Bu ülkede kız mı olmak zor? Erkek mi?

Neden zor?
Bence kız/kadın olmak zor. Tecavüzün dalgaya alındığı, erkeklerin el üstünde tutulduğu bir ülkede yaşıyoruz.Bu ülkede kız mı olmak zor? Erkek mi?

2|0
31|60

En İyi Erkek Görüşü

• Kim sorsa kadın olmak derim ben bazen erkekliğimden utanıyorum ama kadınların bazı suçu var bu konuda gece dışarıya çıkmasını anlarım ama dışarı kötülük doluyken yalnız çıkmamalı ailesinin haberi varsa yanında olmalı eve giderken veya eğlence vs bunun dışında suçlayamam kadını da geçtim keçiye tavuğa hallenenler var pitbulla bir tanesi tecavüz etmeye kalkmış yokluğa bakki pitbull hadım etmiş koparmış erkeklere gelince basen erkek olmak zor sonuçta kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de kurunun yanında yaşta yanıyor mesela ben akşam ya da gündüz bir bayanın arkasından yürümekten korkuyorum sapık damgası yer diye o kadın korkmasın diye önüne geçiyorum ya da karşıya ne bilim selam verip konuşmaya korkuyorum abaza derler diye yani o kadar kötü duruma geldikki bayanlar bize artık kötü gözle bakmakla hata yapmıyor çünkü erkek güçlü olup korumalı ona karşı güç kullanmamalı ama nerde...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kız olmak kadın olmak zor bekarken babanın sözünden çıkamazsın evliyken kocanın gece dışarı çıksan yollu derler dulsan adın çıkmaya yatkındır anneler oğlularına istemez nişan atsa bir kusuru var derler yine.. özgürlüğün yoktur illeki bir erkek yönetmek zorundadır o yüzden çok zordur kadın olmak...

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 59

• Kadın olmak genel olarak zor bir olgu. Ama özellikle TR'de kadın olmak çok çok zor!

1|1
    0|0
  • bizim ülke de kadın olmak gerçekten çok zor sizlere kolay gelsin

1|0
    0|0
  • Can yücel abartmış ama çoğu konuda haklı

#Türkerkeğii

1|0
    0|0
  • Bu ülkede kaliteli, düzgün insan olmak zor. Bunun kadını erkeği yok, inanın böyle insanlar o kadar çok ki, öldürsen bile bitmezler.

1|0
    0|0
  • Kadın olmak dünyanın her yerinde zor ama kadınlarda suçlu bakın dizilere filmlere reklamlara kadınlar hep dişilikleri ile ön planda spor arabaların yanlarında cıbıldak mankenler verilen mesaj bariz bu arabayı alacak olursan böyle kadınlarla yatarsın dizilerde kadınlar hep fitne fesat peşinde ajanlık filmlerinde bile kadın bir yere sızmak istiyorsa direk erkekle yatıyor bilgiye erişmek için özetle kendinizi çok kullandırdınız en basitinden sitede bile sevgilim istiyor vermesem ayrılır mı ayrılmasın diye verecem soruları var aldatılıp affeden dayak yeyip affeden küfür yeyip affeden dolu

0|1
    0|0
  • Veren kız benim gözümdede namussuzdur kendinizi temize çıkarmayınız. Erkek olmanında çok zor tarafları var. Verici kızlar tarafından kandırılmaktan tut ve bu genellikle bakirlerin başına gelir, güney doğuda çarpışmaktan tut, faşit damgası yemekten tut, meslek sahibi edinene kadar zorluklar çekmekten tut. Sonuçta meslek sahibi edinemesek evlenemeyiz ama kızlarda bu durum yok.

1|1
    0|0
  • Kızı, erkeği bilmemde adam olmak harbi zor. En çok adam olan çekiyor.

1|0
    0|0
  • Can Yücel'e katılıyorum. Bu ülkede her geçen gün kız olmak çok daha zor hale geliyor. Hatta kız kalmak.

