Allahın adaletine inaniyormusunuz?

Ben artık gerçekten inanmiyorum. ben şimdiye kadar kimseye kötü davranmadum herkese okadar iyi davrandım ki beni kiranlari uzenleri allaha havale ettim. Ama değişen bir şey oldumu hayır onlar hala çok mutlu ama ben daha cok kiriliyorum daha çık üzülüyorum... Allahin adaleti felan yok.

0|0
18|41

En İyi Erkek Görüşü

• Bende bu soruyu kendime çok sordum. Ama hep kötülerin kazandığını görünce senin gibi düşünmeye başladım. Çocukluğumdan bu yana hep bana aferin çok ahlaklısın, düzgünsün falan filan bir yığın övgüler düzdüler. Ama çevremde ne kadar çakal varsa hep işleri tıkırında giderken ben her gün yeni bir sorunla uğraşmak zorunda kaldım. Çocukken okuduğum Polyanna isimli masaldaki çocuk her durumdan mutlu olmak için bir bahane bulurdu. Ama ya bu bahaneler sadece avuntuysa? Sabret sabret diğer tarafda var diyenler acaba adaletin dünyada sağlanması için ne yapmışlar? Herşeyi diğer tarafa mı bırakcaz?

0|0
    0|0
    • Aynen ve bu durum gerçekten çok zoruma gidiyor

• Evet farzedelim her şey bir sabır sınavı. Peki ölene kadar zevk sefa içinde yaşayanlar dünyada da olsa aslında bir ödül almış sayılmaz mı? Diğer taraftar çekeceği acılar binlerce kat fazla olacak deniyo ama diğer tarafa gidip gelen yok.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 40

• ALLAH (C. C.) Adil ve Hakimdir. Her Kim Zerre Kadar Bir İyilik İşlemişse Onun Mükafatını Görecek ve Zerre Kadar Şer İşlemişse Onun Cezasını Çekecektir.

ALLAH (C. C.) İsterse Bir Kişinin İşini Mermere Geçirir Otuz İki Dişini.

ALLAH (C. C.) İstemezse Bir Kişinin İşini, Muhallebi Yerken Kırar Dişini!

1|1
    0|0
  • Şu yazıları artık yazmayın gözümü kapamaktan, görmezlikten gelmekten bıktım eğer inancınız yoksa allaha buraya yazmayın burada kullanıcıların çoğunun müslüman olduğunu biliyorsunuz ve halen soruyorsunuz.

3|0
    0|0
  • Allaha inanıyorum ama adaletinin mahşer gününde etkili olacağının kanısındayım. Dünyada bizi sınav ettiği için, hayatımızda ilahi adalet nadir olur. ALLAH beni ne kadar istemediğim gibi yaratsada, asla isyan etmemeye özen gösterir namazlarımı kılarım ama şükürlü birisi olduğumda söylenemez. 1.62 boy nedir arkadaş ya hemde 16 yaşımdan beri sporcuyum

1|0
    0|0
  • Allah'ın adaletinin suresi vardi da bitti mi?
    Allah bu dünyada ahireti sağlarım demiyor ki ahirette sağlarım diyor

2|1
    0|0
  • Sebebi ALLAH'ı hakkı ile takdir edemiyor , onun emir ve yasaklarına uymuyor ve keyfine göre yaşıyorsun.

1|0
    0|0
  • Dinden cikarsin cumlene dikkat et bence.
    Adalet nedir?
    Allah belki sana dünyada cektiriyor ahırette mislini verecek?
    Dünyadamı daha cok kalacaksîn yoksa ahirettemi.

0|0
    0|0
  • Allah sana istedigin kişileri degil ihtiyacın olan kişileri verirki onlar seni kırar kandırır kazık atar şuanki sen olasın.

0|0
    0|0
  • “Allah’ın insanlar için açtığı iyilik kapısını kimse kapatamaz ve kapattığı kapıyı da kimse açamaz. O’nun gücü, hükmü ve hikmeti mutlak ve sınırsızdır. Öyleyse ey insanlar! Allah'ın size olan iyiliklerini iyi düşünün. Size göklerden ve yerden rızık veren Allah'tan başka bir yaratıcı var mı? O'ndan başka hiçbir ilah yoktur. Bu gerçeği anladığınız halde nasıl oluyor da doğru yoldan dönüyorsunuz?”

0|0
    0|0
  • Güçlü olmak zorundasın. Aslında adalet adı altında bakarsak başımıza gelenler hep kendi yaptıklarımızın bedeli duygusalıkla arkadaşlıklar kuruyoruz hak etmeyen değer veriyoruz merhameti olmayan insanlarla takılıyoruz sonra adalet yok diyoruz. Şimdi adalettten şüphem yok ama bizim anlayışımız yanlış bence biz kaşınıyoruz sonra Allah niye adil değil diyoruz

0|0
    0|0
  • Herkesin bir sınanma şekli vardır. Ya isyan et kaybet ya da sabret mücadele et. Allah'ın adaleti elhamdulillah var. Ona inandığım kadar adaletine de inanıyorum.

0|0
    0|0
  • bence boyle duşunme ALLLAH her zaman hakımlerın hakımıdır ılllakı zulmedenlerı gorur

0|0
    0|0
  • :D bacuuuuu yanlış düşünüyon şeytana uyuyon ETMEE :D şimdi dünyada olan bir olayda Allah yanlış bir olayda bizlere tokat vurup doğru yolu buldursaydı imtihanın ne anlamı kalırdı

1|0
    0|0
  • İnanıyorum tabi.

