Sizce insanin en buyuk dusmani ne?

En çok nefsimiz mi şeytan mı bize kötülük yapar? Başka seçenek varsa söyleyin :)

• Şeytan
    25% (4)43% (10)36% (14)Oy Ver
  • Nefis
    75% (12)57% (13)64% (25)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
5|19

En İyi Erkek Görüşü

• Nefs'den Hasıl Olan Kötülükler İnsanın Kendi Hastalığıdır Öldürücü Zehirdir ve Kullukla Bağdaşmaz.

Nitekim Dışardan Gelen Kötü İstekler İse Şeytandan Gelir ve Ufak Bir İlaç İle Kolayca Giderilebilir.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 18

• Nefis ve şeytan birlikte çalışır nefis içerden şeytan dışardan insanı felakete sürükler.
    Rasul-i Ekrem efendimiz:

-“ Bir kul, bir günah işledikten sonra, pişman olup ağlayarak affedilmesi için Allah’a yalvarsa, Allahu Teala meleklerine :

-“ Ey melekler , size nefis vermedim ki , bana itaat edesiniz. Sizin itaatiniz bu bakımdan o kadar zor değil. Fakat adem oğullarını topraktan yarattım onlara nefis ve şehvet verdim. Bir yanda dünya mihneti, bir yanda aile ve çoluk çocuk sıkıntısı, bir yandan da durmadan azdıran şeytanı musallat ettim. Onlar bu düşmanlar arasında aldanıp bana isyan ederler, fakat yine de Benden ihsan isterler. Benim rahmetim onların zahmetinden çok ve üstündür. Kendisini Benim yarattığımı ve Benimde en merhametli olduğumu bilerek, yine Bana yönelen kulumu affettiğime sizlerde şahit olunuz.” buyurur.

1|0
    0|0
  • Nefis bizi en fazla zinaya götürür şeytan ise şirkten tutunda zerre küçük günahlara kadar götürür bu durumda sizce hangisi.

1|0
    0|0
  • bence insan:)

1|0
    0|0
  • bence Şeytan .. Çünkü Kur'an da belirtiliyor ayette . İblis sizin apaçık düşmanınızdır. Nefsi terbiye edebilirsin

1|1
    0|0
  • İkiside

1|0
    0|0
  • en büyük düşman nefistir

1|0
    0|0
  • a dedim nefis şeytanın durtmesiyle olan birşey !

1|0
    0|0
  • Gam keder

1|0
    0|0
  • Bence telefon bağımlılığı şimdi

1|0
    0|0
  • net bir şekilde sorunun cevabı İnsan. Şeytana bok atmayalım artık bence.

1|0
    0|0
  • İnsanın düsmanı her ikiside değildir. İnsanın düsmanı 'dostudur.'

1|0
    0|0
  • kotu arkadas..

1|0
    0|0
  • Korkuları

1|0
    0|0
  • Şeytan çalar, nefis de oynar.

1|0
    0|0
  • şeytan

1|0
    0|0
  • şeytan meytan geç ya yok öyle birşey. insan ne b*k yiyorsa kendi bozuk nefsi yüzünden yiyor.

0|0
    0|0
  • İnsanın kendi vicdanı

0|0
    0|0
  • Şeytan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor...