Güven Büyümek ve Psikoloji hakkında?

Büyümekte olan bir gencim ve büyürken karşılaştığım bir kaç problem var

Ben ağır bir ilişkiden çıktım. Ve bu olurken insanların gerçek yüzünü gördüm sanırım. Herkes bir faydacılık peşinde kimseye güvenilmez olmuş. Herkes kuyunu kazıyor. En güvendiklerinin aslında güvendikleri için durmadıklarını fark ediyosun.

Ve bu olay canımı sıkıyor. Bir daha kimseye güvenmek istemiyorum. Ve insanları sevemediğimden de aşka ve sevgiye karşı öfkeliyim. istemiyorum.

bende başka şeylere yönelme kararı aldım beni mutlu eden aktivitelere ve kişiliğimi geliştiren şeylere sabahları bunlarla ilgilenirken vakit geçiyor

ama gece olunca canım sıkılıyor insanlara güvenememek o flimlerdeki gibi sevmek denen şeyin aslında flimlerde kaldığını görmek beni hüzne boğuyor. Ve ağlıyorum bir erkek olarak

Psikolojik danışmanlık almayı düşündüm ama bir faydası olmayacak sanırım hayatın gerçeklerini gördüğümü düşünüp gitmeme kararı aldım ve içimide size dökmek istedim

size sorum bu durum normal mi yoksa psikolojik olarak rahatsızlandım mı

Güncellemeler:
Peki ne yapmalıyım?
bide bu konuya nasıl daha fazla görüş çekebilirim

0|1
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Bu tür dönemler herkesin karşısına çıkar mutlaka. Ama senin kendini üzen şeyleri fark etmen bile sorunları çözmende 1 adım ileri atar. Kendinin oldukça farkındasın ve yaşanan duygu değişimleri insanlara dayanılmaz bile gelebilir. Eğer düşüncelerinin seni olumsuz yönde etkilediğini düşünüyorsan yardım almanda bir sakınca yok ve evet filmlerdeki gibi aşklarımız hayatlarımız olmayacak ama buna rağmen en iyisini yapmaya çalışacağız :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...