Askerde heryerde devrecilik var mı?

duyduğum kadarıyla devrecilik diye birşey varmış, heryerdemi var bu? sokakta görsem konuşmaya tenezzül etmeyeceğim adam bana emir mi verecek şimdi?

0|0
1|5

En İyi Kız Görüşü

• Maalesef oyle olacak size torun diye seslenecekler kimiside

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Hemen her yerde vardır. devrecilik sistemi askeriyede oromatik bir yönetimi sağlar :-)
    alt devreler yani çömezler gelince üst devreler teskereye yakın olandan uzak olana doğru işten düşerlee.
    İşten düşme tabiri:destek kıtalarında atıyorum teskeresi yaklaşmış biri halen bir görevde çalışıyor.
    Yeni çömezler gelince teskeresi en uzak olan oradaki halihazırdaki asker işi ona yıkar. bir kolay işi alır. böyle böyle teskeresi yakın olan (elleme o teskereci derler) artık göstermelik çalışır. iş düzeni ve uyum otomatikman sağlanır.
    İşe isyan etmeye kalkarsan s.. tığın b. k daha nizamiyenin kapısından çıkmadı derler :-)
    tv ye oturma uzaklığı dahi buna göredir.
    Çömezler en arkada ayakta izler. tabi fırsatları olursa.
    Teskereci 2-3 sandalyeye yayılır. kumanda ondadır ve tv nin içine girer.

Kısa dönem gideceksen uyanık ol.
    Sen direk onbaşı olarak gider çavuş olarak çıkarsın.
    Lakabın poşet olur.
    ya da pilli çavuş :-)
    ilk 1 ayda evinden getirdiğin hemen herşey çalınır.
    Donunu bile çalarlar.
    Ama çalma diye birşey yoktur askerde. sadece yer değiştirme vardır.
    Botunu, sabununu, çorabını, donunu anında çalabilrler

0|0
    0|0
    • çavuşlar dayak atabiliyor mu? şikayet falan etseler başımız yanar mı?

• farkında olmadan milleti askerlikten soğutmak için elinden geleni yapıyorsun şuanda, herkes okuyor bunu, böyle şeyler yazman doğru değil her ne kadar gerçek olsada

• abartılı birşey yazmıyorum. kafadan attığım sıktığım bir durumda yok. sen şunu dövsem bunu dövsem dedin bende sana ihtimalleri izah etmeye çalıştımki bu tip bir girişimde bulunmayasın diye. sen diskoda kafa dinlerim dedin sana diskoyu izah ettim.
      sen çavuş olnca dövsem dedin sana sonunda neler olabileceğini izah ettim. askerlik şerefli bir görevdir ve Türkiye cumhuriyeti devletinin ekmeğini yeyip suyunu içen herkes şerefiyle bunu yapmak zorundadır. Amma komandoluk yaparak çorbada tuzu olur amma yemekhanede paspas yaparak çorbada tuzu olur.
      sonuçta bu bir şekilde yapılacak.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 4

• Aynen öyle.

0|0
    0|0
  • Evet çoğu yerde hatta her yerde olan bir muhabbet uzunu kısa fark etmiyor herkese yapılmaya çalışılan akılsızca muamele

0|0
    0|0
  • Kardeş şubatta mi geliyorsun

0|0
    0|0
  • sen gidince onlar yatıcak sen çalışacan :)

0|0
    0|0
    • komutanlık taslamasınlarda

• dövsem şikayet ederler mi? etseler başım yanar mı?

• sen teksin onlar şöyle 10 kişi falan olurlar ama seninde yanında devrelerin olacak.

Yükleniyor...