Müslümanlıkta neden her şey günah? Belki bu siteye üye olmak bile günahtır?

Hep merak etmişimdir din kardeşlerim nedir bu mevzu ya. Belki Şu an bu satırları yazdığım laptopun markasını aldığım bile günah olabilir. Siz hiç mi sıkılmıyorsunuz böyle şeylerden?

Güncellemeler:
Müslim KAFASI : Siteye herhangi bir kız, orasını burasını nasılım? diye açıp atınca, hemen üşüşürler, off bilmemne cinsel cinsel yorumlar yaparlar.
Ama dini konu oldumu, sonuna kadar müslüman ve kapalı isterler.
çok iyi ya :DDDDDD

1|0
10|20

En İyi Kız Görüşü

• Çünkü herkes yanıcak bir tek minnak müslim halkı kurtulacak 💄💄💄

0|1
    0|0
    • müslim team candır deme öyle deme deme :D :D

• Günah point kasıyorsun Allah is watching uuuu

• sevap pointlerime saysın :D sabah uyanmak günah diye öğlen uyanıyorum bunlar hep sevap :D

En İyi Erkek Görüşü

• O değilde ilahi hariç şarkı dinlemekte günah :D

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Valla bilemiyorum devir öyle bir hal aldı ki önüne gelen kafasına göre şekillendirmeye çalışıyor dini.
    O yüzden her duyulana inanıp "ay günaha girdim" diye düşünmekte yanlış bence.
    İnancına göre güzel şekilde araştırılması lazım, kişinin bizzat kendisinin.
    Yoksa a kişisi bir şey diyor b kişisi başka bir şey diyor. Aklıma PK filmi geldi. Heh aynı öyle işte, bir gerçek tanrı var bir de insanların oluşturduğu yalancı tanrı var. Bizler yaratıcımıza inanmalıyız gibi bişiler diyordu, öyle işte.

(La ben demin ne yazdım?)

0|1
    0|0
    • seni yobazlardan ayrı tutuyorum :D

• Insanlar yapabildiğince uyuyor bu yasaklara. Her dakika bunu düşünerek yaşamıyor. Dine sadece günah diye bakarsan antipatinin dibine vurursun zaten =) Aklını kullan. Günahların hepsinin neden günah olduğu akla mantığa uygundur.

1|1
    0|0
    • Abi zemzem dışında su içmek günahmış. Gokkusagının tum renklerini giymek günahmış araştır :D

• Sen araştır =) dediklerinin aslı yok. Tanrı yoksa neden yok deyip oturmuyorsunuz ki.. Varligina inanmadiginiz Tanrının yokluğunu ispat etmeye neden bu kadar çalışıyorsunuz? Yok diye neden takintilisiniz? Bir kısmınız deist bir kısmınız da teistsiniz. Ateist değil din karşıtısınız. Ateistliği arastir bence Müslümanlığı değil. Bak bakalim gercekten ateist misin? Tabii ki değilsin yoksa olmayan bir tanrı ile neden uğraşasın?

• ben kendimi belirli bir sıfatla nitelendirmeye karşıyım. Bambaşka bir akımı yaratacak kadar manyak ve deliyim :d ama diyorum hayatını yaşa ot b0k günah diye kendini sıkma

• Hayır öyle bişey yok iyilik yaparsan günahın ne kadar az oldugunu görebilirsin

0|1
    0|0
  • akıllarına geleni dine soktukları için günah

0|1
    0|0
  • Hersey günah diye bisey yok, dininde iyi bilgilendirmemissin kendini. Güzel dinimizde yapilan en kücük seyler bile anlam veremedigimiz kadar sevap olarak yaziliyor sen gelmis ne diyorsun

1|1
    0|0
    • mesela?

• En basit seyler, sana örnek verim; bir Kücük kiprit bile kocaman bir ormani yakabilir, Kücük olmasina bakma, Kücük dedigimiz seyler bazen cok büyük seylere sebeb oluyor. Bu sevab icinde gecerli

• İnsanların inançlarına saygı duyamamak ve dalgaya almak hangi insan dışı kategoriye giriyordu? seninle aynı görüşte olmayabilirler ama sonuçta onların kararları. Kendi seviyeni belirtmiş oldun en azından.

