Sizce TC devleti, gerilla savaşlarında başarılı olan bir devlet değil mi sizce?

yani bir yerde okuduğum yazıya göre ;

Amerikada 1 gerillaya 7 amerikan askeri düşerken, Türkiye de 3 asker düştüğünü okudum. Avrupalı stratejik uzmanları, Doğu anadolu bölgesini dünya ordularının dahi zar zor savaşacağı stratejik bir bölge ilan etmiş.

0|0
1|7

En İyi Kız Görüşü

• Anlamadım

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Öyle bir hainlik ki bizim bu bölgedeki teröristlerin yaptığı, ilk başta nedir bilmiyorsun. Oradaki normal bir vatandaş zannediyorsun. Hatta bu vatandaş öyle samimi geliyor ki sana onunla iki hoş beş ediyorsun ve hatta o sana gidip birşeyler bile ısmarlayabiliyor. Ancak gece olduğunda sana kurşunu sıkıyor. Hem de hiç beklemediğin zaman. Ya izindeyken telefonla konuşurken arkadan biri gelir kafana kurşun sıkar, ya da uykudayken evine girerler sana saldırırlar, ya evine giderken şehit ederler, ya kızının veya eşinin yanında şehit ederler, ya bir yere bomba kurarlar veya tuzak hazırlarlar öyle saldırırlar. Tamamen kalleşçe. Mekânları önceden sarp dağlar ve mağaralardı, şimdi de karman çorman bir labirenti andıran mahallelerde. Karşında bir ülke olsa bu kadar pisi pisine giden askerlerimiz olmazdı. En azından yiğit gibi karşımızda dururlardı ve öyle bizlere kurşun sıkarlardı. Bu sözde gerilla olacak olan hainlerin ne olduğu belirsiz. Ben normalde çok insancıl biriyimdir ancak bunlara karşı gram sevgi besleyemem. Çünkü bunlar insan değil. Biz bu şartlara göre yine çok başarılıyız. Allah ülkemize, ordumuza zeval vermesin (amin).

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 6

• İsterse 1 askere 1 milyon dang lak düşsün

"Türklük şudur, budur; ama en çok eceli korkutmaktır. Türklük eceli korkutmaktır."
    26 Nisan 2014
    http://i.hizliresim.com/gZGpg5.jpg

0|1
    0|0
  • evet bende okumuştum ama 1 gerillaya 3 asker düşermi bilemem ama

Doğu Anadolu bölgesi dünya ordularının bile zar zor savaşacağı konusu gerçekten doğrudur.

0|0
    0|0
  • bence 1 askerimizin kılına zarar gelse 100 tane terörist kellesi gerek

0|1
    0|0
  • Şu terörist gerilla demekten ne zaman vazgeçeceksiniz

0|0
    0|0
  • Türkiye tabiki bu konuşarda batılı ülkelere göre öok tecrübeli

0|0
    0|0
  • Gerilla ney lan terörist onlar benek katili ar ve serefeten yoksun teröristler

0|0
    0|0
Yükleniyor...