Siz olsaniz ne yapardiniz?

14 yaşında sevgilisi tarafından zorla cinsel ilişkiye sürüklenen kizligini kaybeden bir kız düşünün 23 yaşına gelmiş ve bu olayı asla unutamayan hayata küsen... siz olsanız napardiniz?

0|0
16|32

En İyi Erkek Görüşü

• Merhabalar. Başınızdan geçen bu insanlık suçu örneğinden dolayı üzgünüm. Seni buna zorlayan o pisliğin ve onun gibi tüm kişilerin en ağır şekilde cezasını çekmesini dilerim. Bizi bu hayatta güçlü yapan şey nedir? Belki sevgi ama bu sefer dediğim farklı. Bizi bir diğer güçlü yapan şey acıdır. Acıyla ne kadar yüzleşir ve dimdik durursan o kadar güçlüsündür. Açıkçası ben "namus" denen kavramı cinsellik olarak değerlendirmiyorum. Elbette fiziksel sorunlar olabilir ama asıl olay bu olduğunu düşünmüyorum. Namus kalptedir. Bir insan kalbi temizse namusludur. Şu an kendini tekrarlıyorsun ve bu olan acını yok etmiyor aksine arttırıp diri tutuyor. Ve gelecekten bu denli korkuyorsun. Ama burada senin suçun yok. Bu yüzden hatırlamanada gerek yok. Dikkatini farklı şeylerle çek sürekli bu olayı hatırlarsan bu seni kötüleştirir. Bir hobi edin. Aklına mı geldi müzikle uğraş resim çiz. Yani kendini pozitifleştir. Acının sana faydası yok. Geçmişte olan bir şeyi günümüz şartlarıyla değiştirmek mümkün değil. Ama acıyı dindirmek her zaman mümkün. Burada dediklerimi düşün ve uygulamaya çalış. Hayatını yaşa üzülmeyi hak eden sen değilsin.

0|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ben ilk sevgilimi ilkokulda yaptim. Vay be neymisim ben. Sadece o kadarda degil tuvalette sinif arkadaslarimizla bir birimize seyimizi de gosterdik. O kadarda degil. Kendi hemcinsimle ilkokul orta okul donemimde duzenli sevisirdimde.
    Millet sevgilin var diye yadirgamis ama normal yani oluyor boyle seyler.
    Fakat sende dikkatimi ceken bir husus.. Ben tecavuze ugrasam sanirim bende bekaret arayacak kisinin suratina tukurmem bile. Tiksinirim tum bu konuya ait ne varsa. Tahammul edemem hatirlatacak her bir kisiden, olaydan, kelimeden. Ancak bedenimden degil, benligime yapilan saldiridan dolayi.
    Fakat sen bu konuda bekaretin konusunda sucluluk duyuyorsun. Neden?
    Oysa ki soyledigine gore 14 yasindaymisin. Bana gore ''kendi rizam vardi'' bile desen tecavuz oldugu su goturmez bir gercek.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 31

• şu konuyu anlamıyorsunuz. Namus bacak arasında aranmaz. oro... luk gtte değil ruhtadır. Bu basa gelen olay talihsizlikdir. kızın ne sucu var. onu bu sekılde yargılayan ınsanlar varsa uzaklasması lazım ordan. Benımde eskı bı kız arkadasımın basına gelmıstı ama kızcagız hanım hanımcık bı kızdı. Ben onunla bı omur yassardım basına gelen seyden dolayıda ona cok yumusak yaklasırdım. Bu konular bu kadar basıt degıl. baska ınsanların karar verecegı seyler degıl. Hayata kusmekde bununla alakalı degıldır... Kafanızı o sıyah kaygan delıkten cıkarın artık...

0|0
    0|0
  • 14 yaşında sevgili yapma merakının bedeli budur.

