Askere gönderirler mi boy kiloya göre?

Arkadaşlar Askeri şube beni Devlet hastahanesine gönderdi. Burada Muayane oldum. 1.70 boy, 104 KG yazıldı. Ve beni kurula bıraktılar kilodan dolayı, 2 şubatta kurul karşısına geçecem ve Askere gidip gitmeyeceğimi ögreneceğim. Sizce bu boy ve kiloya göre Askere gidebilirmiyom. Ben Askere gitmek istemiyorum, kimse vatan haini filan demesin hayatımı bilmeden. Sizce gönderirler mi, gönderirlerse egitime filan katılamam koşunca nefes nefese kalıyorum çarpıntıdan dolayı, ne olur sizce?

0|0
2|5

En İyi Kız Görüşü

• Gidersin

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kimse kimseyi orla askere göndermemeli zaten. O yüzden vatan haini diyemez kimse.
    Fakat, bu değerlerle zaten almazlar.
    Vücut kitle endeksine göre 1.70 boyun karşılığı yaklaşık maksimum 97 kilo. Hadi sen de 100'e kadar alabilirler ama 100'ün üstüne almazlar. Sen sen ol, 100'ün altına inme.
    Yanlış hatırlamıyorsam, 3. kurulda da istenen değerleri elde edememişsen, askerden muaf kabul ediyorlar. Yani, 3 sene boyunca kilo vermemen lazım.

0|0
    0|0
    • Merhaba hocam öncelikle bana hak verdiginiz ve destek çıktığınız için size çok teşekkür ederim. Benim bu 3. cü senem ve bu senede zayıflayamadım. Aslında ben bu sene gitmeyip diğer sene gitmek istiyorum 3. cü sene muafmı oluyor? Çürük almama isteğim hiçbir işe almayacaklar beni.

• 3 kere kurul karşısına çıkmışsan ve üçünde de ret almışsan, bildiğim kadarıyla çürük raporu veriyorlar. Ama sen yine de bir daha araştır. Değişmiş olabilir.
      Senin bir özürün yok ki. Çürük raporundan dolayı işe almamak gibi bir durum olmaz.

Kızlar Ne Diyor 1

• Sanmiyom gonderilecegini. Ayrica sana vatan haini diyemez kimse senin tercihlerin seni ilgilendirir herkes kendine baksin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• şube hastaneye göndermişse sınırları ihlal etmişsin demekki, ikincisi askere gidersen sana tölerans gösterirler ki zaten askerde koşma felan yok anca yürüyüş yaparsın acemi birliğinde, usta birliğindede bir iş verirler sana yaparsın bir sıkıntı olmaz

0|0
    0|0
    • Koşma filan yok derken? Herkes çok zor diyor, sabah akşam eğitim var filan diyorlar.

• bilmiyorum ben 2 ay acemilik yaptım bir kere bile koşmadım, komando olursan eğitimin ağır olur piyade felan olursan sıkıntı yok , zor değil askerlik bakma sen millete

• Göndere bilirler kanka gidersin iki eğitim de tıkanınca revire çıkarsın oradan devlet hastanesine gönderirler oradan İzmir veya İstanbul gata oradan çürük verip geri göndere bilirler

0|0
    0|0
    • Çürük almak istemiyorum işte, bu sene kendime çeki düzen verip seneye gitmek istiyorum.

• Dostum bu sene göndermezlerse zaten yine çürük verecekler. Her türlü çürük verirler üzgünüm

• Gidersin ve zayoflarsin

0|0
    0|0
  • Askere gidersin boyla alakalı değil
    o kadar kilonda yok

0|0
    0|0
Yükleniyor...