(Anket) "Muhafazakar toplum" Hakkında ne düşünüyorsunuz?

(Anket)

• Evet Muhafazakar toplum sağlıksız birşey.
    54% (14)47% (8)51% (22)Oy Ver
  • Hayır muhafazakar toplum harika bişey.
    31% (8)41% (7)35% (15)Oy Ver
  • Başka bişi diycem, (yorumlarada açıklayım).
    15% (4)12% (2)14% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Muhafazakar toplumun tersi özgürlükçü ve serbest bir toplumdur, özgür bir toplumda muhafazakar olma serbestliğiniz olduğu kadar, muhafazakar olmama hakkınızda vardır. Muhafazakar toplumlar adından da anlaşılabileceği gibi eski değerleri muhafaza eden toplumlardır. Muhafaza edilen değerlerin başında da din gelir, dini kurumların gücünü elinden alabilecek her türlü fikir yasaklanır, matbanın ülkemize 250 sene geç gelmesi, kadınların toplum hayatındaki yeri, bilim ile uğraşmanın teşvik edilmmesi gb

0|0
5|11

En İyi Erkek Görüşü

• muhafazakarlığın anlamını bilmiyor ki buradaki insanlar
    yanlış tanımlıyor.

gelip buraya sormuşsun.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Muhafazakardı bilmem neydi.
    Sadece müslümanız yahu.
    Müslüman toplum hakkında mı ne düşünüyoruz? Yeğrim hepsini:)) yaa

0|1
    0|0
  • İnsanların düşüncelerine, yaşam tarzlarına müdahale ederek herkesi robotlaştırıyor muhafazakar toplum. Üstelik iyi-kötü kavramları akıl çevresinde değil, 1400 yıllık bir kitap çevresinde gelişmiş. Fazlasıyla sağlıksız.

1|3
    0|0
  • muhafazakar bir toplum yok ki

0|1
    0|0
  • muhafaza ettiği şeye bağlı.

0|1
    0|0
  • harika bişey.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• 0|1
    0|0
    • Bununla muhafazakârlığın ne bağıntısı var anlamadım?

• @Genelizleyicikitlesi Aynı şey senin içinde geçerli, sen de inanırsın ya da inanmazsın. Neyse, herkes özgür inanışında. Yeter ki inançlarımıza hakaret etmeyelim. Vesselam.

• @Themanofthinkings İnancına hakaret etmedim sadece belge ile yaklaştım olaya çürütebileceğin iddia varsa kabul ederim önerini ama listede tek bir müslüman ülke bile yok doğru dürüst türkiye sahtelikle girdi listeye istatislik kurumunun saçmalığı

• Saģlıksız, kör cahil bireyler toplumu.

1|1
    0|0
    • Muhafazakar biriyim ama piskoloji mezunuyum dostum. Sahip olduğum bilgilerin %15ine sahip olmadiğina eminim belli oluyo zaten yazdiğin șeylerden. Gel skaypea quantum fiziği, fizik , piskoloji, uzay bilimi, dünya olușumu , siyaset istediğini konusabiliriz seni bilgilerimle boğabilirim. Senin bu yasina kadar nefes alip verdiğin kitap okudum ben. Ozelden yaz skypeda muhabbet edelim seninle bakalim hangimiz cahiliz he?

• Sorun işte cehalet okumamak bizim toplumumuzda denge sağlanıyor ya cehaletin dibine vuruyorlar ve dinle alakası olmayan hurafelere inanıyorlar ya da bilim diye inkara gidiyorlar sorun orta yolu bulamamak.

• Denge sağlanmıyorrr yazacaktım

• Bugün gördüğün bütün pislikler maneviyatsızlıktan gelir. Muhafazakârlık ahlak bilincini uyandırır. Ancak bu değildir ki toplumun doğru bildiği yanlışlara körü körüne bağlanmak.

0|1
    0|0
  • Hayatta denge önemlidir... Öncelikle zeki ve eğitimli toplum sonrasında ise dengeler o toplumun mutluluğu için muhakkak en iyi şekilde ayarlanacaktır. Aptalın muhafazakarı da, liberali de ya da hangi düşünce ve inançta olursa olsun çekilmez bence.

0|1
    0|0
  • kendini kötülüklerden muhafaza eden kişiye denir. yalandan sakınan, hırsızlık yapmaktan, kalp kırmaktan kendini uzak tutup muhafaza eder. tabi işin özü gibi yapmıyorlar.

0|1
    0|0
    • böyle muhafazakarlığa kurban olam :)

• böylesi var da kendini muhafazakar olarak tanıtmıyor:)

• abi senin dediğin ruhani yönü gelişmiş, temiz kalpli dindar insan... Böyle insanların kimseye şov yapma ihtiyacı olmaz zaten.

• Muhafazakar insan neden kötü olsun ya anlamiyorum sizi. Çıplaklık marifet mi? İstiklal marsi șairimiz ne guzel demiș : Medeniyet dediğin tek diși kalmıș canavar

0|2
    0|0
  • Allah'ım beni affet ama cahil adam yalan yanlış yazma iftiradır yanlış yazılar milletin düşüncesi ile oynama

0|1
    0|0
  • Evet Muhafazakar toplum sağlıksız birşey.

0|0
    0|0
  • Muhafazakar olmak kendin olmaktır
    çalmadan çırpmadan bir hayat

0|0
    0|0
  • Muhafazakar toplum sağlıklı bir şey. İnsanın dini bütün ve kültürel değerlerine sahip çıkması iyi bir şey.

0|1
    0|0
    • Kültürel değerlere sahip çıkacaksak şaman olmamız lazım. Islam dediğin arap kültürü.

• @Gafkya O ayri bir mesele. Kurumsal devlet ile saltanat geldi peygamberin zamaninda uc bes col bedevisi vardi ama emevilerinki oyle degil.

Ha, yonetim sekli zalim, gaddardi ama bu ayni zamanda dini de yaydi.

Islam araplarin elinden cikip turklerin himayesine girince adam olmustur zaten yoksa araplarin simdiki hali ortada.

• @Ragnar_Lodbrok ya sen ne diyorsun Allah aşkına sjsjnsjs
      Neyse ne aşkına dememi istersin? buna da neyse.

Yükleniyor...