0|0
    0|0
  • Seni her halinle kabul edebilecek birinin çıkacağını düşünüp umudumu kaybetmezdim. Geçen yıllar geriye gelmiyor en iyi şekilde geçirmeye çalış. Elbet herkes hak ettiğini bulacaktır merak etme

0|0
    0|0
  • ben 14 yaşımda saf salak bir çocuktum.
    bence hatalı veya suçlu bir durum yok kızda.
    hayata küsmesine gerek yok,
    şanssızlığına küfür etmeli her gün,
    hepsi bu.

0|0
    0|0
  • Unutmaya çalışırdım ya hayata eğlenceli yönünden bakmak lazım hep kötü olaylara odaklanirsak hepimiz kötü biseyler yaşadık sonuçta

0|0
    0|0
  • 14 yasinda sevgili nedir

O cahil anlarda yaparsaniz sevgili, sonuclarina katlanirsiniz

0|0
    0|0
  • alır bagrıma basardım. İstemeden yapılan bseyse hataysa bu problem degıl. ama o zorla yapan sevglıyı blur bir intıkamda alırdım

0|0
    0|0
  • bazı yaşanmışlıklar senle birlikte mezara gider yaşanan olay düzelmesi için o zamana geri gidilmez olan olmuştur. evleneceği zaman eşini iyi seçmeli bu eş oyle olmalıki sinirlendiği zaman saldırmaya değil sakin konuşma modunda olmalı yoksa mutlu olamaz. bu sır saklanmalı çünkü erkek bunu öğrenirse her seferinde yuzune vurur seni merhametiyle seven biri mutlu eder.

0|0
    0|0
  • kıza zorla yapmış hemi. kız bağırmış çağırmış adama karşı koymuş vurmak istemiş ama adam güçlü olduğu için kız pes etmiş.

0|0
    0|0
    • Bağırdm çağırdım ağladım ama o beni hep aileme soylemekle tehdit etti ve ben acizlikten başka hiçbir şey yapamadım allah kahretsin ki o namusumu alırken ben ağlamaktan başka hiçbir şey yapamadim

• 14 yaşında sevgilisi olduğu için suç eğitimi veren ailede. Ama kız da gözümde kötüdür

0|0
    0|0
  • Bunu bunu alın bunu derim

Ama ben almam mesela..

Ben hayata küserdim yerinde olsam

0|0
    0|0
  • polise gider şikayet ederdim.. başka yapacak bişi mi var?

0|0
    0|0
  • iyisiyle kötüsüyle hayat devam ediyor yaşanan kötü olayları unutarak yoluna devam etmektir esas olan

0|0
    0|0
  • hepiniz hatalar yapıyoruz bu hayatta sen bunu yaptın diye isanlardan ne yukarı ne aşşağısın insan olmak için hata yapman gerekir

0|0
    0|0
  • hayata kusmusse o hayati gulen surat haline getirirdim elimden geleni ardima koymadan

0|0
    0|0
  • Unutturmak için elimden geleni yapardım

0|0
    0|0
  • onu hayata geri döndürmeye çalışırdım mutlu etmeye çalışırdım sürekli

0|0
    0|0
  • Öncelikle bekareti tabu yapma önemli olan sevdiklerine dürüst olmak. Zorlama olmussa o an şikayet etmen gerekirdi ama geçmişi boşver gelecege bak

0|0
    0|0
  • 14 yasindaki kiz egitim almak yerine sevgili yaparsa olucagi bu zaten allahim daha beyni bile gelismemis 14 yasindaki kiz cocugu ne anlar sevgiden bu dunya bu kadarmi bozuldu yarabbim

0|0
    0|0
  • Kimse kimseye zorla birşey yaptırmaz!

0|0
    0|0
  • Zorla cinsel ilişkiye sürükleme lafına takıldım.

0|0
    0|0
  • Buna kimse inanmaz hikaye der maalesef.

0|0
    0|0
    • Keşke bir hikaye ya da kabus olsa keşke...

