Sizce ne kadar dogru?

Kapalı bir kızın sevgilisinin olması el ele gezip opusmesi dogrumu ama tabi ciddi dusunuyolarsa

0|0
17|24

En İyi Erkek Görüşü

• Bunun kapalılıkla bir ilgisi yok, dini hükümler tüm insanlar için geçerlidir.. Fakat kapalıların hassasiyet göstermesi lazım, çünkü attıkları her adım islama mal ediliyor ve büyük bir sorumluluğun altına giriyorlar.
    Direk müslüman şunu yapıyor o zaman biz zıçarız algısı oluşuyor.

3|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Tabiiki de değil. Açığı kapalısı mı var? Dini yönden yaklaşıyorsak HARAM. Açığa da haram kapalıya da. Siz neden arıyorsunuz ki evleneceğiniz insanı? Alnınızda yazıyorsa zaten bir gün gelecek. Neden yani harama karışıyorsunuz? Şeytanı Mutlu ediyorsunuz farkında mısınız? Siz evlenecek diyorsunuz ama Allah'ın haram kıldığı zinayı işliyorsunuz. Sonra eşim küfrediyor. Boşanmak üzereyiz diyorsunuz. Haramla başlayan bir ikişkinin Nasıl sürmesini bekliyorsun?

0|0
    0|0
    • Ayrıca haram ilişki yaşadığınız o insanla evleneceğinizi nereden biliyorsunuz? Allah seni imtihan yapıyor bakalım bu kulum harama karışacak mı yoksa benim emrime uyup helalini mi bekleyecek. Ama sen haramı seçiyorsun sonra hayatım berbat oldu. Ama Allah'ın emrinden çıkmazsan Allah'ta sana öyle bir eş verir. Temiz kadınlara temiz erkekler. Kirli erkeklere kirli kadınlar. Ayet bu. Bir erkeğin senin eline elinin değmesi bile seni kirletir. Bunun farkına varın kızlar. Bu kadar çabuk elde edilebilir olmayın.

Erkekler Ne Diyor 23

• Doğruları yanlışları başkalarına göre değil, kendi değer yargılarına göre oluştur. Elalemin her dediğine bakacak olursak ohoooo

1|0
    0|0
  • Bu işi yapmak kapalı kız ya da açık kız olarak yargısı mı var o düşünce tamamen yanlış sen kapalısın yapamazsın o açık her şeyi yapabilir ne saçma bir şey bu

1|0
    0|0
  • o kapalı olmuyo dinci oluyo dini sömüren kullanan oluyor
    işte bunun ayrımı çok önemlidir

dindar ve dinciler
    %49 dinciler var

0|0
    0|0
  • Eski sevgilim de ciddi düşünüyordu ama bak eski oldu ;) bu hayatta kesin hiçbirşey yok.

1|0
    0|0
  • Çok çelişkili

0|0
    0|0
  • El ele gezmek normal bence artik. Kapali diyr imam olacak degil ya..

0|0
    0|0
  • Ciddi de olsa ozel ozelde kalmali bence sen ben bildikden sonra acik kapali farkemez bir anlami yok yanin

0|0
    0|0
  • ciddyse dogru

0|0
    0|0
  • Sen kapalilar kadar musluman degilmisin

1|0
    0|0
  • ciddi ise zaten adını koymuşlardır ya sözlü ya nişanlıdırlar, sorun olmaz.

0|0
    0|0
  • dogru tabi onlar ınsan degılmı niye ayrım yapılıyor hala anlamıyorum

0|0
    0|0
  • bence hiçbi kızın doğru değil

0|0
    0|0
  • Degil tabiki bunu sende biliyorsun bence

0|0
    0|0
  • Kapalı bir kız olması pek doğru değil, ama isteyen istediyle yiyişsin size ne ya

0|0
    0|0
  • Gayet normal yaşıtları gibi Onların da hakkı

0|0
    0|0
  • Dogru degil

0|0
    0|0
  • Olabilir gayet dogal

0|0
    0|0
  • düşüncen önemli değil. kural belli.

0|0
    0|0
  • eşitlik yok mu bu ülkede kardeşim isteyen istediğini yapar

0|0
    0|0
  • Kapalıların canı yok mu 😃😃

0|0
    0|0
  • Bence açık kapalı fark etmez her türlü nikah yoksa yanlıştır... açık kapalı olması neyi değiştiriyor?

