Toplu taşıma araçlarında öncelik kime verilmelidir?

Toplu taşıma araçlarında öncelik kime verilmelidir?
Bir otobüse bindiniz. Öncelik olarak kime yer verirsiniz.

• Gazi
    8% (30)12% (26)9% (56)Oy Ver
  • Yaşlı
    22% (85)14% (30)19% (115)Oy Ver
  • Hamile
    38% (143)41% (90)39% (233)Oy Ver
  • Engelli
    28% (105)31% (69)29% (174)Oy Ver
  • Çocuklu
    4% (16)2% (6)4% (22)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

2|3
77|72

En İyi Kız Görüşü

• Bence 5-15 yas gurubu cocuklara verilip emniyet kemerlerini takma zorunlulugu getirilmeli allah korusun bir kaza anında en cok saga sola savrulan onlar oluyor oncelikle onlarin korunmasi lazım

4|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kapıdan içeri girebilsem herkese yer verecemde :D

11|7
    0|0

Kızlar Ne Diyor 76

• Sırası ile,
    Hamile
    Engelli
    Yaşlı
    Kızlar
    Çocuklu
    Gazi
    Erkekler

1|2
    0|0
  • Bide sen yer veriyorsun iniyor inerken beni oturtması lazımken kel alaka birine yeri veriyor o zaman ayar oluyorum. İniyorsun inerken teşekkür et yerimi gene bana ver dimi. Genelde yer vermeye çalışırım gideceğim yer çok uzak değilse. 1-2 saatlik bir yolum varsa gerçekten verip vermemekte kararsız kalabilirim. Çocuklulara yer vermem çocuk benim kucağımda oturabilir çünkü. Kimse bu konuda yargılaması lütfen.

0|0
    0|0
  • Elinde ıphone olan yaşlılara yer vermem, diğerleri hep gözümde aynı.

1|1
    0|0
  • Önce hangisi otobüse binerse. Tebrikler şanslı kişisiniz diyip boynuna çelenk takıp koltuğa oturtuyorum

0|0
    0|0
  • Çocuklara, hastalara (regl olmuş kadın da sayılır çünkü o dönemde ağrıdan ölüyoruz, bunu anlamanız zor ama yüzümüzden, dişimizi sıkıp yüzümüzü buruşturmamızdan anlayabilirsiniz belki) ve tabiki de öğrencilere.

0|0
    0|0
  • Valla önce bir tipine bakarim yaslidan yasliya fark var. delikanli gibi amcalara neden yer vereyim? Engelli derken bacagi olmayana yer veririm zihinsel engelli birine yer vermek ne alaka? Gaziye hic rastlamadim. Cocukluya da vermem zaten çocuklar oturmuyo neden oturmasi için çocuğu bahane olsun? Ancak bebekliyse yer veririm kucaginda bebegiyle ayakta duramaz çünkü

0|1
    0|0
  • Çok yaşliysa ona.

1|0
    0|0
  • Hamilelere veririm çünkü düşerlerse bebeğe zarar gelebilir ve o kadar ağırlıkla ayakta durmak çok zor oluyordur.

0|0
    0|0
  • Hamile, yasli, gazi... Hepsi varsa ama yer yoksa iki insandan da yer rica ederim onlar için...

0|0
    0|0
  • 1. Yaşlı hamile
    2. Engelliler
    3. Çocuklular

Onun dışında yer vermem.

0|0
    0|0
    • gaziler 1 numara olmalı bence

• mantığını...

• @impPower olur buyur gel. Ergen düşünce sistemiyle anca onu bunu nokta noktalarsın zaten

• Hamileye

0|0
    0|0
  • Hamile en başta gelir sonra engelli sonra yaşlı gerisi umrumda değil banane

0|0
    0|0
  • Ayakta durması güç olan kimi görürsem ona.

