Anneme seni affetmeyeceğim artık bir evin içinde iki yabancı olalım dedim. Haklı mıyım sizce?

Annemle zaman zaman tartışıyoruz. Geçmişimde beni hep akrabalarımın çocuklarıyla, arkadaşlarımla ağır bir şekilde eleştirir, tüm arkadaşlarımdan nefret eder, hep bağıracak bir sebep bulurdu. Lise sonda arkadaşlarımla dışarı çıkmama bile izin vermezdi.Üniversitede başka konular buldu tartışacak. Bende artık sesimi çıkarmaya başladım. Annemin yüzünden babamdan dayak bile yedim. Her şeyi hep kendim yapmaya çalıştım, borcum oldu kendim çalışıp Kazanıcam diye iş bile buldum ama söylemediği kalmadı. O.. oldum, hayvan oldum, Allah uzun ömür versin, seni doğuracağıma taş doğursaydım.. daha neler neler duydum. Kiloluydum kilomla dalga geçti, Onun üstünden defalarca bağırdı.Öküz diye güldüğü bile olmuştur. Sinir krizi geçirdiğimi biliyorum bu yüzden. Bir daha yapmayacağım son kez affet dedi affettim.
Ben eli açık bir insanım ama annem çok paragözdür. Parayı babam kazanır, harcamalarımıza asla karışmaz ama annem burnumdan getirir. Yaz tatillerim hep dört duvar arasında, boyama kitabıyla, internette takılarak geçer. Oyunlar oynarım falan. Bir seferinde 10 tl harcadım diye etmediği laf kalmamıştı yine. Evi terkedecektim bu son bir daha para kavgası yapmayacağım Dedi babamın ısrarıyla affettim. Bugünde çorba yapmak istedim annem evde yoktu. Tereyağ, mercimek, et suyu falan alıp eve döndüm.Çorbayı hazırladım yemek için annemi bekledim ama para harcadığımı görünce etmediği laf kalmadı. Bir saat konuştu. Harcadığım 20 tl ama yediğim bir ton laf. Zaten evde olmayan şeyleri almış gibi oldum ama o lafları yememe engel olmadı. Kendi biriktirdiğim paradan 20 tl önüne bırakıp susmasını, ortada harcanan bir parası olmadığını, bir daha benimle konuşmamasını, yabancım gibi davranmasını söyledim. Biraz önce gelmiş yalvarıyor affet diye. Son kez affet diyor ama artık yoruldum. Bu yaşımda ben bu lafları işit

Güncellemeler:
İşitmek zorunda değilim. Affetmek istemiyorum. Evden ayrılıp başka eve çıkamam, öğrenciyim. Evlenemem, yalnızım. Çaresizim artık. Ne yapmalıyım?

0|0
12|10

En İyi Erkek Görüşü

• gerçekten samimi bir şekilde okudum ve çok üzüldüm :( ikinizi de tanımıyorum ve hiç kimde haksızım demez ama sizin kalılık payınız kesinlikle var ki , derdinizi buraya döktünüz. Bazı yorumcu arkadaşlar ateşe körükle gidiyor. her ne olursa olsun o sizin anneniz. her zaman büyüklüğü aileler yapmaz. evlatlar da yapar. benim tavsiyem öyle zıt gitmek falan değilde. aynı evde olsanız bile fazla iç içe olmamaya , yani mesafeli davran , herşeye normal anne kız gibi davranma , yani bu şekilde tavır al diye düşünüyorum. benim fikirlerimle babamın ki aynen uyuşmuyor ve ben böyle yapıyorum. bir de zaten üniv. gidiyormuşun , yani zamanla zaten ayrılacaksınız ve kıymeti bilecektir diye düşünüyorum. ve son olarak anne ve babaya karşı hak aranmaz. sevsen de sevmesen de böyledir arkadaşım. sonuçta gelip geçici. bir diğer fikrim ise içine herşeyi atma , derdini anlayaca kişilerle paylaştıkça rahatlacaını düşünüyor ve Allah kolaylık versin diyorum