0|0
    0|0
  • Sanki her seye uyuyoruz da muhim olan buyuk gunahlara girmemek. Ya neden gizliden sordun ki dsds

0|1
    0|0
  • bazen sadece 4 büyük kutsal kitabı okuyup hocalara kulağı kapatmak gerekir

0|0
    0|0
  • Insana zarar veren şeyler günah.
    Burda vaktini ziyan edersen, daha faydali seylerle ugrasmak yerine bosa vakit harcarsan burda gunaha girersin belki de.
    Ama Şu an önemli bir konuda soru sordun ve biz sana yardimci olmaya çalışıyoruz sevaba giriyoruzdur inşallah 😄

0|1
    0|0
    • ben günahın dibine vurdum Şu an heralde 1500 günah almısımdır simdi töbe cekeyim de 0layayım

• Ben kesin günah demedim. Yanlis bilgi vermis olmiyim

Erkekler Ne Diyor 19

• Nereden çıkardın her şeyin günah olduğunu? zararlı olan şeyler günahtır.
    İslamda helallerde genişlik, haramlarda sınırlılık mevcuttur.

1|2
    0|0
    • Eig vermek istedim =)

• -Peygamber efendimiz 9 yalındaki çocuklarla onları korumak için evlendi, ayrıca öz kıza yan gözle bakmak haramdır ve arap kızları ergenliğe çok erken girerler bu yüzden oradaki kızların 9 yaşındaki hali buradaki kızların 16-17 yaşındaki halidir.

-10 tane eş almak İslamda yasaktır 4'e kadar müsade vardır.

-İman-ı yeis yani ölmeden önce son nefeste edilen iman kabul olunmaz, ancak kişi günahkar bir mümin ise son nefeste edilentövbe yani Tevbe-i yeis kabul olunur.

-Allah'a ve Rasûle kalpten inanan kimse Cenneti garantilemiştir, er ya da geç Cennete girecektir.

• onları korumak icin mi evlendi? :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDd

• Müslümanlıkta herşey günah değildir kardeşim. Salt hocalara inanan, kendi aklına güvenmeyen kimseler herşeyi günah kabul eder. Halbuki en doğru örnek Kur'an'dır, hadislerdir. Peygamber Efendimiz (s. a. v):"Korkutmayınız, müjdeleyiniz;zorlaştırmayınız, kolaylaştırınız." demiştir. Devir değişiyor ve her geçen zaman içerisinde insanın işi daha da zorlaşıyor. Onun için bazı noktalarda işini zora sokmamalısın. Ancak belli başlı kurallar vardır, misal şirk koşmamalısın, zina etmemelisin, haram yememelisin. Bu tarz kesin kurallar haricinde diğer şeyler için işini kolaylaştırabilirsin.

0|1
    0|0
    • kardeşim herkesin dini kendine ben ilgilenmiyorum mizahları merak ettim

• Sınavlara girmekten ? bir şey elde etmek için çalışmaktan konuşmaktan yemek yemekten insani ihtiyaçlardan hastalıklardan sıkılmadın mı? Yaşamaktan sıkılmadın mı? herşey kendiliğinden olsun o zaman kardeşim ne hoş direk karnım doysun direk param cebime gelsin hatta para diye bir şey olmasın kim ne istiyorsa anında olsun aklın alıyor mu böyle bir düşünceyi? sefa sürmeden cefa olur mu? Sen bunları açıkla kendine cevabı bulursun sorduğun sorunun.

1|1
    0|0
    • bir din düşün, sabah uyanmak günahtır. işte o müslümanlık

• Öyle zaten aynen devam.

• aynen şeytan daha güçlü zaten

• hersey demek ucu acik olsada sekuler olmayan uhreviyet vaad eden her inanc gibi.. islam dinindede sekuler olan bir cok sey haram adi verdigi yasaklarla doludur.. bu gayet normal... zaten iman adi verilen inancla alakali durum ortaya cikiyor.. inaniyorsan yasaklara uyacaksin.. inanmiyorsan kafana gore takilacaksin...

