İzafiyet Teorisinin saçma oluşu?

Einsteine göre ışık hızına ulaşan bir birey kısmen zamanı yavaş yaşamaktadır. Ne yazıkki einstein onca buluşun ardından kaldırılan totosunu dahada tepeye yerleştirmek için insanların güveninden ötürü asla kanıtlanamayacak bir bilimsel saçmalığı ortaya atmıştır diyeceğim ama atmamıştır. Resmen sıçmıştır ( özürler )

2 şahıs düşünün diyor einstein. Aya iki adet araç yolladık diyor bunlardan birisi 400 km hızla ( attım) diğeri ışık hızıyla gitsin diyor.

400km hızla giden aracın aya varması aylar alırken diyor ışık hızı ile giden araç 1 saniyede varır dolayısıyla her iki araçtaki saatler farklılık gösterir diyor. Evet buraya kadar doğru.

Einsteinin anlamadığı nokta ise gerçek zamanın değişmediğidir. Dünyanın evrenin her yerinde 1 saniye 1 saniyedir. Birisi 1 saniyede aya gidip gelirken birisi bir saniyede sadece nefes alabilir. Yani öyle interstaller filmindeki gibi ışık hızıyla bilmemneye git döndüğünde kızın senden yaşlı olsun gibi bir olay olamaz. Sen 1 saniyede aya gidip geldiğinde kızın sadece kipriğini kapatıp açmış olacak. Öyle zaman sana özel 1 saniye dünyadakilere 10 sene akmayacak.. çok sinirliyim bu Einsteine. Çıksada mezarından 2 çift lafımı etsem...

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• Eğer dediğinden anladiysam bir açıklık getireyim
    Şu an bir ampulu yakirsun kapatiyorsun anahtarı tik diye açılıyor.
    Birde şöyle düşün evin duvarının en kenarı ay olsun
    Işığı açtığın an duvarinin en kenarına 1 saniyeden az bir surede ulaşıyor belki de sen o an nefes alıyorsunuz ya da gozunu kapatiyorsun kapatirkende aynı şekilde. Birde sen o odanın en kenarından karşısina git eğer çok küçük değilse 5-10 saniye arasında koşarak gitmişsindir. Ama şimdi sen hareket ettiğinde 3 gözünün kapağını kapatiyorsun 4 nefes alıyorum ama ışık gittiği zaman ise bir kere kapatiyorum 1 kere nefes alıyorum anladinmi şimdi.

Işık hızına geçtiğinde diğer herşeyin yavaşlaması simdi sen Işığı açtığında nefes alıyorsunuz ama ışık aynı zaman öyle hızlı yol aliyorki fark edemiyorsun ikincisinde yaşadığı zaman farklı aynı zamanda aynı.
    Durum şöyle yani sen çok uzun bir surede sadice nefes alırken onlar çok hızlı hareket ettikleri için zaman yavaşlar ve çok az bir surede çok şey yaşarlar sen demissin ya kızı göz kapağını kapatır sadice ama adam yaşlanabilir bile

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 5

• hem katılıyorum
    hem katılıyorum,

sana katılıyorum çünkü ; einstein henüz deney yapmadan bir teoride '' şu şudur '' diye direk söyleyemez. '' şu şöyle olabilir '' diyebilir.

sana katılmıyorum çünkü; sende einstein' in yaptığını yapıp kesin konuşuyorsun deney yapmadan; '' einstein yanlış söylüyor ! '' diyerekten.

yani diyeceğim o ki ben deney yapana inanırım.
    laf ebeliği yapana değil.

0|0
    0|0
  • evet einstein bunu nasıl düşünemedi yav seninle gurur duyuyoruz evlat
    www.reactiongifs.com/.../disgraced.gif

1|0
    0|0
  • Oradaki mantık bu değil ki? :D

0|0
    0|0
  • Senin de anlamadığın gerçek zaman diye bir olayın olmadığıdır. Değişken bir kavram hakkında konuşuyorsun da bananeh konuş.

0|0
    0|0
Yükleniyor...