0|0
    0|0
    • Malesef öyle çevrem de yok. Bir tane arkadaşım var kardeşim gibi o da artık sıkılmıştır zaten sorun dinlemekten. Kendi içimde çözmeye çalışırım ne varsa. Ben bir hata yapsam bunu temcit pilavı gibi önüme yıllarca koyar. En basitinden üniversite sınavına hazırlanırken özel ders almıştım,10-15 bin gibi bir rakam çıktı babamın cebinden, annem onu yıllarca başıma kaktı. Tamam iş bulunca ben sana ödeyeceğim yeterki artık sus diye yalvardığınız biliyorum. İş bulur bulmaz kredi çekicem anne, bankaya borçlu kalırım sana borçlu kalmaktansa dediğimi biliyorum. Ben artık güzel bakamıyorum anneme sanırım. Dediklerinizi de uygulayabilirim umarım

• bende teşekkür ederim. bir de herkesin dışardan göründüğüne bakmayın. çünkü herkesin az çok sıkıntısı var. tek farkımız : bizimki sizin de dediğiniz gibi biraz herkül cinsinden :) galiba benim de başıma gelmeyen tek sizin sıkıntı olmuş :) sizi üniv. okuyan biri olarak bunun üzerinden geleceğinizi düşünüyor. Allah yardımcınız olsun diyorum. her zaman sıkıntılarınızı dinlemeye hazırım. tekrar kolay gelsin. DURMAK YOK YOLA DEVAM :)

• Çok çok teşekkürler ☺️

En İyi Kız Görüşü

• Öncelikle annedir ne yaparsa yapsin baş tacidir bunu asla unutma. Ister paragoz olsun ister kufurbaz olsun alkolik olsun sonucta seni 9 ay karninda tasidi etti sen anneni bizlerden daha iyi taniyorsun. Huyu oyle demekki sende ögrenmissin kendi paran varsa onu harca annenlerdende alicaksin elbette ama annene surat asarak ya da konusmayarak halletme bu isi annenle konusmayi dene boyle boyle ihtiyacim vardi de aciklamani yap baktin olmuyor bagiriyor cagiriyor la havle velakuvvete illabillahulaliyyulazim de ve odana gec sakinles bak her ne olursa olsun o senin annen o olmasaydi sende olmazdin canin cigerin ayni evin icerisinde kusluk olmazki baban arada kalicak bu sefer birtek sen degil hepsi uzulucek hele kardesin felan varsa bu onlarida olumsuz etkiliycektir benden sana tavsiye buyugune herzaman saygi ve sevgiyle yaklas sakince konus kendini sıkma kotu oldugunda odaya gir agla ama ona karsi gelme. Annesiz babasiz olanlar var hamd olsun deyip sukredebil ne olursa olsun o senin annen. :)

0|0
    0|0
    • Doğurdu diye teşekkür edemiyorum artık. Keşke hiç doğurmasaydı. Ben hayattan zevk almıyorum, yaşamak istemiyorum ki.. Söylediğinizi anlıyorum da bunun için teşekkür edemem ona. Sadece keşke anne diyorum, keşke hiç doğurmasaydın. Kardeşimle araları da iyi değil. Onada 'ders çalış' cümlesinden başka bir cümle kurmuyor nerdeyse. Hep bir kavga halindeler. Artık kaldıramıyor sanırım sinirlerim hiçbirini

• Çok teşekkür ederim :)

• Rica ederim mutlu huzurlu dininize bagli hayat surmeniz dilegiyle saglicakla kaliin :)

Erkekler Ne Diyor 9

• bilmiyorum işin özünde durum nasıl ama şöyle bir hadis var: Anne babasına karşı vefalı olan ne yaparsa yapsın cehenneme giremez. Anne babasına karşı vefasız olan ne yaparsa yapsın cennete giremez.

şimdi dediğim gibi durumlar nasıl bilemem ama annemiz babamız veya sevdiğimiz büyüklerimiz arada azarlıyor bizi. bizde de oluyor. annem mesela bazen kızar konusur konusr konusur ben şakayla yaklaşırım. veya susarım bişey demem. biz idare etmek durumundayız. annen zaten gelip affet vs diyormuş. hoş gör. kazanırsın. zordur biliyorum ama kazanırsın. hem kaç yaşındasın?

