Anneme seni affetmeyeceğim artık bir evin içinde iki yabancı olalım dedim. Haklı mıyım sizce?

Annemle zaman zaman tartışıyoruz. Geçmişimde beni hep akrabalarımın çocuklarıyla, arkadaşlarımla ağır bir şekilde eleştirir, tüm arkadaşlarımdan nefret eder, hep bağıracak bir sebep bulurdu. Lise sonda arkadaşlarımla dışarı çıkmama bile izin vermezdi.Üniversitede başka konular buldu tartışacak. Bende artık sesimi çıkarmaya başladım. Annemin yüzünden babamdan dayak bile yedim. Her şeyi hep kendim yapmaya çalıştım, borcum oldu kendim çalışıp Kazanıcam diye iş bile buldum ama söylemediği kalmadı. O.. oldum, hayvan oldum, Allah uzun ömür versin, seni doğuracağıma taş doğursaydım.. daha neler neler duydum. Kiloluydum kilomla dalga geçti, Onun üstünden defalarca bağırdı.Öküz diye güldüğü bile olmuştur. Sinir krizi geçirdiğimi biliyorum bu yüzden. Bir daha yapmayacağım son kez affet dedi affettim.
Ben eli açık bir insanım ama annem çok paragözdür. Parayı babam kazanır, harcamalarımıza asla karışmaz ama annem burnumdan getirir. Yaz tatillerim hep dört duvar arasında, boyama kitabıyla, internette takılarak geçer. Oyunlar oynarım falan. Bir seferinde 10 tl harcadım diye etmediği laf kalmamıştı yine. Evi terkedecektim bu son bir daha para kavgası yapmayacağım Dedi babamın ısrarıyla affettim. Bugünde çorba yapmak istedim annem evde yoktu. Tereyağ, mercimek, et suyu falan alıp eve döndüm.Çorbayı hazırladım yemek için annemi bekledim ama para harcadığımı görünce etmediği laf kalmadı. Bir saat konuştu. Harcadığım 20 tl ama yediğim bir ton laf. Zaten evde olmayan şeyleri almış gibi oldum ama o lafları yememe engel olmadı. Kendi biriktirdiğim paradan 20 tl önüne bırakıp susmasını, ortada harcanan bir parası olmadığını, bir daha benimle konuşmamasını, yabancım gibi davranmasını söyledim. Biraz önce gelmiş yalvarıyor affet diye. Son kez affet diyor ama artık yoruldum. Bu yaşımda ben bu lafları işit

Güncellemeler:
İşitmek zorunda değilim. Affetmek istemiyorum. Evden ayrılıp başka eve çıkamam, öğrenciyim. Evlenemem, yalnızım. Çaresizim artık. Ne yapmalıyım?

0|0
1210

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

Kızlar Ne Diyor 11

Yükleniyor...