İnsanları tanıdıkça mı güzeldir hayat?

İnsanlar neden bu kadar kötü insanlar neden bu kadar duygusuz, insanlar neden bu kadar acımasız...
Derdiniz ne derdiniz... Sevgi paylaşmak bu kadar mı zor oldu artık...

4|3
129|57

En İyi Kız Görüşü

• Katılıyorum bence insan öncelikle sevmeli kendinizi sevmekle başlayın mesela havalı egoist oldun demiyorum saygı duyun iyi davranın kendinize ve güzel düşünün beklentinizi azalar karşı taraftan o yüzden mutlu olursunuz neşeli olun insanlara bulaştırın neşenizi sevimliliğinizi

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 128

• Herhalde benim çevremde sorun var. Neden böyle diyorsunuz ki? Her insanın iyiliği de vardır kötülüğü de.. Kimi zaman insan karşısındakini alttan almayı bilmeli fakat kendisini asla ezdirmemeli. Çevremde iyi insanlar olduğunu düşünüyorum ve onlarla geçirdiğim her vaktin, her anın kıymetini bilmeye çalışıyorum. Dostlarımı tanıdıkça, onlarla AN'ı paylaştıkça daha da mutlu oluyorum. Belki de biz bazen görmeyi beceremiyoruzdur.
    Haa hak verdiğim noktalar da var. Mesela benim arkadaşlarım genelde hep 25 yaşını geçmiş hayatı sorgulayan insanlardır. Elbette yaşıtım olup güzel, keyifli sohbetler paylaştığım kişiler de var fakat bazı kesim egoistlikten görünmez hale gelmiş. Allah kendini beğenmiş, bencil ve ukala insanları hidayete nasip etsin. Diyebileceğim çok şey var da.. Bu uzaaar gider.

0|2
    0|0
  • Şu ag ve sokuk hayatta hepimiz de aynı sorun anlamiyorum safiyene yaklaşsan kandirilirsin yok kötü niyet olsa beter olursun yaklaşımda hata aradım sıradan yaklaştım yine beceremedim galiba insanlar sevgi paylaşmadan çok kaybetmekte korktuğu zaman kalıyorlar gidermiş gibi yapınca prensessin paşasın yoksa byby

0|1
    0|0
  • Bilmem çok sık birilerini hayatıma almam.
    Sınır var hep.
    Evet dedigumden anlarsın herhalde

Herkesi sevgi verecek olsam hayrat olurum

0|1
    0|0
  • Bu hayatta her insana karşı ayrımcılık yapmamaksızın iyi niyetli oldum ve yeterince sevgimi göstermeye çalıştım ve karşılığında hep kötülük buldum ihanete uğradım ve çok üzüldüm. Hepimizin ömründe bir kezde olsa yaptığı bir hatadır örnek vererek anlatıyım hayatı ve ilişkileri bir daire olarak düşünelim ortasına başkasını alırsak o kişi gittiğinde ona birşey olduğunda boşluğa düşmüş gibi hissederiz ve dünyamız başımıza yıkılır.. Ama o ortada odak noktasında kendimiz olur ve diğer insanları çevremize alırsak asla üzülmeyiz çünkü kaybedeceğimiz birşeyde olmaz. Örneğin sevgilisi olmayan bir insan kaybetme korkusu yaşar mı? elbette hayır. En güzeli ne anne ne baba evet canımızdan çok sevebiliriz ama güvenmemek lazım. Onlarda bir gün gidecek. Yine mutlaka yalnız kalacağız onun için insan en çok kendini sevmeli kendi için yaşamalı kendi için adımlar atmalı kendine güvenmeli. Ne arkadaş ne eş ne sevgili nede anne baba hepsi geçici şeyler. Ve sevgiyi hak etmeyen o kadar çok insan var ki , en doğrusu ayna gibi olacaksın karşında ki insanın tepkisi nasılsa sende ona öyle tepki vereceksin. Ayrıca her zaman söylerim hayat çok acı ve zor. İyi insanlar daima üzülür onun için kötü olmak gerekiyor.

0|1
    0|0
  • Biri sevgili diğeri sevgisiz sonuçta seven de kimseyi sevmemeyi öğrendiğinde toplumda herkes aynı oluyor.. Ama bilgece der ki neden ben insanlara güvenmemeyi öğrenip ruhumu kirleteyim onlar güvenilir olmayı öğrensinler

0|1
    0|0
  • İnsanları tanıdıkça berbat bir hal alıyor bence

0|2
    0|0
  • İnsanlardan uzaklaştıkça güzeldir bence💜

0|2
    0|0
  • Sahip olduğum insanlar yeter de artar bile bana.

