Ateizm karşıtlarına sorum var?

Öncelikle ben ateistim. Insanlara ateist oldugunuzu soylediginiz an bir mesafe oluyor herkes sana koca bir suc işlemişsin gibi bakıyor. Şimdi musluman ya da baska bir dinden olan insanları kotulemeyecegim sadece inanmama sebebimi anlatacagim. Lutfen dedigim dedik, saygısız insanlar yorum yapmasın rica ediyorum.
8 yaşımda babamın patronunun tecavüzüne uğradım. Bana özgu bir tecavuz degildi. Hayal meyal hatırlıyorum. Kapıyı açmaya gittim o adam gelmişti annem hemen odama gitmemi soyledi birsey bilmiyordum gittim oturdum odamin karsisinda mutfak var mutfagin yaninda oturma odasi susamıştım kafayi araladim mutfaga gidiyordum o lanet adam annemin cigliklarini elleriyle bastırmaya calisiyordu hemen koştum çekiştirmeye başladım ittim onu neler oldugunu bilmiyordum,ögretmekte gecikmedi annemin çırpınışlari arasinda bana tecavuz etti oracıkta tum hayatimi hayallerimi elimden aldı, tanriniza dua ediyordum beni duymadi bile hissettigim tek sey ruhuma birakilan çöplerdi canım yanıyordu. Kısa keseyim annem gozlerimin onunde intihar etti babam kahrından öldü. Yetimhanede buyudum kendi kendime baktim tanriya ihtiyacimin olmadigini anladim o gunden beri yasiyorum hala nefes alip veriyorum birkac kisiye anlattim bunu bu senin sınavin diyorlar ben gunahsizdim hicbirsey bilmiyordum tanri iyi insanlarin dualarini kabul ediyordu ama beni duymamisti bile. Belkide zevk almıştı, herzaman ondan nefret ettim ruhuma hissettirdikleri ve bedenime yasattiklari icin. Dalga gecmeyin ve beni hor gormeyin yasamayan bilmez ben yasadim ve hala her gozumu kapattigimda yuzunu bile hatirlayamadigim bir kadinin acı icindeki cirpinislarini goruyorum, binlerce defa intihar etmeyi denedim ama olmadı içimdeki kinle ölmeyi bile hak etmiyordum. Sorum şu Benim tüm bunlarda suçum neydi?

0|1
3|14

En İyi Erkek Görüşü

• Bu hayatta kimsenin elinden tanrı ya da din tutmıcak hayatın gerçeklerini kabullen kendini şansız bir kişi olarak gör bundan sonraki hayatın için yeni adımlar at 8 yaşında yaşadıklarını hatırlamazsın bile tam olarak ondan unutabilirsin üzerinden çok zaman geçmiş buna baglı kalara yasamaya devam edersen psikolojin bozulur inthar edip kurtulmak istersin ama yanlış

2|0
    0|0
    • Şu yorumların arasında en yakın bulduğum yorum sizindi, düsunceleriniz cok guzel tavsiyeniz icin minnettarım, gercekten tesekkur ederim sanırım içim birazda olsa rahatladı sağolun

• İyi hissetiyseniz ne mutlu bana

Erkekler Ne Diyor 13

• tanrı diye bir şey yok zaten, senin gibi acılar çeken insanların rahatlama biçimidir inanç. baksana sen bile sinirini tanrıdan çıkarıyorsun ona saldırıyorsun, eğer ihtiyacın olsaydı ona inanıp ibadet ederdin ama ihtiyacım yok diyorsun bundan sonra ne söylenirse söylensin inanacak biri değilsin sen. benim ne suçum ne deme sen de bu dünyanın mağdurlarından birisin, hiçbir suçun yok. diğer yorumlara baktım hepsi sınav olduğundan bahsetmiş madem öyle sahip oldukları her şeyi bana verip sefalet içinde yaşasınlar sonra da şükredip cennetlik olsunlar, hangisi kabul eder acaba.
    biri dünyanın en ünlü ateisti tanrının varlığını kabul etti demiş, kim olduğunu çok
    merak ettim gerçekten. ayrıca "ateist çok tehlikelidir çünkü allah inancı olmayan birinin karşısına ne getirirsen ona inanır çünkü sorgulamaz der!" bir müslümanın bunu söylemesi gerçekten çok ironik doğduğu günden beri islam dışında bir şey görmeyip müslüman olduğu için kendini başarılı sanıyor herhalde.