0|0
    0|0
    • 23 yaşındayım. Ya sadece para, azar mevzusu da değil. Hiçbir şeyimi paylaşamam annemle. Erkek arkadaşıma kendi paramla gömlek almıştım 100 tl falandı o da, annem cüzdanımı karıştırıp fişini bulmuş, erkek arkadaşım olduğunu da bilmiyordu ve ben üniversite öğrencisiydim o olay olduğunda da. Bir gün tartıştık yine ve babam da evdeydi. Bekle Dedi babama, cüzdanımdan fişi almış gelmiş babamın önüne koydu. Al bak kızın neler yapıyor dedi. Bende baba çok güzeldi, indirimdeydi sana doğum günü hediyesi yapmak için almıştım deyip babama vermek zorunda kaldım. Bir daha da hiçbir şeyi anlatmadım anneme. Bunu ilkokulda da yapmıştı. Birinci sınıfta birinin silgisini saklarız ya ilgi görmek için, bende bir çocuğa yapmıştım onu annemde farketmişti herhalde hemen gidip babama söyledi ve çok ağlamıştım.23 yaşındayım ve hayatımda biri olsa onu dahi söyleyemem anneme. Güvenmediğim birine anne diyorum anlayacağınız.

• Bilmiyorum. Geçmek istemiyorum sanırım sınavı. Affetmek istemiyorum artık. Kararımı verdim ben. Böyle kendi odamda ders çalışarak geçirebilirim kalan zamanımı da

• bilmiyorum ki şimdi olayın içinde olmadığım için. şimdi sana annen çok değerli ileride arayacaksın vs desem olmaz çünkü zaten biliyorsun bunları. ve zaten ileride yıllar sonra insanları tanıdıkca anneni dahi bigün arayacağını biliyorsun. ne önersem iyi gelir bilmiyorum. aslında huzur islamda derler öyle :) dine yönelmek iyidir.

• Bence aģzını burnunu kır. Bu tip insanlar ancak güçten anlar.

0|0
    0|0
    • Annedir sonuçta o kadar da değil.

• Bana daha cok sana psikolojik iskence yapan hasta bir kadin gibi geliyor.

• Yaptı evet. Ben kendimi hepsinden korumaya çalıştım ama sanırım artık yapamıyorum

• bak af etme aklı b asına gelsın tamm anne dır af derdım bırak o bıraz dusunsun ve hıc kafanı takma bukadar yukun arasında sana kalkıp bırsey derse sus ve cevap bıle verme anne ne bıraz evlat acısı yarat 1 hafta on gun teyzen gılde ya da halan da felan kal gelme eve bakalım ne olacak

0|0
    0|0
    • Barıştık ya üzüldü kıyamadım

• yıne yapacak ama sunuda soylemeden gecemeyecegım buyuk bık yeregın var

• Sağolun :) Kimseye küs kalamıyorum ;)

• Yazını okumadan yorum yapacağım. Sen anneni aylarca sırtında taşı, altını değiştir, yemeğini yedirip aynı seviyeye geldikten sonra ( Hiçbir zaman ayni seviyeye gelinmez ama örnek veriyoruz) tartışma hakkına sahip olabilirsin.

0|0
    0|0
    • Okumadan yorum yapmayın o halde

• Adam akıllı bir çözüm arayışına çıkın o zaman burada yazınca dalga geçilmeyi gözönüne almanız gerekiyor arkadaşım.

• Konu dalga geçilecek bir konu değil. Eğer aile sorunlarıyla dalga geçebilecek potansiyeldeysen senin aklında bir sorun var demektir

• Öncelikle sakin ol ya annen sana neden boyle yapıyo cok kotu bir kadin ya insan evladini assalarmi :(

0|0
    0|0
    • Ohoo neler neler. İlkokulda git kuzeninin bokunu ye bile derdi. Düşünsenize 8-9 yaşlarındaki çocuğa bunları söylediğinizde neler hissedebileceğini

• Evlenebileceğim birisi yok. Mezun olup başka şehire gitmekten başka çarem yok. Onun için de bir yılım daha var

• Sikma canini sabrett su huysuz kadinida hiç affetme aliskanlik hale gtrmis yap Özür dile kusura bkma anlattgn kdr igrenc birgun yillar gecek snde onun yasina geleceksn ozmn anlicak cocuk sewgisi neymis sirf bu aileler yüzünde n ewlatlar cocuklar ne hale geliyor

• Bence haklısın. Bakma sen bunlara hepsi sütten çıkma akkaşık hepsi birer melek sanki :D

0|0
    0|0
  • Ben olsam affetmezdim.