1|1
    0|0
  • Bazi insanlar hayatimiza anlam katar

1|2
    0|0
  • Sevgi paylaşmak zor değil. Böyle bir Ülkede öyle bir Toplum yetişiyor ki, İnsanları tanımadan tanıyormuş gibi yapıp yargılarlar. Oysa azıcık tebessüm hayat kurtarır çoğu zaman, bilmezler..

0|2
    0|0
  • Bazı insanları keşke tanımasaydım

0|2
    0|0
  • Hayatın sana nasıl insanları tanıttığına göre güzeldir :)

0|2
    0|0
  • Ben bahsettiğin kesimden değilim :)

0|1
    0|0
  • Tanımayınca hayat daha güzel.

0|1
    0|0
  • İnsana bağlı bence kim olduğuna bağlı o kişinin

0|1
    0|0
  • İyi insanları tanıdıkça güzel kötü insanları tanıdıkça kötü geliyor hayat bana herkes çıkarlarının peşinde malesef 😕

0|1
    0|0
  • Ya bence hayat, yaşamak çok güzel. Dertleri, sıkıntıları kafaya takmak yerine bol bol gülümsemek, duyguları en derinden hissetmek için çok güzel. Bir çok şeyi yapabilme yeteneğine sahipken neden hep somurtur ki insanlar? Yaşadığımız her şeyi bir kere yaşama şansımız var, bence hayat çok kısa birilerinin hayatını alt üst etmeye çabalamak yerine kendi hayatlarından zevk almalı insanlar

0|1
    0|0
  • Aynen eyle

0|1
    0|0
  • Ne demiş şair
    Umutsuz bu insanlar sofi
    Umudu aradıkları yer ya kendileri, ya sahte sevgileri
    Bu yüzden mutsuz bu insanlar sofi
    Mutluluğu aradıkları yer ya kendileri, ya sahte sevgilileri,
    Bir mutlu olma çabasıdır ki boşunadır insanda,
    Mutluluk sensin sofi,
    Mutluluk seni yaratanda.
    (Bi iki cümle yazıp bikarmakti niyetim, yine tutamadim kendimi yazdim hepsini :) )

0|1
    0|0
  • İnsanlari tanidikca cekilmez olur hayat.

0|1
    0|0
  • İnsanları tanıdıkça kötüdür

0|2
    0|0
  • Tanıdıkça güzel de olabilir bazıları da hayatını kötü yönde etkiler ama insan surekli yürüyecek değil Tabikide hatalar olacak ki bunlardan ders çıkarılsın. Ahir zaman denilen şey insanlar acımasız sabırsız ve kötüler artık sonumuz umarım iyi olur herkes için 😊

0|1
    0|0
  • Ne kadar neşeli bir insandım ben neşemi sömürdü bu insanlar bende acımasız umursamaz olmaya karar verdim böylesi daha iyi

0|1
    0|0
  • İnsanları tanıdıkça kendimi sevmeye başladım

0|2
    0|0
  • Her insan hayatina bir seyler katar bazilari seni uzer ama sen bir ders cikarirsin bazilari mutlu eder herkes mutlaka bir seyler katar hayatina. Ama evet bazen gercekten cok canini sıkıyor bazilari. Ama buda senin elinde seni uzmelerine izin verme sen onlari uz 😊😁 tamam sen onlari uz olmadi gibi ama uzmelerine izin verme

0|1
    0|0
  • İnsanları tanımadan daha güzeldir hayat

0|1
    0|0
  • Hayır tanımadıkça güzel

0|1
    0|0
  • İnsanları tanıdıkça daha da berbat bir hale geliyor dünya, hayal kirikliklari, yalan dolanlar, yoruldum aslında. kendi kabugumun içinde daha huzurluyum. Görmedim duymadım bilmiyorum felsefesi huzur getirebilir ama nerde savaşçı ruhumuz? İnsanlar kötü diye biz de mi içimize kapanıp dünyayı kötülüklerle basbasa bırakıcaz? Çok duygusalim ama Güçsüz değilim çok şükür. Bir yolunu bulacağım bunun da, sevgiler yesermeye devam edecek..

0|1
    0|0
  • 33 yaşındayım. iyi insanların azlığı beni hayattan soğuttu.

