Ataerkil toplum sizi rahatsız etmiyor mu?

Ataerkil toplum düzeni sizi rahatsız etmiyor mu? Neden değiştirmek için çabalamıyorsunuz?

1|1
7|6

En İyi Kız Görüşü

• Ediyor ve değiştirmek için elimden geleni yapıyorum. Hiçbir erkek pipisi var diye bana üstünlük taslayamaz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Hem de nasıl. Yaşamak istemiyorum bu toplumda artık

0|1
    0|0
  • Yemisim ataerkini ayak uyduran kim

0|0
    0|0
  • Erkekleri öldüreceyiz

0|0
    0|0
  • ikili ilişkilerde erkeğin bir tık agır basması iyi ama toplum olunca eşitlik olmalı D:

0|1
    0|0
    • İkili ilişkilerde de demokrasi olmalı. Benim baskın olmamı tercih edecek kadar ezik bir kadın baya iticidir.

• Görüş sahibi erkekleri yüceltiyor, ben eşit olduğunu söylüyorum. Farkı anladıktan sonra kimin mal olduğunu görebilirsin. @metinbıcakcı

• kelimeleri tek tek idrak edebilseydin erkekleri yücelmediğimi anlardın

• Beni etmiyor.

0|1
    0|0
  • Ben annemle konusuyorum bana dediği tek şey sen değiştiremezsin bunu yüzyıllardır bu böyle diyom sonra ne sacmalıyo bu kendimizden değişmeye başlasak ya

1|0
    0|0
    • Herkes böyle dediği için değişmiyor zaten. Şu an 5 kadın çabalasa 100 yılda 10 kadın çabalasa 50 yılda değişecek mesela. Kendinden ve çevrenden başla.

• Aileni boşver yanıtlarını ve ergenleri bilinçlendirmeye çalış. Söz konusu gelecek olduğunda yeni nesillerden başlamak gerekiyor.

• Çok haklısın umarım buÇin'de bulunduğumuz düzen ortadan kalkar her geçen gün daha sinir oluyorum lisenin ses çıkarmamasına

Erkekler Ne Diyor 6

• Istediginiz kadar sosyal tespit zirvalari yapin günün sonunda her kadın kendinden bir adım önde duran, kolunun altına girebilecegi kafasını göğsüne yaslayabilecegi bir adam hayali kurar. Genetiginizle savasmayin zira bu çok aptalca

0|0
    0|0
    • Toplumsal roller ile genetiği birbirine karıştırman komik

• Öyle bir şey yok.

• Müthiş bir tespit inanılmaz örnekler şok içindeyim şu an..

• Bizimki Atamaykıl ya sorun yok

0|0
    0|0
  • Ben herkesten rahatsız oluyorum

0|0
    0|0
  • Anaerkil mi olalım :)

0|0
    0|0
  • Eskiden anaerkildik, değiştik. Tekrar anaerkil olmak mümkün değil gibi duruyor.

0|0
    0|0
  • hayır etmiyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...