• Diktirmek yerine bu beyni söküp atabilsem keşke ya da hayatıma son verebilsem

• Yaşadığın olay unutulmaz tabi orasıda var sana geçmişe sünger çek diyemem çünkü yaşadığın basit bir travma değil hayatını derinden etkileyen bir şey ama geçmişlede yaşanmaz önünde uzun bir hayat var Allah o çocuğunda belasını verir umarım.

• Neyi naparız?

0|0
    0|0
  • Yapacak birşey var mı sence

0|0
    0|0
  • Bunu o kiza yapana hesabi sorulmali bence ❗

0|0
    0|0
  • Acilen psikiyatri giderdim ve kadın hastalıkları doktoruna

0|0
    0|0
  • Zor bir durum gerçekten unutmak güç olsa da yeni bir sayfa için hiç bir Zaman geç değildir

0|0
    0|0
  • Kendi düşen ağlamaz. 14 yaşında sevgili edinirken sordun mu kimseye? Derslerini calisman gerekirken Çocuk yaşta erkek pesinde kosarsan olacağı odur

0|0
    0|0
  • Sahip cikardim

0|0
    0|0
  • Kendi düşen ağlamaz

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 15

• Bekaret her şey DEĞİLDİR. Kızlık zarı varsa namuslu, kızlık zarı yoksa namussuz değildir. Ya yorumları okudukça sinirden elim ayağım titredi. Bu nedir ya? Biri demiş sevgili yapmışsın hak etmişsin, biri demiş 14 yaşında kakaolu sütüm vardı, biri demiş öyle böyle. Saçma sapan bir zar yüzünden kadınlar kendini mal, erkekler de kadınları kendilerine hediye edilen bir mal gibi görüyorlar. Yok neymiş efendim kocasına saklayacakmış kendini. Ya hu sen eşya mısın? Bir mal mısın da kendini erkeğe saklıyorsun. Sen bir bireysin. Cinsel arzuları olan bir bireysin. Ergenliğe girdiğin andan itibaren hormonların çalıştı. Gizli gizli yaptığın mastürbasyonları da hepimiz biliyoruz. İtiraf edin kendinize yaptınız, bal gibi yaptınız hemde. Neymiş cinsel arzuları olan ve cinsel ihtiyacı olan bir bireyiz değil mi? Neden bunu bastırıp kendinizi toplumun saçma düşüncelerinde sıkıştırıyorsunuz? Erkeklere zaten hiçbir şey demiyorum. Dersem ağır konuşacağım. Neyse, cinsellik bir ihtiyaçtır. Bir ihtiyacın ayıbı olmaz. Bakire olan kadında insandır, bakire olmayan da. Gelip yok kötüdür gözümde, yok bilmemnedir gibi laflar etmeyin. Zaten burada 14 yaşında tecavüze uğramış belki de hata yapmış birisinden söz ediliyor.14 yaşında daha süt içiyormuş, hah inandık. :) O yaşlarda ergenliğin başında olduğu için kanmaya, kandırılmaya çok müsait bir durumda. Kimsenin de yargılamaya hakkı yok, kötü görmeye de hakkı yok. Yargılayan sizler, ilk önce bastırılmış libidolarınıza karşı olan mücadelenizle uğraşın. Gelenek, ayıp, günah diye diye ayak bileği görünce azan bir erkek grubunu, kadınlığından uzak erkek altında ezilen bir kadın grubunu oluşturdunuz. Soruyu gören arkadaşıma da diyim,14 yaşında rızanla yapmış olsan dahi--ancak hukuken 15 yaş altı rıza ile cinsellik yaşayamaz- senin bir suçun yok. Elbette karşına düzgün düşünebilen, insan olduğunu kabul etmiş birisi çıkacaktır. Kendini kendin olduğun gibi kabul et. Depresyona da kendini suçlamanada hiç gerek yok. Hoh, neyse sakinim.

1|0
    0|0
  • Ben 14 yaşındayken çantamda kakaolu süt taşır, saçlarımı balık sırtı örer, beyaz külotlu çorabımı tek bir leke olmadan temiz tutmaya çalışırdım.. millet 14 yaşında sevgili yapıyormuş vay be..

