Erkek şiddetine, tacizine, tehditine uğradınız mı?

Ben eski erkek arkadaşım tarafından tehdide ve baskıya uğramış bir kadınım. Daha hayatımın çok başındayım ve bu yaşadığım kendime olan güvenimi kırdı. Sandığım kadar güçlü olmadığımı, beni birinin özellikle ona karşı koruması gerektiğini hissettim bu yüzden. Sizler erkek şiddetine, tacizine veya tehditine maruz kaldınız mı? Anlatmak ister misiniz

0|0
41|39

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 39

• Hayır

1|0
    0|0
  • Taciz değilde eskiden çıktığım bir kız arkadaşım vardı. Ondan hoşlanan başka birisi o kızdan ayrıl demişdi. Bende sen kimsin bana emir veriyon ben babamı bile dinlemem dedim çocuk daha üstelememişdi. Biz erkeklerin taciz değilde başka sorunları olur genelde. Ama ben kavgacı biri değilim.

1|0
    0|0
  • Uğramadım kanks

1|0
    0|0
  • Hayır ama yapanları hiç sevmiyorum.

1|0
    0|0
  • ben bile uğradım bacım

1|0
    0|0
  • Çok tehtid aldığım kesin.

1|0
    0|0
  • Uğradım

1|0
    0|0
  • dedem benı kucukkken tokatlamıştı bu sayılırmı

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • Yok.. Zaten taciz edeni taciz ederim :/

2|0
    0|0
  • hayır

2|0
    0|0
  • Evet. 6 yasindayken tacize ugramistim arkadaşımla birlikte ve ilk mahkemem bu yuzden olmustu. Psikolojik olarak hayata geri de basliyor insan. (Buu arada sevgilimin hesabi)

1|0
    0|0
  • ya bu nedir ya ben rahatsız olmasınlar diye yol değiştirir başımı öne eğerim eski sevgilime ilişki için de tek bir hakaret tek bir şiddet uygulamadım hele ani haraketler hiç yapmadım kötü söz bile söyleyemezdim nasıl insanlar var bu dünya da anlayamıyorum ben herzaman kadının erkeklerden güçlü olduğuna inanırım hep böyle de olacağım çünkü onlar bize allahın emanetidir.

1|0
    0|0
  • Kızınkine uğradım kötü kızlar qwe

2|0
    0|0
  • Ben mi hayır.

1|0
    0|0
  • Ulan sanarsın ki dünya üzerinde elfler ve orklar olarak yaşam sürüyoruz. Erkek dediğin de aynı, kadın dediğin de aynı. Şiddetine, tacizine, tehditine maruz kaldıysan, ilgili mercihlere şikayetini iletirsin, gereğini yaparlar. İkisinin'de elleri kelepçe tutuyor. Savcılığın, polisin, jandarma'nın erkeklere gücü yetmiyor mu? Bu bahsettiğin durum sadece sen izin veriyorsun diye oluyor, başka kimsede arama hatayı. Tek suçlu sensin.

0|0
    0|0
    • Senin gibiler inkar ediyo diye kadına karşı şiddet yok olmuyo umrumda değil bu şekilde düşünmen. Sadece başına gelmediği için anlamamanı anlıyorum

• Uğramadım

1|0
    0|0
  • Ben bile tacize uğradım clubta ülkemi seveyim

1|0
    0|0
  • Yapmadım yapmamda

1|0
    0|0
  • Hepsine uğradım 😂😂

1|0
    0|0
  • yapanların Allah belasını versin

1|0
    0|0
  • bu çocuk olmamış dediğimiz insanlar, kadın bir kere erkeğe emanettir, emanete ihanet etmektir bu davranışlar.

1|0
    0|0
  • erkek ile adam farkını ayırt edecek yaşa gelmeden sevmeyin kızlar

1|0
    0|0
  • bir taciz değilde sarkmıştı bir adam baya

1|0
    0|0
  • Kendine güven hiç bir şey yapamaz gerekirse polise git

2|0
    0|0
  • bu ülkede köpek kedi tavuk sikiyorlar erkeğide sikmişlerdir nalet olsası insanlar

1|0
    0|0
  • Kendine güven korkma polise savcılığa git ayağın taşa takılsa ondan bilirler

1|0
    0|0
  • uğramadım

1|0
    0|0
  • evet :D

1|0
    0|0
  • Bu yüzden kadınlar hep koruyan kolluyan biri olsun ister yanında.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    9

Kızlar Ne Diyor 40

• Şiddete uğramadım da, sevmediğim birisi tarafından tehdit edildim onunla birlikte olmak istemediğim için. Henüz beni tanımıyordu, diğer tehdit ettiği kızlar gibi savunmasız sanıyordu galiba.
    İlk başta sakin davrandım iyice yüz buldu sonra bende onu tehdit ettim canıma tak etmişti artık, polise giderim deyince zaten çıkıverdi hayatımdan. Bak erkekler kadınları tehdit eder ama unutmaki kimsenin böyle birşey yapmaya cesareti yoktur sadece seni savunmasız sandığından böyle birşeye kalkışır onun ettiği tehditleri ona yönlendir de bak bakalım napıyor.
    Bak canım ben hukukçuyum, bunu öğrendiğinde de pişman oldu zaten, git polise anlat aldığın tehditleri, 5 yıla kadar hapis cezası alır, para cezası alır, takibe alınır ve sana en küçük zarar gelse bu zarar ondan sorulur. Kadınlar savunmasız değildir arkamızda adalet vardır hukuk vardır polis vardır buna sakın izin verme, onun hayatını mahvetmek senin elinde!

