Müslüman erkeklerin çoğu neden kadınları malları gbi görüyo?

ya mesela avrupada bir erkekle çıkıyosun hesabı ortak ödersin. adam wcye giderken seni kapıda beklemez. eve kaçta girdin çıktın yok teline kim mesaj attı bunları irdelemez geçmişini sorgulamaz... türkiyede bir erkekle çıkmaya gör.. aman allahım.. yani hepsi değil ama bir kısmı hemen çıkmaya başladığın anda evini öğrenmeye çalışır mekana gidersin garsonla sen konuşamazsın o konuşur wcye gitcen kapısında seni bekler sanki biri seni çalacak wcden :D... teline kimden mesaj geldi filan yok eve bırakır sonra ertesi gün sanki 10 yıllık aşkıymışsın gbi nereye gidiyosun kimle gidiyosun filan takip eder hep. kaç kişiyle çıktın ne yaşadın.. reddedersen sinirlenir ardından kötü konuşur zuhahaha gece dışarı çıkarsan kötü olduğunu ve senden faydalanması gerektiğini düşünür. ya ne bilim neden müslüman erkeklerin çoğu böyle? araplar filan da böyle. kadın sanki her an kaçacak, korunmaya muhtaç, hiç bir işini kendi yapamayan aciz bir varlık gbi görüyolar. ayy ne sıkıcı...

• evet bencede çok sıkıcı hiç işim olmaz öyle tiplerle... direk şutlarım
    52% (11)35% (6)45% (17)Oy Ver
  • ben severim böyle erkekleri sahiplensin beni kızsın filan :D
    48% (10)65% (11)55% (21)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
5|18

En İyi Erkek Görüşü

• Çünkü kadını mal yerine koyan ayetler var ,

nisa 34: "erkekler, kadınlardan üstündür, çünkü allah onları bir çok şeylerde kadınlardan üstün etmiştir, çünkü onlar, kadınları, mallarıyla geçindirirler, doyururlar; iyi kadınlar da itaatli olurlar ve allah, onların hakkını nasıl korumuşsa onlar da, kocaları yanlarında olmasa bile, iffetlerini korurlar. kadınlarınızın serkeşliğinden korkunca onlara öğüt verin, onları yatakta yalnız bırakın, dövün onları. fakat itaat ettikleri takdirde de aleyhlerine bir sebep araştırmayın, şüphe yok ki allah çok yüce ve büyüktür."

0|0
    0|0
    • onları dövün mü ;:S ciddimisin

• İyi kadınlara zaten kimse vurmaz siddet uygulamaz sebepsiz yere. Ayette itaatkar sözü namusunu ve iffetini koruyan kadin anlamindadir. Her ne olursa olsun kocasinin sözünden cikmayan, kocasina itaat eden anlamında değildir.

• Bir ayeti arastirirken ne denmek istendiğini düşünürken ayette gecen kelimenin ne anlamlara geldiğini, önceki sonraki ayetlere bakın. Boyle saçma sapan düşüncelerle dövün diyor Allah dövün diyor diyerek insanların da kafasini bulandirmayin, ayrıca İslamı da lekelemeyin. O kelimenin binlerce manasi var. O ayeti tercüme edenler zaten akli karistirmak isteyenler. Kendiniz de biraz gidip arastirin. İki tane eliniz iki tane gozunuz kulaginiz, beyniniz akliniz var. Bunlar boşuna değil. İşte ayetlerle böyle oynuyorlar ki herkes de bunlara araştırmadan inaniyor. Kolay gelsin.

En İyi Kız Görüşü

• sonra kadınlar niye şiddete maruz kalıyo böyle adamları alırsanız sonunuz belli oluyor zaten

1|0
    0|0
    • evet ay beni çok seviyo çok kıskanıo filan diyolar halbuki adam egosunu tatmin ediyo kızı baskılayıp evde oturtuy ondan sonra erkek arklarına.. bak benim hatun benden habersiz wcye gidemez olum ehehe ne erkeğim be n beaaa diye hava atıyolar ya da endilerine güvenleri yok ondan hep başka bir erkek benden daha iyi üstün bir erkek kız arkımı çalarsa diye korkuyolar ve kıskanma numarası yapıyolar

• kesinlikle öyle erkek dediğin sahiplencek bilmem kızıcak falan tamam sevgililikte hoşuna gidiyo güzel geliyo kıskanılması ama senin özgürlüğünü kısıtlıyo ve sana güven duymadığını gösteriyo ama sen aa beni çok seviyo kıskanıyo diyosun ve evlendiğinde eve hapsolduğunda bana güvenmiyo diye ağlıyosun bence erkek kısıtlamamalı

Erkekler Ne Diyor 17

• Sıkıntı bizde değil sizde! Biz Türk geleneklerini sürdürüyoruz * siz batı geleneğini benimseyip, namus anlayışını terk ediyorsunuz. Bence Avrupad yaşamalısın.

