• Sadece iyi bir insan ol ve arastirmaya devam et :)

• Aynen vicdanlı olduğum için hep kaybediyorum.

Erkekler Ne Diyor 11

• müslem anlıo

1|1
    0|0
  • Kur'an-ı kerim dinlerken ki huzuru başka ne veriyor?

0|1
    0|0
    • Şöyle bazen çok nadir ezan dinlerken huzur buluyorum ama genelde moralim bozuluyor.

• Bu dünya imtihan dünyasıdır, benim moralim de hep bozuk olur ama ezan okunur abdesti alır ve namaza durursam bu dünyanın imtihan dünyası olduğunu ve sonunda Allah'a yöneleceğimi hatırlayınca rahatlıyorum.

• Ya çok mutlu oöuyorum.

• sen kendine din uydurmuşsun. kafana göre takılıyorsun

1|1
    0|0
  • Senin durumun karışık bacım.. Dua ve oruca inanıyorum demesen deist olabileceğini düşünürdüm ama ben çıkamadım işin içinden şu an için.

0|0
    0|0
  • deistsin

0|1
    0|0
  • lut kavmine neden inanmıyorsun

0|0
    0|0
  • şaman

0|0
    0|0
  • Biraz varlık felsefesine yoğunlaş agnostik kalmışsın. Din yalanını aşabilirsin :)

0|1
    0|0
  • semavi siz islam diyelim

0|1
    0|0
  • kuran i kerim degismemistir, kaniti
    1 dunyada butun kitapalarin hicbirisini bastan sona kadar ezberleyemezsin kuran i kerimden baska hepsini denize atsan kuran yeniden kelime kelime yazilir ve hukmunu katiyen korur burdan bak
    2 kuran i kerimin degismez ozelligi peygamber efendimiz zamaninda gelmis ve bunlar hafizlar tarafindan ezberlenmistir , ve bunlar hergun tekrar edilmistir titiz itina ile
    kuran kerim hz osman tarafindan matba yapilmasi degisti anlamina degil ilerde dogacak karisikligi onmelek amacindadir

3 imanin muslumanligin temel sartlarindan birisi Allah a inanmaktir Allah in dedigi dogrudur bunu inkar etmek yani homosapians homo erectus inanmaz sirke girer ve muslumanligin tartisilir en basit ornek hz adem ceylan adasina inmistir ceylanda sirilankadir orda koca bir ayak izi vardir havva anamiz cizreye inmistir ve arafatta bulusmuslar ve kabeyi insa etmislerdir..

0|0
    0|0
    • 3 Namaz kuranda namaz 86 ayette gecer kuranin emri olan namaz muslumanlara farz kilinmistir, Şu an bazi kesim alevilerin ya da vahabilerin namaz yok demesi kurana inkar niteligindedir, Namaz vardir Allah bunu emretmez yoksa :)
      4 Şu an senin dedigin dusunceye bakarsan 18 yyda iranda dogan kurani kopyalarak kendine din edinen zatin peygamber olduguna inanilan Bahailik eyni ortusuyor o bakima eger inaniyorsan kaideler bellidir inanmiyorsan suna inaniyorum buna inaniyorum diyerek kendine hukum arama...

Kızlar Ne Diyor 7

• Tatlı su muslumani

0|1
    0|0
  • illa insanların koyduğu inançlar mı olması gerekiyor ki._. sende kendi inancını oluşturmuşsun

0|1
    0|0
  • beynim yandı

0|1
    0|0
  • Atesitsin sen

0|1
    0|0
  • Kendi dinini kendin oluşturmuşsun sen bence

0|1
    0|0
  • Senin dinin AT

0|0
    0|0
  • Saçma sapan şeylere inanıyorsun. Gel Kur'an'ın dinine iman et, İslam'a inan, Müslüman ol.

0|1
    0|0
    • Ya müslüman mıyım belli değil.

• bak ankete

• bacım

Yükleniyor...