Babama her gece 🌃 sövmekte haksız mıyım sizce?

Babam ben kendimi bildim bileli çalışmaz. Öyle evde oturur. Bundan 10 sene öncesine kadar abim para gönderirdi. onun sayesinde emekli olana kadar. Ben askerdeyken kooperatife girmişler. İlk zamanlar aidatı makuldü. Ben askerden gelince öğrendim tabi. Neyse işe girdim ve 3 sene aldığım parayı aidata yatırdık. Sonra 7 yıllığına kredi çektik ve evi kooperatiften satın almış olduk. Tabi bu borcuda ben ödemek zorunda kaldım. Yani birimizin maaşıyla geçindik. Birimizinkiyle borç kapattık. Şimdi yaşım oldu 35 ve ben bekarım. Kendi hayatıma yeni başlıyorum. Sırf onun asalakça yaşamasının cezasını ben ödedim. Geleceğimi çaldığı her an için o ve onun sülalesine her gece küfür ediyorum. Siz olsanız ne yapardınız? Bu yaştan sonra bekar bir kız bana gelir mi? İstemsiz ettiğim küfürlerimde haksız mıyım?

Güncellemeler:
Eğer çocuğunuza gelecek sunamayacak sanız kesinlikle evlenmeyin. Yuva kurmak çocuk oyuncağı değil. Çocuk büyütmek, kuş beslemek gibi değil.

0|1
11|6

En İyi Kız Görüşü

• Bu yastan sonra bekar biri tabiki sana gelir kesinlikle hicbir zman umitsizlige dusme isyan etme babana da kufretme ne olursa olsn o senin baban evet kotu seyler yasamissn yukun altina girmissin ama iste imtehan dunyasi sende boyle sınanıyosun rabbim yardim etsin

0|1
    0|0
    • Sağol... İnan evlilikten soğudum zaten. Babam gibi bir adam olmaktan çocuklarım olursa onlara yetememekten korkuyorum. Zor şartlarda yaşamalarını istemiyorum. Dünyaya bir kere geliyorsun ve resmen hayat değil travma yaşıyorsun. Hayattan soğuyorsun...

• Cokcok haklisn diyecek hicbiseyim yok gercekten allh yardim etsinn boyle paylasimlar sık sık yp ki icindekileri dokup rahatla biraz da olsa sana yardim edelim

En İyi Erkek Görüşü

• ben babama değilde büyük abime cok para gönderdim ben adamı borç ödüyor bende yardım ediyorum derken meyersem devre mülk almış 18 yaşımdan beri çalışıyorum ne kazandıysam hep elimden aldılar abimin televizyonunu aldık bekarken almıştı kullanmak istemeyince biz aldık bende evlenince onun televizyonunu ödeyecektim ulan 3 sene taksit ödedim herif ev eşyalarının yarısını ve bir kaç aylık kredi kartı borcunu bana kitlemiş daha sonraları da annemin yüzünden cok para yolladım tabi benden habersiz verilen ve gönderilenler haric yaş 33 bekarım bu saatten sonra da bakan olmaz kaldık evde

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Ya bulursun birini olmadı esra erola çık :D Küfür konusuna gelince bilemiyorum çünkü sonuçta ana baba bu

0|1
    0|0
    • Anneme asla küfür etmem. O bitanemdir. Allah ona uzun omur versin

• Bunun dışını saymadım zaten. Bu buz dağının görünen yüzüydü. Hayatımda bir gün sevgi sözcüğü duymadım. En ufak bir şeyde azarlandım. Dayak yedim. Onun sayesinde kendine güvensiz bir birey oldum. Hep içine kapanık oldum. Hep içimde huzursuzluklarla büyüdüm. Kısacası hayatım alt üst oldu.

• Ya boşuna günaha girme o zaman Allah'a havale et. Elbet aklı başına gelişeler ve pişman olucaktır

• Haklısın.. Gelir niye gelmesin

0|1
    0|0
  • oyle deme ya baba o baba :(( ne olursa olsun annene babana küfretme.. ınsallah anne baba duasıyla gonlune gore bırını bulursun en yakın zamanda..

0|1
    0|0
    • Anneme asla küfür etmem. O benim baş tacımdır. Adi herifin yüzünden o da çok çekti. Yıllardır çalış çalış dedi ama nafile. Çünkü gurur yoksunuydu

• bence babanla aranda baska bırsey var.. sadece ev alma mevzusu degıl bu..

• Gelir. Hem bekar olmayan bir kıza da aşık olabilirsin belki. Bu arada baban cidden sinir bozucu

0|1
    0|0
  • valla haklısın beni de o babam denen hıyar kızdırıyo seninkinden better bizimki

0|1
    0|0
  • Haklisn tabiki ayri eve cik sadece anana gonder para babanda calissin 😁

0|1
    0|0
  • Şimdi sen kiraya çıkarsin calismayan baban rahat eder

0|1
    0|0
    • Aynen öyle olacak. O kadar sene çalıştığımın sefasını o sürecek. Bense bunalıma devam

• Belki sende bu yaptıklarından sonra iyi bir kızla evlenirsin. Nasil

• Haksızsın. Ne olursa olsun onun sıfatı "baba"

0|0
    0|0
  • Esim 35 ben 27 idim gecen sene evlendik

0|1
    0|0
    • Allah mesut bahtiyar etsin. Ben evleneyim desem en az 1, sene para biriktirmek lazım. Yani kısacası yaş 37 falan olur. Bu saatten sonra da evlenmeyi düşünmüyorum zaten.

• Nasip kismet zaten evlilik tahmin etmedigin zamanda zamanda oluyor. O yüzden bu konularda kesin karar verme.

• allah yardım etsın sana her konuda ınsallah... umarım gec olsada ıstedıklerıne ulasırsın bıan once :)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Çalışıp mal mülk sahibi olanada sövmek gerekiyor bence. İlgi alaka yoksa , bir baba evladına yaşını yaşatamıyorsa bitmiştir. Nekadar çalışıp karın doyurursa doyursun. Evladını yaşıtlarından geri kalmasına ve sürekli mahçup duruma düşmesine sebep oluyorsa bitmiştir.

0|1
    0|0
  • Bır gun mezarını opersın zoruna gıder allah gecınden versın sen gene oyle deme

0|1
    0|0
  • ne olursa olsun Herşeyi Yüce Allah'a Devretmek gerek , Allah Affetsin Allah Islah etsin

0|1
    0|0
  • Diolar ya baba olmak kolay o vasiflara nail olmak onemli olan
    bir tek sende yok abi boyle baba. Bizde bir peder var 30 yil birikimini hep baskalarina yedirmis. Is acmis ew almis araba almis borc vermis. Bu adamin alkolu sigarasi kumari ya da kadinlarla takilma olayida yok neymis hayrinaymis.
    Gecenlerde is acmak icin yardim istiyorum bana "verdigim parayi geri odeyebilirmisn ki sana guvenip yardim edeyim diyor? "
    Gelde sövme. Haklisin diyorum.

0|1
    0|0
  • boşver sen yinede sövme baban sonuçta

0|1
    0|0
    • Öyle diyorsun ama onun sayesinde hayattan soğudum. Evden işe işten eve sosyal hayatıma bile ayıracak param olmadı hiç. Nefes alıp vermekten başka yaptığım hiç bir şey olmadı. Onun sayesinde asosyal oldum.

Yükleniyor...