Güven nedir tam olarak?

Karı koca arasında bile güven konusunda uçurumlar varken kim bana gerçek güvenden bahsedebilir?

1|0
17|10

En İyi Kız Görüşü

• Kendine güveni olmayan bir insan çoğu kez başkalarına da güvenmez ve başkalarından da kendisine güvenmelerini beklemez. Güven duygusu;kişilik, aile, eğitim, çevre, inanç ve değer sistemleriyle bağlantılıdır. Güven ortamı yaratmak isteyen biri başkalarına şüpheci, eleştirici, suçlayıcı bir tutumla bakma alışkanlığından vazgeçmeli, ön yargılardan da kurtulmalıdır. Her şeyden önce sözü ve özü bir, söylediğini yapan ve yaptığını söyleyen biri olmalı. Çok da iyi olmayan bir devirde yaşıyoruz ama sürekli kuşkucu, diken üstünde, endişeli, korku dolu yaşayıpta hayatı kendimize zehir etmekde çok doğru değil bana göre. Güvensiz yaşamak, birilerine (aile, eş, arkadaş vs.) güvenerek yaşamaktan daha zordur. Ne olursa olsun güvenmek kendimiz için sağlıklı bir yaklaşımdır.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• güven aslinda kirilgan bir zemin her an kirilabilir dikkatli yurumek gerekiyor üzerinde

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• güven inşa edilen bir seydir
    milim milim inşa edilir...
    öyle bir anda güven olmaz anlayacaginiz, kazanmak gibi bir durum da söz konusu degil.
    sabirla, hosgörüyle, kararlilikla, yüreklilikle, gayretle, vefa ile ve iyi niyetle zaman icerisinde kurulur güven
    güven saglam temeller üzerine yapilabilir ancak, saglam dedigimiz temel de yerine oturmus güclü bir karakter ile mümkün olabilir ancak

benim nazarim da güven sekilde meydana gelir
    ve var olan duygular icerisinde en degerli olandir

0|1
    0|0
  • İnsan kendine bile guvenemezken guvenden bahsedilemez

1|1
    0|0
  • Anaokulunda beğendiğim veletin önce benimle sonra başka kızlarla ilgilenmesi üzerinde kıskançlıktan ağlamama sebep olan, paramparça edilmiş bir histir.

0|1
    0|0
  • Herkesin istediği ama kimsenin vermediği kavramdır.

0|1
    0|0
  • Güven kendine, değerlerine inanmaktan kaynaklanan yürekliliktir. Herkeste bu yüreklilik var mı tartışılır.

0|0
    0|0
  • Günümüzde olmayan, tarih kitaplarında yazılı kavramdır

1|1
    0|0
  • Sırtını düşünmeden yaslayabilmektir

0|1
    0|0
  • Kendimize guvenden bahsederiz biz de ozguven naralari atalriz

0|1
    0|0
  • süphe duymuyorsan 30% güveniyorsundur

0|1
    0|0
  • Karşı tarafın iyi niyetine inanmak.

0|1
    0|0
  • kotu bir sey guvenememek

0|1
    0|0
  • Yenilen muhteşem bir kazıktan sonra asla geri gelmeyendir.

1|0
    0|0
  • Hiç kimseye her konuda güvenmem.

0|0
    0|0
  • İnsan bi' şeylere güvenmeden yaşayamaz. Hayata güvenir, hayallerine güvenir, yalnızlığına güvenir, sevgisine güvenir, kendine güvenir. Yaşanacak güzel şeylere güvenir. Güvenir de güvenir farkına varmaz belki.
    İlla birilerine duyulmaz bu güven yani.

0|0
    0|0
  • Bende etiketleyim _Captain_ 😍😘😘😘😘

0|0
    0|0
  • @cashemsis 😊

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• hiç düşünmeden kendini teslim edebilmektir

0|1
    0|0
  • Güven gozlerini kapattıgında hiç birşeyi dusunmeden yanındakı insanla yapabiliyosan bu guvendir

0|1
    0|0
  • Güvenmek, "o bunu yapmaz" demek degildir.
    "O bunu yapiyorsa bir bildigi vardır" diyebilmektir -.-

0|1
    0|0
  • Usta soruyu begenen bir pembeli uye kesin sana aşik 😀

0|1
    0|0
  • Ben de birine güvendim ve gitti. Kimseye güvenmemek gerek. Özellikle kadın ve müslümanlara.

0|1
    0|0
  • Güven, güvenmemeyi öğretir.

0|0
    0|0
  • Güven sirtini duvara yaslamaktir.

1|0
    0|0
  • Mesela en basiti arkanda biri var ona güveniyorsan kendini geriye atarsın ama güvenmezsen atmazsın ben sana güveniyorum seni seviyorum @_Endless_Love 😘😘😘😍😍😍😍💑💑💑

1|0
    0|0
    • Oha sen ne ara kayıt oldun bende seni çok seviyorum ve özledim özele gelde orda konuşalım barı 😂😂😂😵😵😲💑💑💑💑😘😘😘

Yükleniyor...