Tecavüzün gerekçesi olur mu?

Tabii ki olmaz.
Böyle yaratıklar yüzünden erkekliğimden utanıyorum.
"Prim yapma" peşinde değilim.
Sadece böyle olaylar karşısında sinir oluyorum,
böyle yaratıkların arasında, "Erkek değil misiniz, hepiniz aynısınız." genellemesinin içinde
kaybolup gitmekten sıkıldım artık.

Ve şu alıntıyı paylaşmak istiyorum, lütfen okur musunuz?
Seviyeli görüşler için teşekkür ederim.

http://www.cnnturk.com/turkiye/kadinlardan-sen-tecavuz-edemezsin-isyani?utm_content=buffer8b2ef&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

0|1
13|11

En İyi Kız Görüşü

• Gerekcesi olmaz elbette.
    Fakat tecavüzcü bir insanı savunacak kadar adi olan insanlarla da aynı dünyada nefes almak çok üzücü bir durum.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kundaktaki bebeğini evde bırakıp tatile giden annenin, anneleri temsil etmediğini nasıl biliyorsak tecavüzü yapan adamın eyleminin de erkeklikle o kadar alakasız olduğunu biliyoruz elbette.
    Zaten erkeğin gücü korumak için vardır zarar vermek için değil
    ötekiler mi?
    Onlar zaten erkek değil..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• O heriflere 1 düzine zenci tecavüz etsin istiyorum. Travma neymiş derinden yaşasınlar. Uçakla Afrika'nın üstünden bile geçemesin i. neler.

2|1
    0|0
  • Hiçbir gerekçesi olamaz :))

2|1
    0|0
  • Erkekler kılıf bulmak için her şeyi söyler...
    Bu ülke de 7 aylık bebeğe tecavüz edildi... Tecavüzcülerin gerekçesi ; bebek çok cana yakındı ve kucağa geliyordu... Yaratıklar için gerekçe çok

0|1
    0|0
  • Hicbir sekilde olamaz.

0|1
    0|0
  • Olur tabi. Mesela damacana çok cezbedici görünüyorsa, bir kedi çırılçıplak şekilde sokakta gece geziyorsa, ördek ona buna iş atıyorsa, ayakkabı çok seksiyse her şey olur bu ülkede.

1|1
    0|0
  • Erkeklikle alakası yok bu durumun, insanlıkla alakası var. Ve tabi ki aile yapısı.

0|1
    0|0
  • Genellemeler ger kosulda yanlistir tabi bunu hakli gosteremem ve ben boyle dusunmuyorum hayatimda hic kullanmadigim bir sozcuktur ama kullanan bazi kadinlara da kizamiyorsunuz tamam durduk yere laf olsun diye sirf kotuleme amacli soyleyen kadinlar var ama bazi kadinlara da bakiyorsun cok cekmis tabi ki dusuncesi yanlis evet ama boyle dusunmesine sebep olacak olaylari hordukleri var o yuzden kizamiyorsun

0|1
    0|0
  • Hiç ama hiç bir gerekçe o-la-maz!

0|1
    0|0
  • Senden böyle bir soru başlığı çıktığına inanamıyorum.

0|1
    0|0
  • Olmaz

0|1
    0|0
  • tecavuz baskasinin hakkini elinden almaktir bir yerde ve bunun bir gerekcesi olamaz

0|1
    0|0
  • Hayır tabi ki

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• sonuc itibari ile.. o adam iki dakika düşünse..
    benim annem var kız kardeşim var
    ve eşim var
    birisi ona bunları yapsa ben ne hissederim
    bir an düşünse kafi aslında ama
    düşünemiyoruz.. maalesef
    egitim şart küçük yaşlarda cocukları saygıyı ögretmek gerek..
    önce kendine sonra karşıdakine
    kendisine saygısı olan kimseye zorla birşey yapmaz yaptırmaz

0|1
    0|0
  • Olmaz tabi ki. "Yok o saatte orada ne işi var?" , "açık niye giyinmiş?" Gibi saçma sapan bahaneler uyduran kişiler en az tecavüz eden kadar ahlaksızdır. Ben geçen gün sokak köpeğine tecavüz eden birinin videosunu gördüm internette. Köpek de mi tahrik etti de tecavüz etti be?
    Bazıları cidden çok kansız olabiliyor. İnsan değiller insan...

1|1
    0|0
  • Olmaz.

1|1
    0|0
  • hiç bir gerekçesi yok gerekçe gösterenler anasının bacısının yolunu gösterir ! bu kadar sert ve gerçektir.

0|1
    0|0
  • Tabiki olmaz

0|1
    0|0
  • olmaz kanka

0|1
    0|0
  • Olamaz.

0|1
    0|0
  • Herşeyin bir sebebi bir gerekçesi vardır. Ama hiç düşünmedikleri şey varsa o da bunun yanlarına kâr kalmayacağı.

0|0
    0|0
  • Yav hehe !!

0|0
    0|0
  • Okumuyorum teşekkürler

0|0
    0|0
Yükleniyor...