0|0
    0|0
  • Engelli

0|0
    0|0
  • Önceliğim yaşlılar

0|0
    0|0
  • hamile dedim

1|0
    0|0
  • Hamile

0|0
    0|0
  • Hamilelere öncelik tanınmalıdır

0|0
    0|0
  • Kim kaptıysa onun herkes para veriyor

0|0
    0|0
  • Engelli

0|0
    0|0
  • Yaşlı ve çocuklu vatandaşlara yer verilmeli

0|0
    0|0
  • Genel olarak yaşlı ve hamilelere yer veriyorum. Çocuklu insanlarda da küçük çocuk olursa kucağıma alıyorum.

0|0
    0|0
  • Aslında aklın yolu bir kim adam akıllı düşünse verecektir yerini

0|0
    0|0
  • Hamile yasli engelilire saygi gosterelim kizin biri 15 yasinda bende bayanim para veriyorum diye yasli ayakta duramayam dedelere ninelere yer vermiyor lutfen bilicli davranalim☺

0|0
    0|0
  • Engelli ve hamileler

0|0
    0|0
  • benden yer istenmedikçe rahatımı bozmam. başını cama yaslayıp uyuma numarasına devam

0|0
    0|0
  • Hamile ve engelli olanlara.

0|0
    0|0
  • Yaşlı, engelli, gazı ve hamileler bence tüm bunlara öncelik verilmeli

0|0
    0|0
  • özel bireylere (ben onların engelli olarak adlandırmasına karşıyım onlar engelli değil biz onların önünde engeliz asıl )

0|0
    0|0
  • Oturmadığım için kimseye yer vermiyorum

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    46

Erkekler Ne Diyor 71

• Bence tek kriter var. Gerçekten ayakta durmakta zorlananlara verilmeli.. Bu yerine göre genç bir insan da olabilir, bir çocuk ta..

1|1
    0|0
  • Çok iyi bir soru çok yaşlı gözüküyarsa yaşlya verirdim hamile bayanla yan yanaysa çok yaşlı gözüken kararsız kalırdım hamile bayan öne çıkar sonuçta bebeği var başkası da çok yaşlı olana vermeli bence Gaziler çok önemli belki de en önemli olanlar onlar kafam karışık soru zor Gazi yi anlayabiliyorsak bir de ne kadar durumu naslı Gazi vatandaşımızın hamile ve çok yaşlı olanlarla kıyaslayınca kıyaslama yapmak lazım bunları düşünürdüm o anda bebek gelecek için önemli yaşlı da saygı için Gazi de herşeyin yürümesini sağladığı için devamını sağlıyorlar savaş yaparak ulusun güvenliğini sağlıyorlar güvenlik olmadan medeniyet olamaz sonuçta

0|0
    0|0
  • Kadına

0|0
    0|0
  • Engellilere ve karnı burnunda ise hamilelere.

0|0
    0|0
  • Oncelik bireyin durumuna gore degisir 65 yasinda benden dinc insanlarda var gazi derken sadece bir parmagini kaybetmis olan da gazidir 2 aylik hamile olan da hamile o an ki duruma gore kimin daha cok zorlandigini gorursem ona veririm 9 aylik hamile bir kadin varken yasli birine yer vermem mesela...

0|0
    0|0
  • Aslında vermiş olduğunuz şıkların hepsi önceliğe sahip olmalıdır.

0|0
    0|0
  • Engelli ve hamile aynı önceliğe sahip gibi. Tabi yaşlıda ayakta duramayacak kadar yaşlıysa o da aynı

0|1
    0|0
    • Ama bu devirde öncellikler hep gençlerde... Hiçbiri kıpırdamıyor bile.. Yaşlı hamile vs gördüklerinde kafalarını çeviriyorlar hemen

• Öncelik falan yok. Kimseye yer vermem. Skeyim yaşlıları.

1|0
    0|0
    • Aynen aynen :D

• Yuh diyorum...