1|2
    0|0
    • Hemen dışlama. Anlamaya çalış

• Tabi tabi zaten geniş kızlar senin gibi konuşur namus kavramını hep uydurur. Batı derken Avrupayı kast ettim git orda yaşa. Müslüman Türk geleneğini benimsemeyenle işim olmaz. Ayrıca, eşini dövüpte, kadın hakları diğer bağıran chp nin içimde adamlar var iken, müslüman erkeğine iftira atamazsın! Ayrıca, Türk ırkına esasen namusun tanımı geniştir. Evlilik dışı ilişkiye girenler ve ön sevişme yapanlar, haram para kazananlar ve ya yalan söyleyenlerin namusu yoktur. Bana gelmiş Avrupa geleneğini anlatma. ALLAH sizin gibi geniş kızları bizden uzak etsin.

• Bu arada, Avrupanın kuklası pkkaya katılan erkeklerde Avrupalı sayılır bak dini red ederler. Ama verme bakalım nasıl zorla ilişkiye girerler.

• 6 yaşındaki çocuğu koruycam diye evlat edinebilcekken hatta bişe edinmesi zorunluluğu da yokken nikahına alan adamn ümmetinden, kadının erkeğin kaburgasından yaratıldığını düşünen fantastik inanç sahiplerinin sana değer vermesini mi bekliyordun? Senin durum ümitsiz vakaa

0|0
    0|0
  • Sevdiğim kadını sonuna kadar sahiplenirim de kıskanırım da modernlik adı altında ga-vatlığa lüzum yok.

0|0
    0|0
  • Halam hollanda da yaşıyor bir konu açıldı sohbet ettik Avrupalı erkekler sevgililerini çok sıkmıyor nedeni ne kızların ne de erkeklerin birbirlerini sahiplenmemesi her zaman başka birileriyle olmak istemelerinden kaynaklanıyor yine mi aynı pilav meselesi geniş insanlar onlar hatta halam buradan sana bir yabancı ayarlamak isterdim ama buradakilerin çoğunun kız olmadigini söyledi ben de kabul etmedim benim görüşüm yanlış anlaşılmasın

1|0
    0|0
    • Çok abartı olmasi hosdegil tabi

• Evet inanmayabilirsin ama hiç yapmadım evlenmeden de olmaz nefsime karşı operasyonlarım hız kesmeden devam ediyor edecek de ben senin gibi olmasa ne olsa ne diye düşünenlerden değilim inşallah olmuyordur olmazda inşallah atmiyorum neden yalan söyleyeyim

• Ayrıca düşüncenden dolayi başkaları ile olsada senin için bir sorun oluşturmaz 😆 anlamazsin da zaten yanlış anlama ☺

• müslümanlara dil uzatan zübbe kesime diyeceğim tek şey var defolun bu ülkeden komunistler moskovaya:)))

0|1
    0|0
  • Hemen dini ortaya atmayın yok müslümanlar şöyle yok türkler şöyle en iyi dinde biz de en iyi ırkta araştır ve gör yeterki ona sahip çıkacaksın yaşayacaksın bu kadar basit

0|0
    0|0
  • erkek ve kadın birbirine eş olurlar köle değil, müslümanlıkta kadın erkeğe allahın emanetidir, ayetleri açıp okuyabilirsiniz. yozlaşmayla alakalı bir durumdur. ayrıca evliliğin gayesi budur birbirine sahip çıkmak. abartmadan elbette.

0|0
    0|0
  • Anket oylaması açık ve net

0|0
    0|0
  • Tabi canim karismayalim gidin her erkekle gezin

0|0
    0|0
  • Yapinca sıkılırlar, yapmayinca yetersiz bulurlar, ortasina da bir ton bok atarlar. Napalim biz?

1|0
    0|0
  • Musluman olmayan kadınları mal gibi goruyor onlar :p

1|0
    0|0
    • haaa ondan bu kadar türk kadını öldürülüyor ülkede!

