Kadın Erkek eşitliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bence çok saçma kadın erkek eşit olamaz diyorum kadın erkeğin işini erkekte kadının işini yapamaz diye düşünüyorum. Kadın kadınlığını erkekte erkekliğini yapmalı diye düşünüyorum siz ne düşünüyorsunuz?

1|0
18|9

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• kadın ve erkek eşitligini savunanlar..
    sıra beklemeye gelince hemen hanımlar öne geçmeye çalışıyorlar..
    madem kadın erkek eşit
    herkes kendi sırasını beklesin degilmi:))
    ama nedense işlerine gelince kadın erkek eşit
    gelmeyince degil erkekler centilmen anlayışlı olmak zorunda

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• اَلرِّجَالُ قَوَّامُونَ عَلَى النِّسَٓاءِ بِمَا فَضَّلَ اللّٰهُ بَعْضَهُمْ عَلٰى بَعْضٍ وَبِمَٓا اَنْفَقُوا مِنْ اَمْوَالِهِمْۜ فَالصَّالِحَاتُ قَانِتَاتٌ حَافِظَاتٌ لِلْغَيْبِ بِمَا حَفِظَ اللّٰهُۜ وَالّٰت۪ي تَخَافُونَ نُشُوزَهُنَّ فَعِظُوهُنَّ وَاهْجُرُوهُنَّ فِي الْمَضَاجِعِ وَاضْرِبُوهُنَّۚ فَاِنْ اَطَعْنَكُمْ فَلَا تَبْغُوا عَلَيْهِنَّ سَب۪يلاًۜ اِنَّ اللّٰهَ كَانَ عَلِياًّ كَب۪يراً

Erkekler, kadınlardan üstündür, çünkü Allah onları bir çok şeylerde kadınlardan üstün etmiştir, çünkü onlar, kadınları, mallarıyla geçindirirler, doyururlar; iyi kadınlar da itaatli olurlar ve Allah, onların hakkını nasıl korumuşsa onlar da, kocaları yanlarında olmasa bile, iffetlerini korurlar. Kadınlarınızın serkeşliğinden korkunca onlara öğüt verin, onları yatakta yalnız bırakın, dövün onları. Fakat itaat ettikleri takdirde de aleyhlerine bir sebep araştırmayın, şüphe yok ki Allah çok yüce ve büyüktür. Nisa,34.. semı'na ve ata'na..

0|2
    0|0
    • Dövün mü?

• benımde yorumuma karısmak sana dusmez. atlama heryereç. netten ac bak ayet tefsırı heryerde var ogren bukadar basıt. senın ayete fesatlanman benım ukalalıgımdan ıyıdır kı ukalalık nıyetım bıle yoktu. ıftıra bedava tabı uza hadi!

• ıyıdır baska manadaydı (!) :) bu arada anlamayana parantez.

• Bu eşitlik konusuna neden bu takılıyor insanlar anlamış değilim. Eşit olmak zorunda değiliz. Farklı yaradılışlardayız. İki cinsin de birbirinden üstün olduğu durumlar var. Elmayla armut kadar eşit olabiliriz ancak.

0|2
    0|0
  • Kadın ve erkek eşit değildir

0|2
    0|0
  • Kadının üstün olduğu yerde erkek susar
    Erkeğin üstün olduğu yerde kadın

0|1
    0|0
  • Eşit oldugunu savunmuyorum

0|1
    0|0
  • Sadece lafta

0|1
    0|0
  • Kadınla erkek hakları eşittir ama yaratılış gereği eşit değiliz

0|1
    0|0
    • Bende bunu söylemeye çalışıyorum ondan sonra adım cinsiyetçiye çıkıyor

• Anladım demek istediğini.. Farklılıklar var işte aynı değil eşit değil bir değil.

• Çok sevindim çünkü yanlış anlaşılmayı sevmiyorum kadını aciz gören biri değilim teşekkür ederim..

• Kadının ve erkeğin işi diye bir şey yok, cinsiyet rolleri bunlar. Pembenin kızlarla, mavinin erkeklerle bağdaştırılması gibi. Bazı istisnalar dışında herkes her işi yapabilir.

0|2
    0|0
  • Eşittir "diye düşünüyorum "

1|1
    0|0
  • Olmayan şeyler hakkında bişeyler düşünmüyorum

0|1
    0|0
  • Cinsiyetçinin önde gidenisin. Neslinin tükendiğini bilmek güzel @NesliTükenmişErkek

0|0
    0|0
  • Esitlikten kastimiz bilek gucu degil sunu anlayin gerisi kolay.

0|1
    0|0
  • kadın erkek hiç bir konuda eşit olamaz milyon tane yorum gelicek ama bunu kabullenin

0|1
    0|0
  • Katılıyorum size

0|0
    0|0
  • Sana hak veriyorum

0|1
    0|0
  • Esit degiliz biz ustunuz

1|0
    0|0
  • Kanunlar ve haklar üzerinde eşittir aslında kastedilen budur.

1|1
    0|0
    • bazıları böyle yorumlamıyor işte sorun burda başlıyor siz anlamışsınız ama anlamayanlar var buda toplumda çatışma ve sıkıntı yaratıyor

• Ya bu üstünlük kurma merakı her yerde var ırklara karşı kendi ırkının üstünlüğünü kabul ettirme, inancının da üstünlüğünü diğer inançların sözde "uyduruk" olduğunu savunma zaten sidik yarışının kralı kızlar arasında geçer birbirlerinin kuyusunu kazıp dururlar daha niceleri bu hırs o kadar anlamsız ve bir o kadar da gereksiz ki ölümler için...

• Kesinlikle her kelimesine katılıyorum söylediklerinin

Erkekler Ne Diyor 8

• Eşittir bana göre

1|1
    0|0
  • fiziksel olarak erkek üstündür.
    geri kalan konularda tamamen eşittir iki tarafta.

(bence)

0|1
    0|0
  • Kadın ve erkek işi denilen sınıflandırmaları yapan toplumdur ev işlerine kadının yatkın olması bu iş için yaratıldığı anlamına gelmez sadece gelenek bunu söyler halbuki bir kadın bir erkeğin işini gayet iyi yapabilir aynısı erkek için de geçerlidir mesela sınıf öğretmenliği kadın işi gibi görülür halbuki erkeklerden de mükemmel sınıf öğretmeni olabilir. Bundan dolayıdır ki erkek erkek, kadın kadın işini değil birey hangi işe yatkınsa bunu yapmalıdır.

0|0
    0|0
  • Kadın erkek hak olarak eşittir bunun neresi saçma
    Eşinizi kadın doktora göstermek isterken iyi ama kadının okuma hakkı olmaması neyin kafası

Bahsetmek istediğim bu değil deme bariz bundan söz ediyorsun

1|0
    0|0
    • Sen anlamamışsın benim bahsettiğim o değil benim anlayanlar var onların görüşlerini oku anlarsın

• Yok özür dilenecek bir şey yok haklısın bende hassasım bu konuda sana hak veriyorum tepkim sana değil ;)

• Bu tarz konular hep yanlış anlaşılma olur hassas bir konu ve ortalık çok karışık sadece yanlış anlaşılmayı düzelltim o kadar ;)

• Eşit olamaz bence

0|1
    0|0
  • Kadın erkek birçok konuda eşittir ben eşime her konuda elimden geldiğince yardım ederim yemek temizlik utu çamaşır bulaşık herzaman

0|0
    0|0
  • Kadınla erkek eşit değildir bence

0|1
    0|0
  • tamamlayıcı olmaktadırlar bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...