1|0
    0|0
  • Kız olmak zor olmalı laf atan kıstıran bilmem ne yapan bir sürü hayvan var ülkede ben daha bir erkeğe laf atana denk gelmedim

1|0
    0|0
  • Türkiye'de olmak zor canlar. Cinsiyet önemsiz bence.

1|0
    0|0
  • Can yücel yalakalık yapacam dıye kırılmıs bende söyle söylım kadın aldatır baskasıyla fıngırdesır adam ayrılır mal varlıgının yarısı kadının kadın oro. puluk yapar adam ıkı tokat atar suclu adam kadın evlidir 2 erkegı ıdare eder 3 olsa onada yok demez erkek öldürür erkekler canı so. ım can yucele kadınlar nur namet demek kı bı si. tırın derım bu işe ben elle tutulur başötacı kadın bir elin parmağını geçmez onlara boynum kıldan ince...

1|0
    0|0
  • Bu ülkede insan olmak zor!..

1|0
    0|0
  • Abazalar yüzünden erkek olmak zor

1|0
    0|0
  • bu ülkede insan olmak zor

1|0
    0|0
  • Lanet olsun bu duruma ki maalesef kız olmak çok zor burada. Kızlar kendinize dikkat edin lütfen her türlü pis adam bu ülkede barınıyor ne yazık ki :(

0|0
    0|0
  • uzatmayn adam haklı bence kız olmak Zor bence...
    !!

1|0
    0|0
  • :D sadece gülüyorum böyle yazılara sen bir çine hindistana afrikaya felan gitte gör bakalım kadın neymiş

0|0
    0|0
    • sen benim bu konuda yaptigim yazıyada gülmüstün. neden herseyi komik buluyorsunuz?

• @unknown99 bilgisi olmuyan insanların yazıları güldürüyüyor

• herkes kendini iyi ifade edemiyor malesef biliyorsunuz, bende yurt disinda yasiyorum ve türkçe bilmem bile bir mucize. sonuçta kafandaki sorunlari, belki meraklarını paylasiyorsun buraya ve birinin tam anlayamadan yoruma dalga geçmesi hiç hos olmuyor emin olun.. @impPower

• Can Yucel'ün şu yazdigi var ya resmen headshot

0|0
    0|0
  • Zorr

0|0
    0|0
  • bir erkek gelir şerefsizlik yapar sonra döner dişi tayfası delikanlıyı harcar ! can yucel haksız kusura bakmasın kımse !

0|0
    0|0
  • Kız olmak zor, her yerde daha zor.

0|0
    0|0
  • Kız olmak zor knk :)

0|0
    0|0
  • erkek olmak zor

0|0
    0|0
  • can abi yine tokatlayıp geçmiş

0|0
    0|0
  • Yav sen de mk ne cinsiyetçisin mk erkeklere de tecavüz ediliyor hayvanlara mk her şeyde cinsiyetçilik

0|0
    0|0
    • Cinsiyetçi değilim, gerçekler..
      Ve bu yazıyı bir erkek yazdı. Can Yücel.

• mesela kadın erkek eşitliği olsun ama toplum ahlaksızlaşsın mı yani

• ay senin yorumuna siç*yim
      herkes namuslu bir sekilde yorum yapar sen küfüre vurursun sizin gibiler yüzünden böyle durum defol ya

• Kız olmak

0|0
    0|0
  • Gece tecavüze uğrayan bir kadına o saatte dışarda ne işi var diyen bir milletiz bu sorunun cevabı sencede belli değil mi

0|0
    0|0
  • Kız olmak tabiki

0|0
    0|0
  • Erkek olmak

bir kız bulamyoz :P

0|0
    0|0
  • erkek olmak zordur herşey erkelerin sırtındadır

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    29

Kızlar Ne Diyor 30

• Off valla sinir oluyorum şu feministik şeylere.. Bakın şiddeti veya zulmü kadına şiddet erkeğe şiddet diye ayırmaya devam edersek daha çok şey gelir başımıza.. Biz önce "insana olana saygı" yı "insana değer"i öğretmeliyiz çocuklarımıza ancak bu şekilde bir şeylerin düzeleceğine inanıyorum..

