Kürtler kobaniye yardım etti ama türk milliyetçiler neden türkmen dağına yardıma gitmiyorlar?

bir kaç tane türk dışında neden genel bir destek olmadı? Türkün gücü nereye gitti?

0|0
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

• türkmen dağı yok artık bitti :D rusya ve Suriye çoktan konuşlandı <3

0|0
    0|0
    • Türkmenlerin ölümüne sevinmiyorum elbette masumlarda ölüyor sonuçta ama Kobani de kürtler ölürken sevinen türk milliyetçileri ne kapak olsun bu

• Zazalar ı seviyorum hatta oranı az olsada kültür ve edebi yönleri kürtlerden daha gelişmiş, ama dil olayını hâlâ çözemedim :D yani bazı zazalar ve kürtler zazacanın kürtçenin bir lehçesi olduğunu söylerken bazıları da ayrı dil olduğunu söylüyor. Sende ayrı diyenlerdensin sanırım :D

• zazalar sakalardan gelme ve zazacada kürtçeden çok osetçeye ve farsçaya benzerlıkgösterir olay şu sadece islamla birlikte nüfusu çokolan kürtlerin zazaları yutmasındna kaynaklanıyor kültür kardeşliği yoğunluğundan zaten kürtleirn bazı zazalardır kürttür deli saçma söylemlerinde %40 kadar zaza MHP ci olmayı seçmişlerdir ve zaten tüm irani halklar kardeştir bir kürde sen iranlısın iranlılardan kopmasın demek kadar saçma zazaya kürt demek

Erkekler Ne Diyor 2

• Hssktr git ordan a.. q. kürtlerin hepsi kaçtı. buradaki fistanlilarda gidicez diye yargara kopardı hiç biri gitmedi.

0|0
    0|0
    • Gördük herşeyi merak etme :D

• Ediyorlar rahat ol sen

0|0
    0|0
Yükleniyor...