• saydıklarının hepsi için otobüslerde ayrılmış yerler var yaşlılar ankarada zaten beleş biniyo otobüse sabah 7 de birlikte gittiğimiz dedelerle nenelerle okuldan çıktığımda beraber geliyoruz 1 durak için otobüse binenini gördüm acımıyorum kimseye vermem yer bende bu ülkeye hizmet etmek için okuyorum akşama kadar ayaklarımın altı su topluyor okuyacağız diye bizede yazık

0|0
    0|0
  • Hamilelere sonra engellilere sonra yaşlılara

0|0
    0|0
  • Soruyu ilk gördüğüm anda aklıma yaşlılar kelimesi düştü ama detaylı düşününce, hamile birinin bebeğine zarar gelme ihtimali ayaktayken daha çok olur diye düşünüyorum.

Hamile
    Yaşlı
    Engelli (Engel düzeyine göre çocuklu olanla sıralaması değişebilir)
    Çocuklu
    ...

0|0
    0|0
  • Bence her şey durumun mahiyetine göre böyle direk şuna şuna yer veririm de diyemeyiz.

0|0
    0|0
  • 1- engelli
    2- hamile
    3- yaşlı
    4- gazi
    5- çocuklu

0|0
    0|0
  • Öncelik genclerindir, çünkü bazıları saf ve aptal bir şekilde yaşlı veya ihtiyaç sahibi olanlara yer verirken bazılarınin bütün günün interaktif iletişim stresini yaşamalarindan dolayi çok stresli olmaları, müzik dinleme ve mesajlaşma keyiflerinin bozulmamasi gerekir. Çünkü bu tip gençlerin ana babalarinin da öğrettiği gibi yaşlı ve zayıf olan herkes ten onlara nedir. .. mühim olan önce onlar, sonra yine onlardır. ...

0|0
    0|0
  • Yaşlı, engelli ve hamile.

0|0
    0|0
  • Yaşlı ve Hamile lere tabikide kucağında bebek olanlara

Bide bir ara yaşlı bir amcaya yer verdim oda kalkıp genç bir bayanı yerine oturttu çok zoruma gitti yaşlı amcalara yer versemmi vermesemmi o konuda kararsızım :)

0|0
    0|0
  • 1 yaşlı
    2 hamile ve engelliler
    3 gaziler
    4 kadın/kız

0|0
    0|0
  • Feci derecede yorgunsam yaşlı engelli hamileye veririm. Bunun dışındaki zamanda hepsine.

0|0
    0|0
  • Önce bana verilmeli :)

0|0
    0|0
  • en çok yer verilen en süslü giyilen kızlardır, bende öyle yaparum, şimdi nediye yalan söylüyosunuzki , yaşlı sakat binince uyuma numarası yaptığınızı ne çabuk unutunuz

1|0
    0|0
  • oncelıkle hamıle sonra engelli

gerı kalanına yer vermek için baştan aşağı süzdükten sonra karar verıyorum

0|0
    0|0
  • Bana..

1|0
    0|0
  • Hamileye tek veririm

0|0
    0|0
  • Hamilelere

0|0
    0|0
  • Engelli dedim basta ama hamileler cift can tasiyo o yuzden onlar bir yerine kazadiz belasiz oturmali

0|0
    0|0
  • Hamile veya engelle enson yaşlılar :D Sonra benim gibi yakışıklılara yer verin kızlar lütfen auhsausa :D

0|0
    0|0
  • Adamına göre veriyorum ben. Tipine bir bakarım, beğenirsem yer veririm.
    Amca, teyze, dede, çocuk fark etmez.

0|0
    0|0
  • Engelli

0|0
    0|0
  • Metrobuste öncelik falan iplemiyorlar Allah ne verdiyse dalıyorlar. Ayakkabimi patlatti ayioglu ayinin biri bugun

0|0
    0|0
  • Gazilerin yeri başka olmalı

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    41
Yükleniyor...