0|0
    0|0
  • Dünyada adalet olsa rekabet olmazdı. Adaletin olduğundan emin olduğumuz Ahiretimiz var ve önemli olanda bu zaten.

0|0
    0|0
  • iyi insanlar hep eziyet çekiyorlar evet dünyadaki kapitalist sistemde adalet bok gibi işler tek çözüm sosyalizm

0|0
    0|0
  • Yanlış düşünüyorsun. Bu senin imtihanınmış işte anlayamamışsın. Şu an farkına vardıysan tövbe et tekrar başla.

1|0
    0|0
  • Allah insana buyurdu ki, ben size akıl ve irade verdim, kendi kararlarınızla bu dünyada sınavlarınızı sizler çözüeceksiniz, bu dünya bir sınavdır. ama insanlarımız ne yaptı hakı unutup gerçekliği olmayan mala mülke taptılar sonuçta malum

0|0
    0|0
  • Yalnızca dünyevi düşünürsen anlayamazsın

0|0
    0|0
  • Çok büyük laf ettin. Allah bahsediyoruz. Bizi yaratandan. Ve sen onun adaletsiz oldugunu söylüyorsun seni yerinde olsam 1 sn durmam tövbe ederim. Umarım Allah hakkında hayırlısını verir .

0|0
    0|0
  • inanmak istiyorum

0|0
    0|0
  • ben inanıyorum

0|0
    0|0
  • Haşa imanın gider. O en adaletli Yaradandır. Bu dünyada adalet yok o ayrı ama deme öyle. Hepimiz ona döneceğiz ve O'nun adaletiyle haşrolacağız

0|0
    0|0
  • Eşitlik her zaman adalet değildir
    Allah adaletlilerin en adaletlisidir.

1|0
    0|0
  • Bu kadar basite indirgeyerek Allah'ın adaletini sorgulayamazsin.

0|0
    0|0
  • dibine kadar

0|0
    0|0
  • Allah Nasip Ederse Olur diye bir kitap var onu al oku. Soruların cevaplanacaktır. Bende aynı sıkıntıyı yaşadım Allah ın izniyle çözdüm :)

0|0
    0|0
  • Bu dünyada adalet olmaya bilir ama bu işin ikinci yarısı var... isyan etmekle bir yere varamazsın...

0|0
    0|0
  • Ne hakedersen onu yaşarsın. İsyan etme.

0|0
    0|0
  • bu durumdan dolayı bende kaybettim ona olan güvenimi..

0|0
    0|0
  • Bana göre bir yaradan olsa bile bizi tınlamadığı kesin. Adaleti ondan beklemek yanlış.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    10

Kızlar Ne Diyor 17

• İnsanın adaleti şaşar Allahın adaleti şaşmaz sabret herkes hak ettiğini yaşayacak.

1|3
    0|0
  • Allah'ın adaletini ne zannediyosun ki küçücük dünyanda yaşadığın olaylardan olmadığını çıkardın? '' ben iyiyim hala üzülüyorum onlar mutlu'' ile olmuyo bu işler. Boşuna mı imtihan dünyası diyoruz boşuna mı ahiret var. Asıl hesabın görüleceği yer burası değil bence önce neyi inkar ettiğini öğren

1|0
    0|0
  • Gecenlerde bu konu acildi senle ayni fikir sahibi olan biri vardi epey tartistik ahirete inaniorsan bu dunyada neden seni uzenlere cezasini vermio allah diye dusunmezsin yaradan kimsenin ahini kimsede birakmaz ama bu dunyada ama diger tarafta haşa ben allahin adaletine inanmiorum deme gunaha girersin

0|0
    0|0
  • Allahın adaletine inanmasaydım ona itaat etmezdim.

1|0
    0|0
  • Hayır inanmıyorum

0|0
    0|0
  • Bazen allah öteki tarafta verir bazen dünyada

0|0
    0|0
  • Bazen kurduğumuz cümleyi bırak, düşündüğümüz şeylere bile dikkat etmeliyiz.

Eğer inançlı biriysen bilirsin ki doğru zamanda doğru yerde hak yerini er ya da geç illaki bulur.

0|0
    0|0
  • Evet inanıyorum. Inanmayanlar sadece dunyasini dusunenlerdir.

0|1
    0|0
  • İnanıyor gibiydim ama demin bir sorguladım.

0|0
    0|0
    • İnanmıyormuşsun inansaydın başkasının lafıyla hareket etmezdin.

• Başkasından bir şey duymadım. Bunu nereden çıkardın? Ayrıca duysam da kendi aklımla düşünebiliyorum. Kimseden etkilenmem.☺️ @zeyna3

• Sevindim 😃

• Inaniyorum.

0|1
    0|0
  • Beni uzenlerin alayi buldu belasini valla inaniyirum sanirim

0|0
    0|0
  • Sen böyle inanmamaya devam edersen daha fazla üzülürsün yanlıs dusunuyosun bu dunyada olmazsa obur dunyada illaki herkese hesabi sorulur

0|0
    0|0
  • İnanıyorum.

0|0
    0|0
  • Ne malsin yaa

0|0
    0|0
    • Köpek benimle düzgün konuş

• o bizim salaklığımız

0|0
    0|0
  • Inaniyorum 🙏🏻 cunku kimi allaha havale ettiysem, yaptiklarini cektiler..

0|0
    0|0
  • Saldı galiba bizi bu aralarda beni görmüyor hiç sanırım yine de bir umut

0|0
    0|0
Yükleniyor...