• @zepello orantıya vurulduğunda avrupa ve amerikada namus cinayeti filan kavramı yok. öldürüyosada sapık olduğundan öldürüyodur karısı mini giydi filan die abuk sebebplerden değil

• Bak simdi bir ornek verelim Peygamber a. s. v diyor ki hanımınızla ilgili bir sorun varsa onu yatağında yalnız bırakın. Bak simdi sonuclarını dusunelim. 1 - Adam yalnız bırakamayacak kadar sekse duskun cunku adamın islamla alakası yok hayatı zevkten seksten ibaret. 2 - varsayalım adam yalnız bıraktı kadını. Kadın ne yapacak madem sen yapmıyorsun ben yapacak birini bulurum diyecek cunku kadında musluman degil ki kalkıpta adama benim bir hatam mı oldu desin. 3 - Zaten sokakta o kadına kucak açmış bir yığın bacım çocuğu var onlarda musluman degiller. 4 - Bu ulke kendini musluman zanneden insanlarla dolu. İslamdan ziyade örflerle, töreyle yaşıyoruz ve sen kalkıp böyle bir ülkede neden muslumanlar kaba saba diyorsun kim ulan bu senin gordugun ama benim goremedigim. muslumanlar.

• Estafurullah

0|0
    0|0
  • Bunu müslümanlıkta bağdaştırmak türk kadınlarının beyinciklerine yakışırdı zaten.

0|1
    0|0
  • sen basi bos yasamayi seviyorsun..

0|0
    0|0
  • Biz onlara erkek demiyoruz.

0|0
    0|0
  • 11111111111

0|0
    0|0
  • çünkü sen onunsun adam kadınına sahip çıkmak istiyor, sonra ilgilenmese başımızda herif yok dersiniz :) tarihler boyunca bu türklerde hep böyledir at , avrat, silah

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Erkek tabiki de korumacı olacak ama bağırarak çagirarak degil. Şu avrupalilari övmeyi de birakin artik. Müslüman erkekler diye de ayırma kategoriye. Biz kadınlar sanki kiskanmiyoruz teline kimden mesaj geldi kimle konusuyor neden gec cevap yaziyor merak etmiyoruz. Benim aslında sevdiğim de yok sevgilim de ama gördüğüm bildiğim kadariyla kadınlar da kiskaniyor erkekler gibi. Ben türk erkeklerinden o kadar da şikayetçi değilim şahsen. Aralarında elbet çok kiskanc olan bunaltanlar odun olanlar var ama iyileri de var.

1|1
    0|0
    • Aynen katılıyorum

• bende hepsi kötü demedim zaten türk erkeği de demedim müslüman dedim.

• Ben de Müslüman diye ayirma kategoriye diyorum zaten. Avrupalilar geniş olduğu için onlar da sahiplenme duygusu yok. Çünkü sürekli başkalarıyla olmayi istiyorlar. Avrupa da da şiddet var. Her uç kadindan biri şiddet mağduru. Gelişmiş ülkeler, kültür seviyeleri yuksek güya. Hepsi kotu dedin demedim zaten

• Kızmasın ama sahiplensin. Yoksa ona erkek denmez ki. Kadından farkı ne peki? Erkek dediğin korumacı olmalı ama tabi bu kaba zorba anlamına gelmiyor. Baskı da yapamaz, özel hayatını da kurcalayamaz. Ama kıza da hesap ödetmesin bir zahmet. Yanlış mı konuşuyorum kızlar Allah aşkına

2|3
    0|0
    • iyide bu kadar kadın neden reddedildiği boşanmak istediği için öldürülüyor bu ülkede? neden avrupada böyle şeyler yok? işte sahiplendiği için..

• Amerika'da seri katillerin çoğu beyaz Amerikalı.

• Sen bana gelip burada Avrupa erkeklerini savunma. Hepsinin ne b*k oldgnu iyi biliyorum. Sen hiç haberleri izlememissin belli ki. Bence bir arastir derim. Hani o kadina şiddet uygulayan müslümanlar filan diyorsun ya onların hiçbiri müslüman sayilmaz? Sen gelip bana burada hakiki Muslumanlardan bahsedeceksin. Sahte Müslümanlara Müslüman demeyeceksin. Sadece erkek diye hitap edeceksin o zaman. Burada gelip şiddet uygulayan kiskanclik yapanlara Müslüman erkekler niye böyle ya deme. Sahte Muslumanlardan bahsetme bize. Avrupalilari gayet de iyi biliyorum, senin sevgilin belki öyle olmaz ama istisnalar da kaideyi bozmaz? Hepsinin ne b*k olduğunu biliyorum. Bana kimse gelip onları savunmasin. Hele Sahte Müslümanlara Müslüman diyip burada bu erkekler niye böyle ya diyenler.

• Öyle erkekleri seçiyorsunuz da ondan

0|0
    0|0
  • Kadınını sahiplenen erkek, ister müslüman olsun ister olmasın geniş mezhepli değildir. insanları kategoriye ayırmayı bırakalım artık

0|1
    0|0
Yükleniyor...