Sizce şeriat kuralları dediğimiz kurallar uygulansaydı daha fazla insan yaşıyor, daha az suç oranı oluyor olmaz mıydı?

Hemen atılmadan önce belirteyim ki tam anlamıyla uygulanacak. Birilerinin çıkarlarını ya da durumlarını gözetmeksizin. İnsan öldürmenin cazip bir yanı olmayacağına söyleyecek olanlarada bir not düşeyim, o kişilerin öldüreceği ya da işkence edip zülmedeceği insanlar yerine onların ölmesini yeğlerim.. Neyse yorumsuz bir şekilde soracaktım ama yorumumuda kısmi bir şekilde ekleyip cevaplarınızı bekliyorum :))

1|1
5|5

En İyi Kız Görüşü

• Aynen öyle. Şeriat uygulanan ülkelere gidin bir bakın suç işleyen biraz zor bulursunuz. Varsa da tek tüktür. Çünkü Ada'm biliyor ki bir kaç kuruş için kolunu kaybetmek salaklıktır. Ve sonuç olarak suç oranı düşüyor. Zaten Allah birşeyler emrediyorsa onun üstünlüğünden, hikmetinden dolayıdır. Onun söylediklerine karşı çıkarak zaten küfürde bulunuyorsunuz. Sizce mantıklı mı Allah'ın hükümlerine karşı çıkmak? Ve bunu müslümanken yapıyoruz. Abesliğin daniskasi.

"Sonra seni bu işte apaçık bir şeriat sahibi kıldık. Sen ona uy. Hakkı bilmeyenlerin heva ve heveslerine uyma!" (Câsiye, 45:18)

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• İdam olsa kafi bence.

0|1
    0|0
  • Idam olmali

0|0
    0|0
  • Yok o işler öyle olmuyor. Ortadoğuya bak. Hep fakir fukaranın canı yanıyor.

0|0
    0|0
  • Olmazdı şeriat sadece fakir sınıf için zenginler yargilanmiyor. Şu an din ile yönetilen yerlerde cahillik hat safhada. Köpek gibi yasiyorlar

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• olmazdı. tut ki adamın birinin kolunu hırsızlıktan kesip 30 yıl içeri attın 30 yıl sonra adamın aslında suçlu olmadığı ortaya çıktı . şimdi sen bu adamın 30 yılını ve de kesilen kolunu geri verebilir misin? Hayır. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. He bazı tecavüzcülerin idam edilmesi lazım tabii , sapıkların, masum insanları öldürenlerin teröristlerin bence böyle olması lazım. Ya da çok caydırıcı olması lazım

0|1
    0|0
    • o zaman devam edelim, adamı düzgünce sorguladın ve dediğin gibi bir sonuç çıktı bu sonucu veren kişilerin cezasız kalacağını mı sanıyorsun? ya da tam kanıt olmadan kesin olmadan birinin kolunun kesileceğini? Osmanlı bile şeriat ile yürütülürken kaç kere kesilmişti sanki?

• Hayır hayır ben modern zamana uyarlamıyorum direk olarak uygulansın diyorum resmen. Çıkarlarımızı gözardı edemiyorsun dimi?

• bence kendin için bir iyilik yap. Dünyayı insanları tarihi arkeolojiyi felsefeyi siyaseti falan bir oku, araştır, biraz sorgula vizyonun gelişir. Sırf büyüklerin sana bu doğru dediler diye o şeyin doğru olması gerekmez. Daha fazla da tartışmaya gerek yok sanırım. Hadi sana başarılar.

• Gerçek şu ki suç oranı inanılmaz azalırdı. Çünkü bu kurallar düzeni kuranın kuralları. Birincisi toplum düzeni, ikincisi de insan hayatıdır en önemli olan, şeriat da temelde bunları baz alır.

0|1
    0|0
  • Katılmıyorum

0|0
    0|0
  • Şeriat gelsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...