0|0
    0|0
    • Yani bakıldıgında nasil bir goruntu olusur insanlarin kafasında onu soruyorum

• Engel olmalısın... unutma ölün herkese eşit uzaklıkta.

• Evet haklısın

• Olabilir ama adabına göre o kapalı diye böyle özelliği yok diye birşey yok. Kim dini o kadar herşeyiyle uyguluyor ki?

0|0
    0|0
    • Haklısın da adabıyla nasıl olucakki

• Herkesin yanında değil zaten yalnızken

• Olabilir artık. Çünkü böyle artık din diye birşey yapanlara inanmıyorum. Dini kullanarak. Birşey yapıyorlar ne yaptığını bilmiyorlar.

• ciddi düşünüyorlasa mı :/

0|0
    0|0
    • Evet

• kapalıysan kuralları inancın gereğini biliyorsun ve ciddi düşünyoruz diyip el ele tutuşuyorsunuz bunu nefsimize yenik düşüyoruz ve kendimiz kandırıyoruz deyiver de bitsin dürüst ol bari :/

• Doğrusu oyle gercekten

Kızlar Ne Diyor 16

• Ya bir şekilde evlenecek ya severek ya da görücü ama bununda sınırı var hadi el eleyide yap ama Öpüşmek saygısızca bir hareket çok itici iğrenç bir hareket bence her ne kadar ciddi olunursa olsun

0|0
    0|0
    • Herkesin gozu onunde degil ama yalnızken sadece

• Arkadaşımızın dediği gibi sadece tesettürlu bayanlar için geçerli değildir nişanlı iken bile el ele tutusmak haramdır mahremdir , herkesin gözü önünde olmasın ALLAH görüyor yetmiyor mu?

• yanlış. kız ciddi diyelim erkegin ciddi oldugunu nereden biliyor? kaldi ki neden kapaniyor o zaman daha evlenmedigi birinin elini tutmasi dogru mu dinen?

0|0
    0|0
  • normal bence demek ki dindar değil

0|0
    0|0
  • Kapalılar daha çok dikkat çekiyor. Madem kapanıyosun, uygun hareket edicen

Şaun açık olanlar, kapalılardan daha kapalı.

0|0
    0|0
  • Diyelimki eski sevgilisine döndü

0|0
    0|0
  • Ayrim yapilaamaz acik kapali diye ikiside yapar yapabilir cok normal bisey bu zaten ama guneh ve dinimizce haram herkes bunu unutuyo uzuldugum tek nokta yapilmamasi gerekn seylerin yapilp da yapmayalnlarin kucuk gorulmesi

0|0
    0|0
  • Bunun kapalılıkla ılgısı yok , dışı kapalı sadece turbanlıların , karakterıne uygun oldugunu dusunenler ıcın dogru , yanlıs oldugunu dusunenler ıcın yanlıs davranıslardır

0|0
    0|0
  • Aynı şey açık kadinlar içinde gecerli

0|0
    0|0
  • Degil

0|0
    0|0
  • Yanlıs her sekilde. bahanelrin arkasi a gizlenip kendimizi rahatlatmayalim

0|0
    0|0
  • Eğer tesettüre bürünmüş ise ne kadar da ciddi olsa doğru değil

0|0
    0|0
  • İmam nikahı vardır belki kapalı ise zaten biliyordur yanlıs birsey yapmaz diye dusunuyorum

0|0
    0|0
  • ciddi düşünmesi beni alakadar etmez toplum buna hiç bir şekilde müsaade etmez ben seni o şekilde sokakta görsem söyleyeceğim şey bellidir kimse senin ciddi olup olmadığını bilmez bilse de ilgilenmez zaten.

0|0
    0|0
  • bende kapalıyım, böyle bişey sadece kapalılara değil herkes için geçerli ama cidden bizim daha iyi örnek olmamız gerekiyor. EİG seçtiğiniz kişinin yorumu gerçekten çok doğru bende aynı düşünüyorum
    izmirde yaşıyorum, kapalıyım, hiç sevgilim olmadı. bu sadece bana değil herkese haram :)

0|0
    0|0
  • Doğru değil. Kapalılığını bilsin.

0|0
    0|0
  • hiç hoş değil ama malesef yapan kızlar var

0|0
    0|0
Yükleniyor...