Kediciler bir bakabilir mi?

Kedi besleyenler yardımcı olabilir mi? Ucuz ve kaliteli mamalar var mı? Kum temizligi nasıl olacak illa kum almak zorunda mıyız? Dışarıdan kum koysam olmaz mı yani? Neler almam gerek? Hangi malzemeler?

0|0
5|3

En İyi Erkek Görüşü

• ucuz ve kaliteli mama marketlerde ciğer al. kuru mamaları boşver ben kedilerime ciğer alırım sosis alırım hindi sosis alırım.
    hazır mamalara oranla daha ucuz

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yıllardır kedi bakıyorum ucuz bir mama asla ve asla kaliteli olmaz. Dışarıdan toprak kullanmak istersen hep temizleyemezsin hem korkunç kokular yayar. İnce yapılı kumlar iyi sayılır. (Kristal ve çakıl taşı gibi olanlar kullanışlı değil) Günlük olarak kumun temizlenmesi lazım kürekle, haftada bir tamamen değiştirmen yeterli.

1|1
    0|0
    • Kürekle nasıl temizleyecegim sadece pisledigi kısmı mı atacagım?

• Rica ederim ne demek 😊 bir şey takılırsa aklınıza sorarsınız daha sonra da

• Mutlaka , buldum bırakmam :D İyi akşamlar

Erkekler Ne Diyor 2

• vardir petshopa git sor

0|0
    0|0
  • kedi besledim ben çok

0|0
    0|0
    • Ne almamız lazım genel olarak?

• Veterinerde sadece aşılarını yaptırsak ne kadar tutar?

• Fikrim yok maalesef o konuda

Kızlar Ne Diyor 4

• Rotal canin en iyisi hem kediler hem köpekler için bence. Ucuz alma böbrekleri mahvolur. Onun yerine mamasına haşlanmış sebzeler ilave et.
    Her zaman içmek için suya erişimi olmalı, aksi taktirde böbrekleri ile sorunu olur. Mamaların içeriği onları çok susatıyor ve kedin kaç kilo ise mama'nın gramajını ona göre ayarl. Fazla sakın verme.
    Dışarıdan kum da kullanabilirsin ama koku yapar. Hazır kumlar kokuyu da absorbe ediyor. Kumlar çok pahalı değil bildiğim kadarıyla. Uzn süre yetiyor bir defa alınca. Kum temizliğini 2-3 günde bir yapmanı öneririm. Özel kumun konduğu plastik kaplar var bir de mini kürek 😀 Kürekle tüm kumu karıştırıyorsun ve sadece pislikleri alıysun. Kuru kısmı kumun kalıyor ve kum azaldıkça yeni kum ilave ediyorsun. Tuvaletini yaptıktan sonra gizlemesi için yeterince kum olmalı. Kumun, su kabı'nın ve yemek kabı'nın olduğu yer sabit olmalı gerekmedikçe değiştirme.

1|0
    0|0
  • Heylove ucuz ve guzel disardan kum koysanda olur 😊Zaten bide sicak yatak yap baska birsey istemezler tarak al

1|1
    0|0
    • Tuvalet işini gazeteyle halledenler varmış ona nasıl alıştıracagım? Kedi çimi gerekli mi? Tırnaklarını nasıl kesecegim bir de veterinerde keserler mi?

• 100 tl tutar :) Veterinere gidince onlar tirnaklarini kesiyor ayrica bakim spreyi filanda veriyo

• Gazete pek guzel bir yontem degil bence kum en iyisi o yaptiktan sonra ustunu ortuyor zaten :) Sen sadece cope dokersin

• Dışarıdan kum olmaz ev kedisi sonuçta kristal kedi kumu kullanabilirsin kokuda yapmıyor. mama olarak pro plan öneririm heleki küçükse sakın süt verme parazit yapıyor.

1|0
    0|0
  • bir hayvana bakacaksan en iyi sekilde bakmalisin

0|0
    0|0
Yükleniyor...