1|0
    0|0
    • O kadar haklısın ki, söyleyemediğim birçok şeyi yazmışsın buraya teşekkür ederim gerçekten teşekkür ederim

• İnsanlar gözlerini kendi elleriyle kapatıyorlar birşeye körü körüne bağlanmışlar, onlar için üzülüyor olsamda yaşadıkları hayata imreniyorum doğrusu biryandanda acıyorum onlara. İçimdekileri dökmek istedim sadece işede yaradı beni anlayan insanları gördükçe inan çok mutlu oluyorum yalnız olmadığımı hatırlıyorum, diğer yorumları yazan insanlarında fikirlerine saygı duyuyorum fakat samimi gelmiyor ne bileyim.. Sana tekrar teşekkür ederim kısa ve öz yazmışsın fikirlerin benim için çok değerli teşekkür ederim

• önemli değil ben teşekkür ederim

• Vaktiyle bir zat varmış; henüz o doğmadan babası ölen, daha çocuk yaştayken annesini kaybeden, canından çok sevdiği amcasının gözleri önünde parçalanışını gören, hayatı boyunca işkencelere maruz kalan
    (S. A. V)

O ki Allah'ın en sevgili kulu, onun ne suçu vardı da bunca işkencelere maruz kaldı?

1|0
    0|0
    • Sadist bir tanrınız var, o en sevgili kul iken ben onun gozunde bir hiçtim. Onun her duası kabul olurdu yeter ki elini açsın ve tanrıya yalvarsın. Herkese eşit muamele gösterilmiyor inan dininizi çogu insandan daha iyi biliyorum fakat zoruma gidiyor işte

• Bu dünya hayatı kısa olduğu için Allah fazla müdahale etmiyor yarın birgün bir bakmışsın yaşlanıp belki de yaşlanmadan Azrail canını almaya geldiğinde ne yapacaksın ne yaşamış olursan ol Bizim dinimiz hakkında kötü konuşma hakkınıda sana vermez

• Oncelikle okumanı ve iyi düşünmeni istiyorum. Başına gelenlerden şikayetçisin, eğer tanrı olsaydı bunlar başıma gelmezdi diyosun. İslam dininin son peygamberi Hz. Muhammed, Babasını göremedi bile, annesi o çok küçükken gözlerinin önünde can verdi. Amcası baktı ona amcası vefat etti. Peygamberlik tebliğ edildiğinde taşlandı, kötü sözlere maruz kaldı. Deve pisligi döküldü dovuldu. Sadece tek bir evladı yaşadı diğer hepsi öldü. Uhud savaşında canından çok sevdiği amcası parçalandı ciğeri sökuldu. O sinirle bununla yapanlara aynısını ben yapıcam dedi ve Allah ona sabretmesini söyledi. Hendekte kazarken karnına taş bağladı, senelerce aç kaldı evi küçücük bir odaydı, Canından çok sevdiği torunu da vefat etti Kahroldu acisindan. O bir peygamberdi ve başına daha niceleri geldi tamam sende çok şey yasamissin ama bilki peygamberimiz sizler ibret alsın diye o kadar acı çekti ama o sabretmeyi bildi. Geçelim daha bilimsel konulara Dünyanın en ünlü ateisti 2003-2004 te tanrının varlığını kabul etti. Ve de düşün eğer senin baban o işte çalışmayı reddetseydi ya da annen o adamı oldurseydi baban işten ciksaydi bunlar başınıza gelmiyecekti. Ve de ateistsin ama başına gelenlerden tanrıyı sucluyorsun fakat Tanrıya inanmıyorsun o halde başına gelenlerde tanrının yüzünden değil. Kısa kısa geçiyorum kusra bakma. Kuran yıllar önce indi asırlar önce ben içeriğini okudum ve not aldığım bir kaç âyet -zariyat süresi 20.21 "içinizde işaret arayanlar için yeteri kadar gondermedikmi?"Zariyat 47. âyet gök ve yerin yaradılisindan bahsediyor. Daha fazla embriyonun oluşumundan. Yer çekimi kanunu daha birsürü nasıl olurda asırlar önce inen bir kitapta daha yeni keşfedilen bilgiler olabilir :) Ben islami arastirmaktan çok neden ateist olmamam gerektiğinide araştırdım. Bir arkadaşımın başına daha kötüleri geldi seninkinden ama yer yok anlatamiyacagim tavsiyem bu kadar delil bu kadar ispat varken başına gelenden dolayi doğruyu inkar etme. Herseyiyle araştır youtubeden bile bak Josef İslam a mesela. Soru varsa sor bana cevaplrm.

