Kapat

Rüyalarımızı neden hatırlamayız?

Araştırmalara göre gecede 2 saatimizi rüyada geçiriyoruz. Buna göre bir insanın 70 yıllık yaşam sürecinde 50.000 saati rüyada geçiyor.
Peki neden gördüğümüz rüyaların hepsini hatırlayamaz, unuturuz? Gördüğümüz bir rüyayı çok sonraları, günler geçtikten sonra aniden hatırlarız. Demekki rüyalar tamamen kaybedilmiyor, sadece onları gizlendikleri yerden cıkarmada zorluk çekiyoruz.
Ben rüyalarımı hatırlamak istiyorum çünkü bir mesaj taşıdıklarına inaniyorum.
Bilinçaltı demeyin bence bilinçaltından daha öte birşey...
Rüyalarınızı hatırlamak için neler yapıyorsunuz?

0|1
9|17

En İyi Erkek Görüşü

• Tabiki her gördüğüm rüyayı hatırlayamam ama hergün uyandığımda en az bir tane rüyamı hatırlarım.

5|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bende hiç hatırlamam rüyalarımı o yüzden sinir oluyorum kendime.

1|0
    0|0
    • Bende sinir oluyorum kendime bu konuda :/

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 16

• cok dogru buyuruyorsunuz ruyalar hakikaten de bizim yasamtimizla bire-bir paralel aslin da ilm henuz tam olarak ruyalarin neden var oldugunu cozememisler ama emin ol ki gorduyumuz ruyalarin tamami bizim beynimizde... tamamen kaliyor ve zamani gelince hatirliyoruz aslinda olum kadar bir gizemi sakliyor kendinde ve mutlak sekilde bizim hayatimizi etkiliyor demek ki cok buyuk mesajlar ve sirlar la dolu... cok uzun bir konu hayatimizin bir parcasi...

1|0
    0|0
  • Rüya günlüğü tutuyorum. İlk uyandığım an yazmaya başlıyorum, yazdıkça biraz daha hatırlıyorum. Ve yazdıkça rüyaların netleşmeye başlıyor hemen unutmamaya başlıyorsun. Tavsiye ederim.

1|0
    0|0
  • Kalktığın anda not etmen lazım

1|0
    0|0
    • Kaldığımda birşey hatırlamıyorum sorun orada :)

• Ama odaklanınca düşünnce benim aklıma geliyo bugün olduğu gibi 😊

• Bnde hatirlamiyorm

1|0
    0|0
  • Ben neden se hiç rüya gördüğü mü hatırlamıyorum 😐

1|0
    0|0
  • Sabret Can; üzüIme sevmeyen gitsin. Niçin ağIarsın? Dua et Rabbim seni terketmesin. İşte O terkederse gerçekten bitersin!

0|0
    0|0
  • Beynimiz bu şekilde oluşturulmuş bence

0|0
    0|0
  • Bende genelde hatırlamam

0|0
    0|0
  • cokilginc ya

0|0
    0|0
  • Ruyalarimi hatirlamak icin bisey yapmiyoum, cok onemli degil hatirlayip hatirlamamak :D

0|0
    0|0
  • Rüyalar ile dejavu arasında bir bağ var bence. Rüyada görülen birşey ilerde olunca dejavu hissi veriyor. Demekki rüyalar geleceği gösteriyor yuppi

0|0
    0|0
  • Gece yatmadan 99 kere ''selamun kavlem mir rabbir rahiym'' de sonra bana dua edersin :)

0|0
    0|0
  • önce ki gün ne yediğimi unutuyorum sen rüya diyorsun

0|0
    0|0
  • gün içinde zaten bir çok sorunla var birde gece uykumu bölmeme uyumak en güzeli rüya sız uyku

0|0
    0|0
  • hatırlıyoruz
    adı dejavu

0|0
    0|0
  • Belki de gerçekle rüyaları birbirine karıştırmamamız içindir.

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 8

• İlginçtir ki, uyanır uyanmaz sorarsan her şeyi hatırlarım. Akşama doğru unutmaya başlıyorum ben. O yüzden genelde sabahları birine anlatırım rüyalarımı

1|0
    0|0
    • Sabah uyandığında hatırlıyorsan not al anlatmanın da çok iyi olduğunu söylemiyorlar :)

• Ya ben ağzımdan çıkan şeyleri kolay kolay unutmam. Eğer anlamadıysam rüya cidden silinip gidiyor ama anlatınca hatırlıyorum yani :)

• Bir şey yapmama gerek yok, onlar gün içinde kendileri çıkıyor ortaya.🙈 Hatırlamaktan fazlası daha sinir bozucu.😌

1|0
    0|0
    • Bende gün içinde çıkmıyor detaylar 😖

• Güzel değil ki zaten. Çok üzerinde durma.😊

• Ben bazılarını unutmuyorum unutamiyorum

0|0
    0|0
  • Bilinç kapalıyken görüldüğü için olabilir

0|0
    0|0
  • Uyandiktan 5 dk sonra ruyalarimizin % 90 kısmını hazırlarken 10 dk sonra sadece % 10 luk kısmını hatirlayabiliyormusunz bir yerde okumstm

0|0
    0|0
  • Her uyandıktan sonra gördüğün rüyaları yazarsan bundan sonra rüyalarını çok daha iyi hatırlamaya başlarsın

0|0
    0|0
  • Ben hatirliyorum

0|0
    0|0
  • Son bir haftadır istisnasız her gece rüya görüyorum ama hatırlamıyorum :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...