Asosyalim sanırım. Tavsiye verebilir misiniz?

18 yaşındayım. Birçok insan tanıyorum ama en yakinimdaki insanların bile beni önemsemediğini düşünüyorum ve bu şekilde kendimi toplumdan soyutluyorum. Kimseyi arayıp halini hatrini sormuyorum genelde. Konusacak birşeyim olmadığını düşündüğümden muhabbet etmekten sürekli kaciniyorum, olsa bile bunu ifade edemeyecegimi düşündüğümden yani tam anlamıyla özgüven eksikliği sebebiyle kendimi sohbetlerden uzak tutuyorum.
Bu durumdan rahatsızlık duymaya başladım, küçüklüğümden beri çok az konuşan biriyim ve bu huyumu değiştiremedim. Kızlarla hiç aram yoktur zaten, bir tane bile sevgilim olmadı, ki sebebi korkmam. Tanıştığım insanların çok sahte ve yapmacık olduklarını görmem de olan cesaretimi yok etti diyebilirim. Bazen bunun tek sebebinin sosyallik kavramının yanlış algılandığı olduğunu düşünüyorum ama özgüven eksikliğini hiçbir şekilde es geçemem.

Ben bu huyumdan kurtulmak istiyorum artık, umarım derdimi anlatabilmisimdir. Bu konu hakkında bana tavsiyeleriniz neler acaba?
Teşekkürler.

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Aynı anlattığın gibiyim ben de hatta bugün bunu düşündüm. psikiyatra gittim. İlaç kullanıyorum 2 aydır. Ama daha değişmedim yine de ilaç tek ümidim sonuna kadar devam etmek istiyorum tedavime.

0|0
    0|0
    • Umarım iyilesirsin. Ve ben ilaç tedavisi almayı düşünmüyorum, çünkü ailemin benim bu şekilde sıkıntı çektiğimden haberleri yok. Kendi kendime iyileşmeyi umuyorum.

• Tavsiyen için teşekkür ederim. Umarım kendimi ikna edebilirim. ☺

• Oraya git gerisi kendiliğinden gelir. Birgün buna mecbur kalacaksın o yüzden geç kalma derim.

Kızlar Ne Diyor 1

• Herkesi seviceksin ya da onlar seni sevicek diye bir kural yok ve yine herkes dogru ya da yanlis insandirda diyemezsin taniycaksin ki karar veresin sen kendini boyle soyutladigin surecede uzak kalip asosyalikten yakinicaksin insanlara firsat ver sana gelen tepkilere gore ya da kendi hislerine gore bir yol mutlaka cizersin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Kardesim s ende cekingenlik varsa tavirlarina yansir bendede cekingenlik sorunu var bendede vardi şu an haladaha biraz var ben bu konularda ben psikologla görüştüğümde bana eski yaşanılan veya hiç yaşanılmayan olaylarında etkisinin olabilceğini söylemişti. Sana yardım edebilirim aslında senin cevabınında bana bir yararı olabilir bu olayı kendimde çözebilmem için. Yaşanılan yaşanılmamış olan olay derken mesela hiç hayatında doğduğundan bu yana dusun , bu zamana kadar hic sevdigini veya asik oldugunu dusundugun (platonik askta olabilir) biri oldu mu mesela 1 kezde olsa gozyasi doktugun? Veya en fazla ufak hoslantilarmi oldu dogdugundan beriBunu iyi düşün kardes sana bana doktorun söylediklerini yaşadığın veya yaşamadığın duygulara göre sonucunu ve çözümünü sadece verdiğin cevaba göre söylicem. O yuzden iyi dusun bu sordugumu. Birde bende cevabına göre kendimle ilgilibir sonuç çıkarıcam Allaha inancin uzerine dogru cevapladigina yemin edebilirmisin kardesim en son banada bu sekilde faydasi olcak mesajdanda yazabilirsin

0|0
    0|0
    • Dostum yemin ederim ki 1 kez aşık olduğumu hissettim, ama gözyaşı falan dokmedim bana mutluluk verdi, sonra onun karaktersiz biri olduğunu gördüm ve geçti bu his. Ondan önce hep küçük hoslantilar oldu.

• Tüm sosyal medya hesaplarını kapatma... sadece günde 1 kere aç asosyal arkadaşları bitirme ama en aza indir... bunları en aza indirdiğinde zaten bırakacaksın denedim işe yarıyor...

0|0
    0|0
    • " asosyal arkadaşları bitirme ama en aza indir."
      Burda ne demek istediğini anlamadım.

• Arkadaşların ile fazla sohbet etme arada ve gereksizleri çıkar.

• Görüşün ve tavsiyen için teşekkürler. 😊

• bende öyleylim İstanbul'da oturuyorum ama evden çıkttığım yok tipim felan da yerinde ama ne biliyim insanlar iğrenç.

0|0
    0|0
    • Aynen öyle, ve ben kimseyle yarışa girmek istemiyorum. Benden öyle ya da böyle üstün ya da farkliysan ne olmuş 😒

Yükleniyor...