1|0
    0|0
  • Oncelikle sadece guclu olabilmeni diliyorum. Hikayen icin soylenebilecek tek sey bu...

inanc konusuna gelince; Yasadigin olaylarin benzerini yasayan veya olen bir cok cocuk veya yetiskin var dunyada. Soyledigin gibi cogu masum... Ama islam anlayisinda senin dedigin gibi cocuklarin duasinin kabul olma zorunlulugu veya iyi insanlara kotu bir sey olmayacagi gibi bir sey yok. Iyiliginde kotulugunde karsiliksiz kalmayacagi inanci var. Bu dunyada veya diger tarafta... islami kabul eden insanlar bunlari bilerek kabul ediyo zaten.

1|1
    0|0
  • Bak bazıları bilmeden herşeyi imtihanla açıklaması çok yanlış. Benim bildiklerime göre iİmtihan için gönderilen bela musibetler samimi müslümanlar içindir buna örnek En çok belayı peygamberler sonra evliyalar sonra iman derecesine göre olanlar çekmiştir. Küçük çocuklar asla bu şekilde imtihan edilmez. Onlarınki malesefe bazı sebebler neticesinde meydana gelir. İnsanlara verilen özgür irade sonucunda yaptıkları seçimden ileri gelir. Bunun tek sorumluları bunu yapan insanlardır O hayatını karartan zalim için öldükten sonra öyle bir azap var ki kelimeler kifayetsiz kalır. Nasıl bu dünyada o senin hayatını karartıysa Allah onun sonsuz hayatını karanlıkta bırakacak, dehşetli küçültücü bir azapta kalıcak, hemde mağdurlar herşeyi unutup hiç yaşamamış gibi çok güzel bir hayatı olucak

1|0
    0|0
  • Sen ilk değil sonda değilsin ateistlik ise İngiliz bir yazar adını hatırlamıyor um ateist çok tehlikelidir çünkü allah inancı olmayan birinin karşısına ne getirirsen ona inanır çünkü sorgulamaz der! Sen kimsenin yaşamak istemeyeceği birşey yasamissin tamam gerçektir bunun ilacı çaresi ateist olmak değilki yanı bu yolla allahtan tövbe intikammi aliyosun bir insan ve allah dusun bakalım sence kimin kime ihtiyacı var? Bende bir konuda çok dua ettim ama kabul olmadı ve vazgecmedim halen neyse sen o gün dua ettim ama allah beni görmedi duamı kabul etmedi demissin nerden biliyorsun? başına böyle bisey geldi sebep bu oylemi? Sen su an yasiyorsun dusunuyosun hareket ediyorsun bunları neye bagliyorsun peki ? Su an dünyada yedi milyar insan var bir insanın kaldıramayacağı bir acı yaşadığını duydun gordunmu? Ölümün haricinde ilacı olmayan bir sorun var mı sence? Bunların hepsini reddet sen bilirsin ateistligin sana verdiği ne olabilir? Ornek ver? İlham aldigin şey nedir masonlarmi? Bafome mi? Kabala kitabimi? Bu dünyanın madde dünyası olduğumu? Seninle konuşmak tartışmak seni anlamak isterim gercekten

1|0
    0|0
    • Takip ediyorum istediğini sorabilirsin hepsini yanıtlayacağım

• Bence yanılıyorsun kesinlikle herkesin duası kabul olacak diye bir şey yok duaya 3 şekilde cevap verilir her dua edenin duası kabul olsa herkez zengin olur mutlu olur ve hayata sımsıkı bağlanırdı bu olay allahla bağdaştırman hata hatayı önce kendinizde aramanız lazım

1|0
    0|0
  • Çok kötü şeyler yaşamışsin bunlar gunaha kefaret olur, günahın yoksa derecen yukselir illa karşılığını görürsün ama vakti saati gelmemiş olabilir... Sen diyorsun yaratıcı bunlara musade etmemesi lazım oturduğun yerden onu yargılayıp kendini onun yerine koyuyorsun yanlış yapiyorsun... Hoşuna gidecek cicili şeyler de yazarım ama dediğim gibi bakış açın cahilce...