0|1
    0|0
  • Insanlari tandikca hayatin guzellesmesi gibi bir sey olamaz. Imkansiz yani.. Bu kadar bencil, dusuncesiz ve art niyetli insanlar varken bir de.. Ben insanlari tanidikca yasamaktan soğudum..

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    98

Erkekler Ne Diyor 56

• insanlar tanıdıkca güzeldir hayat
    ya da insanları tanıdıkca hayat kötüleşir
    sanıyorum bu tanımayı sectigin insanla alakalı bir durum

0|1
    0|0
  • Hayır. İnsanları tanıdıkça düzgünleşir hayat olacak o. Her karakterden insan tanıdığından kendince görüşün bakış açın gelişiyor bu yüzden düzgünleşiyor hayat

0|1
    0|0
  • tanınan insanlar kafa dengi çıkınca daha bir güzel oluyor hayat. beni üzeni ben ne yapayım? beni mutlu eden, kafa dengi, aynı ayarda arkadaşlarım olsun. isterim. sevgilimde olsun tabi kafa dengi., beraber yapalım herşeyi böylece sen ben diye ortaya problem çıkmasın.

0|1
    0|0
  • İnsanları tanıdıkça, hayvanlara olan ilgim dahada çoğalıyor

0|2
    0|0
  • Bazı İnsanları tanıdıkça hayatımın daha güzel olduğunu hissediyorum evet ama genel olarak Hayır bu sorunun cevabı.

0|1
    0|0
  • Ön yargı insanları tanımamıza engel olur

#Türkerkeğii

0|1
    0|0
  • Tam tersi

0|1
    0|0
  • Hayat Kısa Sürmüş;
    Biz Yetişememişiz..

0|1
    0|0
  • insanların ne kadar kirli yaratıklar olduğunu düşünerek hayatı daha güzel bulabiliriz. bazıları da hayattan soğuyabilir kişiden kişiye değişir.

0|2
    0|0
  • İnsanlardan uzaklaştıkça... :):

0|1
    0|0
  • Ne kadar az insan tanırsak o kadar güzeldir hayat.

0|1
    0|0
  • İnsanları tanıdıkça kotulesiyor hayat

0|1
    0|0
  • İnsanları tanıdıkça çirkinleşir, iyi ve kalbi güzel insanları tanıdıkça güzelleşir.
    O yüzden hayatımız hep iyi ile kötü arasında gider gelir.

0|1
    0|0
  • bızlerı sevıyormus gıbı yapanlara , sevıyormus gıbı yapmayı ogrettıler , bizi onlar kötü yaptılar !!!

0|1
    0|0
  • Tanımadıkça daha iyidir aslında, insanı insanlıktan çıkaran bir insandır sadece sevgi değil nankörlük hainlik te bir insan özelliğidir kim nederse desin az insan çok huzur

0|1
    0|0
  • Kimseyi sevmeyen insanlar her zaman daha mutlular

1|3
    0|0
  • Neden senin gibi dusunen bir insan karsima hic cikmiyorki arkadas olayim

0|2
    0|0
  • Hayır tanımadıkca

0|1
    0|0
  • Duruma göre değişir

0|1
    0|0
  • Hayvanları tanıdıkça güzel bence

0|1
    0|0
  • kısmen evet;
    insanı tanıdığında artık ondan gelecek kahpeliği normal karşılıyor üzülmüyorsun rüzgar kadar etkisi kalmıyor ya hani o vakit güzel oluyor hayat.

0|1
    0|0
  • insanlardan biride sensin once kendini tani bil iyice o zaman insanlari da tanimis olursan her zaman empati kurmayi dene...

0|1
    0|0
  • Yok kardesim insanlari tanidikca hyattan soguyosun

0|1
    0|0
  • bence insanları tanımak güzeldir. fakat bu güzelliği bozan karakterlerdir. sağlam insanı bulmak hem zor değil hemde yorucudur.

0|1
    0|0
  • Uzak durmak en iyisi

0|1
    0|0
  • tanıdığın insana göre değişir bazılarını tanıdığına dua edersin bazılarına tanıdığına bin pişman olursun

0|1
    0|0
  • Hayır tanıdikca kötüdür asıl

0|1
    0|0
  • Aynen

0|1
    0|0
  • İnsanları tanıdıkça yalnız kalmaya karar verdim

0|2
    0|0
  • Zorlaşmış be reis insanlar insan olmaktan çıkmış