2|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim eğer bir daha kalkışırsa yapıcam zaten

• 3ay gibi bir süre olmustu cikmaya baslayali. bir konuda tartistik, normalde cok kibar olan o adam kalkti bana sandalye firlatti, sonra kolumu cevirdi. Tokat attim ve arkami dönüp gittim. O an bitti. Sonrasinda ozurler vs diledi ama bos. Tahammül edemem oyle seye. Ben nasil ona zarar vermiyorsam o da bana zarar veremez.

Babamdan da haksiz yere iki defa siddet gördüm alkol kullandigi zamanlarda. Ikincide evi terkettim, sonra annem araya girdi, o sekilde döndüm eve. Simdi tovbe etti kullanmiyor.

1|0
    0|0
  • Hepsine de maruz kaldım maalesef. Sonrasında hayatıma aldığım insanlara daha çok dikkat ettim, benim için büyük tecrübe oldu. Psikolojik tedavi görmeme neden oldu bütün o yaşadıklarım.

1|0
    0|0
  • Evet. Ugramadim diyen kadin varsa dürüst olucak kadar cesareti yoktur ya da henüz neyin tacize girdigi bilmiyodur.
    Böyle durumlarda lütfen kendini güçsüz ya da korunmaya muhtaç hissetme siz sustukça bu adamlar çosuyo bir tek sizle kalmiyolar ses çikartin, güçlü durun, yürekli olun lütfen hayir demesini bilin.

1|0
    0|0
  • Bir kaç kere laf attılar ama onun haricinde hiç bir şey yaşamadım umarımda kimse bu tür şeyler yaşamaz düşmanımın bile başına gelmesini istemem

1|0
    0|0
  • pısırık olmayacaksın bayan olarak sende seni tehdit edeni edeceksin yanında biber gazı bulunduracaksın hergün en az bir kadın öldürülüyor bu ülkede

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • ne yazıki evet. o anları hatırlamaktan nefret ediyorum.

1|0
    0|0
  • Hayır şiddete maruz kalmadım. Kendimi savunmayı biliyorum ağzını burnunu dağıtırım.

2|0
    0|0
  • tacize uğradım ama taciz ettiğine bin pişman oldu cezasını aldı Allah kimseye bu utancı yaşatmasın

1|0
    0|0
  • evet uğradım

1|0
    0|0
  • Hergun yolda yururken goz ve sesli tacize ugruyoruz zaten. Bende ayni seyi yasadim tehtid, şantaj, baski. Hangimiz yasamadik ki? En ufak bir ayrilik soyleminde basladi hepsi yok sunu yaparim bunu yaparim onu yapamazsin suraya gidemezsin. Benden ayrilirsan sunu yaparim, anneni babani ararim. Her kadin illa ki yasiyor malesef

1|0
    0|0
  • evet sözlü tacize sık sık maruz kalıyorum

1|0
    0|0
  • Evet maruz kaldım çok agirima gitmişti

1|0
    0|0
  • Küçükken

1|0
    0|0
  • hepsine uğradım :(

1|0
    0|0
  • Bakışlarıda psikolojik baskı zaten bazı pisliklerin. Buna hepimiz maruz kalıyoruz. Göz kırpmalar, pişkin pişkin gülmeler

1|0
    0|0
  • Hayir uğramadim cok sükür.

1|0
    0|0
  • Hayir

1|0
    0|0
  • Tacize uğradım tehdide uğradım ama hepsinin üstesinden geldim np 😂

1|0
    0|0
  • Hayır ama çok korkarım öyle şeylerden inşallah başıma gelmez

1|0
    0|0
  • Tacize uğradım maalesef tehtitte aldım

1|0
    0|0
  • Erkekler; benim tehditime, tacizime, şiddetime, laflarima, pisliklerime maruz kaldi. 😒😥

1|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • Ilk erkek arkadasim tehditler yagdiriyodu. 16 yasindaydim. Daha da manyak birisi oldum. :D

1|0
    0|0
  • Kalmadım. Hele bir denesinler...

1|0
    0|0
  • tacize uğradım ama cezasınıda çektirdi neyseki

1|0
    0|0
  • şükür ki başıma hiçbiri gelmedi allah bunların bin türlü belasını versin şerefszler

1|0
    0|0
  • kuzenimin tacizine ugramistim baya küçükken cok kotu bir durum tabi

1|0
    0|0
  • Evet , erkek arkadaşım değildi en acısıda bu..

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    10
Yükleniyor...