1|0
    0|0
  • Özet geç. d

0|0
    0|0
    • Okuma tenezzüliyetinde bulunmayan birine inan özet falan geçmem😊

• Okuma gayretim olan bir insana özet geçme mantığı yok ki zaten. d

• İşte demişler hayat sınav.
    Yapcak bişey yok.
    Cehennemde verecekler odunu

0|0
    0|0
  • uyduruk bir hikaye neyse zaten bu sitenin misyonu belli..

0|0
    0|0
    • Seninde ne olduğun belli hiç merak etme

• Herkesin görüşüne saygım var fakat sana saygı gösteresim gelmiyor, hak ettiğini düşünmüyorum

• algı oyunları yapmasını bile beceremiyosunuz..

• çok uzun yazmışsın be okuyasım yok

0|0
    0|0
    • Zaten okuma gibi bir zorunlulugun yok dostum

• Kafan güzelmiş kanka

0|0
    0|0
    • Anlatmaya çalıştığım şey bu siz busunuz sadece gülüyorum inan komiksiniz😄😄

• Seni güldürebildiysem ne mutlu bana :)

Kızlar Ne Diyor 3

• Peki benim tek sorum da şu, bu tür kötülükleri yaşayan dünyada tek sen mi varsın? Herkesin yaşadığı kendine.. Kimi yaşadığına benzer şeyleri yaşıyor, kimi daha fazlasını.. Ama her yaşayan için kendi acısı daha ağırdır. Kimse yaşamadan senin ne çektiğini bilemez. Y ada sen yaşamadığın için başkalarının acısını da bilemezsin. Ama kimsenin suçu vardı diyebileceği bşy de değil bu durumlar. Senin aldığın nefes bile O'nun izniyle olurken, sen diyrsun ki duymadı.. O herşeyi gördüğü gibi duyar da. Kiminin cezası dünyada verilir. Kiminin ki ahirete kalır. Ve dünyada yaşanan acı ve zorluklar ahiretteki cezaların keffaretidir. Bu yüzden bazen insanlar da dünyada değil ahirette bulsun cezasını isterler. Çünkü o acılar daha büyüktür. Sen o günden sonra O'nu terketmek yerine O'na daha çok sarılmalıydın. Senin hesabını kim soracak o iğrenç insandan , Allah'tan başka.. Sen inanmadğın için hesabının sorulacağına da inanmazsın. Yaşadığın kötülük yaşatanların yanına kâr kaldı sanıyrsun. Ama böyle düşünerek kendini daha çok yıpratırsın. Sen inan ve gör ki senin hesabını Allah soracak.. Bu yaşananlar elbette imtihan ve sen doğru insanlarla görüşmeye bak imtihanı kaybetme... En önemlisi de hesabını soracağın günü iste hep Allah'tan.

0|0
    0|0
  • Eğer gerçek ise çok zor şeyler yaşamışsın.
    Ama herkesin hayatı mükemmel olmuyor o kişilerin dediği gibi bu senin sınavın. Bu hayat imtihan dünyası herkesin hayatı mükemmel olacak diye bir şey yok, her dua kabul olunacak diye bir şey de yok keşke hemen pes etmeseydin mutlaka dualarının karşılığını alacağın bir gün olur

0|0
    0|0
  • Bende Allahın bu dünyaya fazla müdahale etmedi, ğini düşünüyorum ama İslam akla ve mantığa uyan son ve gerçek din Emin ol Allah o adamdan öbür dünyada cezasını alacak hatta belki bu dünyada bile cezasını çekmeye başlamıştır sende ateist olmasaydın Tanrıda seni büyük bir şekilde mükafatlandırırdı ya bir düşün insanların topraktan yaratıldığının kanıtı toprakla aynı mineralleri taşıyoruz ruhumuzunda olduğu bilimsel olarak kanıtlı en büyük kumarı hayatına oynamaktan vazgeç bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...