0|1
    0|0
    • inanmıyorum ve iyi bir insanım hadi yaksın beni

• allah hayati imtihan olarak yaratmistir yani hersey gunah olmasi bir imtihan ve tesd ediyor seni her an acaba bu gunahi yasagi harami cigneyecekmi cignemiyecekmi idye

0|1
    0|0
  • Büyük günahlar dışında tevazu göstermeyen bir Tanrı Tanrı olamaz
    Benim görüşüm budur

0|1
    0|0
    • Sabah uyanmak günahmış yani hangi kafayla yazıldıysa o kitap.
      Gecesi mutlaka meyhane yapıldı bence

• Mesela kardeşim senin Müslümanlığı araştırmamamış olmanda günah ne yazık ki bir çok kişi Müslümanlık hakkında hiç bir bilgiye sahip değil.

1|1
    0|0
    • Bir insanın yazdığı kitabı neden araştırayım? en basiti kuranda dünya düzdür diyor, bilim yuvarlaktır dedi?

• Usta bırak düşünme yetenekleri olan insanlar yorumlasın tamam mı Kuranı sen yorumlama senin din hakkında ne kadar bilgin varda bir ayeti Kuranı tüm ayetleriyle bağdaştırım yorumlayacaksın böyle bir ayete kendince yorumlayıp sadece bok atıyorsun

• ne atayım bro tamam islam tekdir birdir allahuahbar oldu mu?

• Yaptığımız ne helal ki

0|1
    0|0
  • aynen ama yaptığın az bir sevap belkide bütün günahlarını siliyor. az bir pişmanlık Allaha yetiyor. böylede bir din işte.

0|1
    0|0
    • keske sevap pointlerimizi hesaplayacagımız bir site olsa teknoloji o kadar gelisti

• @Lizabeth haklısın. zaten arkadaş esprisine dedi.

• aynen münafık kafası

• helal şeyleri görmeyip haramları mı görüyorsun sadece

0|1
    0|0
    • helal şey ne? :D 9 yaşında kız al, 5 tane karın olsun? onları kara çarşafla kapat?
      tüm günahları işle ama haca git gel temizlen?

• sen nerden biliyosun ki tövbe eden günahlarının bedelini ödemiycek 5 tane karı al hepsine eşit davrana biliyorsan... :)

• Sıkılmyrm

0|1
    0|0
  • git biraz araştır kardeş. Her şey günah değil ayrıca o günahların amaçları var nedenini araştır bak görürsün

0|0
    0|0
  • Bir bok bildiğin yok : Şimdi ben desem ki müslümanlığı yargılayan kadın horozbu oluyormuş ne diyeceksin? :D :D.. malı

0|0
    0|0
  • Günah ve haram olan şeyler hep bizim yararimiza olduğu için sıkıntı yok.

0|0
    0|0
  • her şey günah derken, yanlış olan o kadar çok şey varki sıralamak zorunda kalmışlar demek ki bunların hepside başlarına gelmiş.

0|0
    0|0
  • Aydınlanman lazım kardeş aç Kuran oku

0|0
    0|0
  • Seni sonsuz bir dünyanın beklediğini idrak edebilseydin , sende doğru yola gelirdin.

0|1
    0|0
    • ben yanlış yoldayım beni doğru yola çek kanka lütfen

• diyanetin açıkladı D:D:D:DD:D:D

• peygamberin ayşeyi 9 yaşındayken koynuna aldı :D

• takmıycaksın günahsa günah napak

0|1
    0|0
  • yok ya abartma helal olan şeyler kat be kat fazla

0|1
    0|0
    • ne bro? 10 karı al, 9 yaşındaki kız helaldir falan mı?

• nasıl yani kurana güncelleme mi geldi?

• haşa hayır, 4 eşe kadar diğerleri rıza göstermek sartıyla evlenilebilir. ama tercihler tek eş üzerine. zatenşimdi gelin kaynanasıyla anlasamıyor kaldı ki diğer 3 eşle anlassın..

Yükleniyor...