0|0
    0|0
    • Kesinlikle öyle erkeğe yapılanlarda affedilemez ben hangisi daha fazla zorluk yaşıyor demek istemiştim. Tabikide ilk önce "İNSAN"gelir. Ayrıca feminist bir paylaşım değil doğru bir paylaşım yaptığımı düşünüyorum.

• Can Yücel en iyi yorumu yapmış bu soruya :)

1|0
    0|0
  • Harika söylemiş. Ön yargıların amınakoyanların ya

1|0
    0|0
  • Tabi ki de kadın olmak zor

0|0
    0|0
  • İkiside zor valla

0|0
    0|0
  • Her iki tarafında zorlukları var

0|0
    0|0
  • Erkek olmak daha zor

1|0
    0|0
  • Doğru söze ne hacet👏👏

1|0
    0|0
  • Evet kız olmak zor.

0|0
    0|0
  • kız olmak zordur bence bir kız olarak şairimizin söylediği her şeyi yaşıyorum

1|0
    0|0
  • evet oyle

0|0
    0|0
  • İyi demiş adam başka ya

0|0
    0|0
  • Dünyada isen insan olmak zor.

0|1
    0|0
  • Kesinlikle bayan olmak

0|0
    0|0
  • Bu ülkede deliği olan canlıya zor. Hayvana, kadınlara.

0|0
    0|0
  • kız olmak zor

0|0
    0|0
  • Kız olmak

0|0
    0|0
  • oo mükemmel demiş can abimiz 😊

0|1
    0|0
  • Kadın olmak zor
    Erkek olmak falan değil !!!

0|0
    0|0
  • bence kiz olmak zor hava kararmadan eve donucelsin, yarim satte bir aranicaksin , nereye gittini kimle gittini erkek olsan boyle olmaz

0|0
    0|0
  • Kız olmak zor gerçekten

0|0
    0|0
  • Aynen yazıda ne varsa katildim ://

0|0
    0|0
  • kız olmak daha zor..

0|0
    0|0
  • Tabikide kadın olmak.

0|0
    0|0
  • Kız olmak

0|0
    0|0
  • Kız olmak tabiki daha zor

0|0
    0|0
  • çok doğru demiş can'ımız

0|0
    0|0
  • Kizlarin isi zor..

0|0
    0|0
  • kesinlikle kız olmak. oturduğumuz yer ufak bir ilçe normalde burda hiç öyle olaylar olmaz 12 yıldır burda oturuyorum bir kere bile tecavüz olayını duymadım. Ama özgecan olaylarından sonra ben sokağa geceleri çıkmaz oldum tayt giymez oldum etek şort önü açık şeyleri zaten giyemezsin sen bu ülkede kızsan giyersen tecavüzü hak edersin. bunları bırak kot pantolon giyerken bile üzerine uzun bişeyler giymeye çalışıyorum. Düşünün burası ne kadar sakin bir yer ama burda bile etekle çarşıya çıksanız laf atarlar korna çalarlar. Kadına şiddeti söylemiyorum bile bugün her evli kadından en az4-5 tanesi kadına şiddete maruz kalıyor. Geçen gün gece dışarı çıkmak zorunda kaldım gece dediğim saat 7 gibi kaç kere arkamdan biri geliyor mu diye baktım ben hatırlamıyoum zaten tenha sokaklardan geçemeyiz. Erkeklerin çok olduğu yerden geçemeyiz. Ne biliyim kız olmak zor

1|0
    0|0
  • Kız olmak

0|0
    0|0
Yükleniyor...