1|0
    0|0
  • 14 yasinda lisedeydim. dersler zordu. kalirsam babam agzima zicardi. birak sevgili yapmayi dusuncek durumfda degildim.
    bazi kizlar vardi kendinden yasca buyuk cocuklarla cikinca marifet saniyolardi. onlardansin muhtemelwn.
    sen oyasta olan bitenin farkinda olmayabilirsin. karsindaki muhtemelen en az 18-19 yasindaydi ki buda artik elinden kurtulup bisiler tatmak icin kudurdugu bir yastir. 14-15 yasindaki velet buna cesaret edemez.
    yapilan sey igrenc. namus tartismasi gereksiz. cahil dahi olsan o yasta bazi seyleri tahmin edebilmen gerekir. tecavuz olayin bana hikaye geliyor ne yalan soylim. bekaret zirvaligina takilmaktan cok tecavuzun yikimina ugramis psikolojin ve ruhunla ilgilenmelisin. cogu magdur bunu yapardi herhalde.
    senaryonu dogru yaZ kisacasi. 14 yosomdo tocovozo ugrodom dmeene kimse inanmaz.

gereksiz bir kac embesil yorum altinda zirvalamak isterse diye belirteyim,

umrumda degilsiniz atis serbest.

0|0
    0|0
  • Zorla cinsel ilişkiye sürüklenmek diye bir şey yok. Ya isteyerek yapmışsındır ya da tecavüze uğramışsındır, ki tecavüze uğrasan 9 sene o şekilde yaşayıp şimdi sorman doğru değil. Şikayetini verecektin çekecekti cezasını

0|0
    0|0
  • O kişiden intikamımı alırdım nolursa olsun alırdım

0|0
    0|0
  • Hayat devam ediyor

0|0
    0|0
  • zorla suruklenen ne ya
    sankı pıcak dayayıp zorla cıktı ustune
    vıjdanını bastırma cabasımı
    yoksa mılletı kandırma cabasımı bu

0|0
    0|0
  • Arkadaşım olsa yaralarını sararım

0|0
    0|0
  • Benimde ilk sevgilim 14 yaşındayı ama öpüşmedim bile😃 sadece aşıktık aşkım falan diyorduk

0|0
    0|0
  • Kız 14 yasındayken sevgilisi kac yasındaymıs?

0|0
    0|0
  • 14 yaşında sevgilisi mi olmuş?
    Ben olsam kesinlikle daha güçlü olurdum hayata karşı yenilmezdim.

0|0
    0|0
  • Ailen bilyiormu peki?

0|0
    0|0
  • 16 yasında yasadım bunu ve ben o gunden sonra kimsenin bana dokunmasına izin vermedim. evlenecegim kişiye kadar da olmaz gibi

0|0
    0|0
  • benim de aynı şey 15 yaşımda oldu ve şimdi 24 yaşındayım. başlarda çok canımı sıktı fakat sonra dedim ki iyi ki olmuş. kızlık zarı denilen şey tabudan başka bir şey değil ve ben tabumu o kızdığım eski sevgilim sayesinde yıkmış oldum aslında. namus denilen şey bir zarla korunmadığı gibi hayat da hızla akıp gidiyor. seni tutan bir tabun yok artık bence bu açıdan bak. git her önüne gelenle yat demiyorum fakat bir gün tenini teninde hissetmek istediğin bir adam karşına çıktığında ama ben bakireyim diye bu zevkten artık mahrum kalmayacaksın diyorum. aslında tam olarak demek istediklerimi kelimelere dökemedim ama umarım beni anlamışsındır. bahsettiğin kız sen isen eğer dediğim gibi kafaya takacak birşey yok. geçmişi sil, önüne bak. hayat çok güzel

0|0
    0|0
  • Hayata kuserdim bee diktir kanka

0|0
    0|0
Yükleniyor...