0|0
    0|0
  • Bu kadar yazdığına göre tavrı hakemiș olmalı... Okumadım yalnız hayırlısı olsun 😊

0|0
    0|0
    • Okumadan yorum yapmayın bence dalga geçer gibi. Aile ilişkileri çocuk oyuncağı değil

• Sorry... tebessüm ettim sadece

• Kendi ailevi sorunlarınıza da tebessüm edersiniz o halde. Teşekkürler

• ayrıl bence 4-6 sene sonra ql seni seviyecektr

0|0
    0|0
    • Nereye ayrılacağım? Sokaklarda mı yatayım?

• :D :D takma kfana annen he he de geçsin :

• Sağolun :)

Kızlar Ne Diyor 11

• Sanırım üniversite öğrencisisin. Yerinde olsam şimdiden part time bir iş bulup çalışmaya başlar, bir an önce ekonomik özgürlüğümü kazanıp ayrı eve çıkabilecek duruma gelebilmek adına elimden geleni yaparım.

Şimdilik yapabileceğin en makul şey ise sabırlı olmak.

0|0
    0|0
    • Hem okula hem dersaneye gidiyorum atanabilmek için. Ayrıca çalışmaya vaktim bile yok. Düşünmedim değil ama zaman yaratamıyorum. Söylediğiniz gibi sabırlı olup bekleyeceğim

• En azından affet diyor. Ne diyeyim ki Allah sabır versin

0|0
    0|0
    • Bir insan bir defa hata yapar affedilir, ikinci defa yapar affedilir ama bininci defa affedilmez. Artık affedemiyorum

• Allah kolaylık versin. Bence haklısın. Para biriktirmeye başla şimdiden okul bitene kadar. Okul bitincede iş bulana kadar ev falan bak aman ha baya uzak olsun. İlk maaşından biraz artır öyle öyle bir ev kirala. Böyle falan geçin. Mesailere kalmak seni evden uzaklaştırır. Annenle iletişime geçme hatta mümkünse odanda gizli bir yer oluştur yiyecek stokla. Eğer yine başlarsa ağzını açmaya umursama.

0|0
    0|0
    • Mezun olduktan sonra başka ile geçeceğim zaten. Bende o zamanı bekliyorum

• Haklisin

0|0
    0|0
    • Teşekkürler yorumunuz için

• üvey degil nası böyle oluyor ya affetme mümkünse ayrı eve cık

0|0
    0|0
  • Böyle affet dediğinde affediyor musun? Daha doğrusu ediyor muydun?

0|0
    0|0
    • Evet ediyorum

• Bence eninde sonunda affedeceğini bildiği için böyle yapıyor sen bence en iyisini yapmışsın söylemişsin sadece hani sonuçta o senin annen o sana ne kadar kötü davranırsa davransın sen onun seviyesine düşme nötr davran ki iyi bir insana benziyosun kötü davranacağını da sanmıyorum :)

• Dayanamadım zaten barıştım

• Okumadan "haksızsın"yazabileceğim bir başlık.

0|0
    0|0
    • Okumadan yorum yapamayacağınız bir konu.

• Sokaktaki kedi köpekte anne oluyor. Hatta kimi zaman insanoğlundan daha iyi oluyor işte. Sen canını sıkmamaya, derslerine asılmaya çalış arkadaşım. Bitti sayılır zaten hiç üzme kendini. Tekrardan özür dilerim. Bütün güzellikler seni bulsun.

• Hiç önemli değil canınız sağolsun. Desteğiniz için ben teşekkür ederim :)

• Sıkıntılı ya ne desem bilemedim :/

0|0
    0|0
    • Barıştık barıştık. Yorumunuz için teşekkürler yinede :)

• Allah sabir versin

0|0
    0|0
  • Yanlis yapmissin anne annedir

0|0
    0|0
    • Öyle bakarsanız çocuğunu sokağa atanlar da anne olur

• Çok uzun okumadım ama demeseydin annen sonuçta

0|0
    0|0
Yükleniyor...