Evlatlık olduğunuzu öğrenseniz ne yaparsınız?

Mına koyayım böyle işin. Yaklaşık yarım saat önce evde klas bir tartışma çıktı yine bağırdık çağırdık birbirimize. Annemle bağrışırken birden babam küfretti ve "ne sikime aldınız ki şu kızı o karıdan yeter lan" dedi. Ben de anlamadım tabi ilk başta. bir sessizlik oldu herkes birbirine bakıyo. "Ne demek bu şimdi" dedim sustular sadece. O sinirle çıktım evden aklımda bir ton soru işareti. Abim geldi anlattı herşeyi. Evlatlık olduğumu, babamın kim olduğunun belli olmadığını, öz annemin bir halt yediğini ve sonucunda beni para karşılığı şu an ki ailem sandığım insanlara verdiğini.. hepsini. bir abim sandığım o çocuk seviyordu beni zaten. Şu yaşıma geldim bir kez olsun şefkatle bakmadılar bana ne annem olacak o kadın ne babam sandığım o herif ne de ablam. Şu an tek başıma parkta oturuyorum. Gece eve dönüp ne eşyam varsa alıp gideceğim. Nereye gideceğimi dahi bilmiyorum ne yapacağım ben?

1|0
1215

En İyi Erkek Görüşü

• Git biran once evine don, sokaklarin halini goruyorsun. Bu hakaret tarzi kizmalar sana degil butun ailede ki herkes arasinda olur. Bu zamana kadarda yetistirmisler, eger sevmemek gibi bir durum olsa zaten seni almazlardi. Sen de onlarda sinirli, Şu an ne dusunursen dusun senin icin en iyi yer orasidir.

0|0
    0|0
    • Sevgi yok be abim sevgi yok. Paranın köpeği olmuşlar sadece.

• Hayır ama ne bileyim işte. Belki biraz vicdan. Allah korkusu. Ne bileyim be abi. Belki bilmediğim başka sebepler.

• Dusundugun herseye cekersin bunu, o yuzden kafana takma bir tek sen degilsin. Bugun nice insanlar uvey anne ve babasini oz ailesi gibi benimsemis sende farkindasindir. :)

En İyi Kız Görüşü

• Neden böyle düşünüyorsun? İllaki o insanın kanından mı olman lazım? 19 sene bakmışlar büyütmüşler evlat bellemişler. En azından bir anne baba abla abi diyebilmişsin. İyi ya da kötü. Gölgeleri olmuş birşekilde.
    Bir yurtta büyüseydin? Anne baba abi abla kavramı olmadan. Düşünsene seni evladının yarısı kadar yerine koyamıcak saçma sapan insanlar. Bir dünya kötü yola düşücektin belkide? Elalemin yolladığı 2. ellerle giyinecektin geçinecektin. Bir evin olmayacaktı. Herkesle oturduğun soğuk sevgisiz 10 kişi aynı odada yattığın biyer. Böyle daha mı iyiydi? Hergün isyan edicektin neden annem babam yok diye. bugüne kadar hep eksik büyüyüp millete imrenicektin öyle daha iyimi olucaktı?
    Nankörsünüz, Nankör. Üzülürsün anlarım, hatta çok üzülürsün neden böyle oldu dersin, o kadın beni neden istemedi dersin. Çok iyi anlarım. Çünkü bu dev bir yıkım. Ama o insanların bunda gram suçu yok. Seninde yok. Biyolojik annenin şartları ozaman elvermemiş seni vermek zorunda kalmış. Senin suçlayacağın 2 kişi var biyolojik annen ve baban. Evden kaçarak ancak kendi hayatını rezil eder cezalandırırsın. Birdaha düşün.

0|0
    0|0
    • Haklısın evet haklısın ama her gün sana nefretle bakan insanlara için yana yana susup anne baba abla demek o kadar koyuyor ki. Ne şartlar altında büyüdüm bilmiyorsun. Ufacık çocuktum ulan daha. Sövüp saydılar hep, ablalarımla kıskandırdılar resmen. Ayrım yaptılar. Kendim öğrendim kendim büyüdüm ben. Şükürler olsun ki beni kendi canından bilip seven abim vardı. O da olmasa ne olurdu bilmiyorum. Biyolojik anne.. Şartları sikmişim, çok afedersin. Onu halt yemeden önce düşünecekti. Aldırsaymış ya. Günahını düşünecek kadar vicdanı varsa benden me dye nefret edip de paranın köpeği olmuş o insanlara verdi beni? İnancımı yitirdim şu saatten sonra.

• Çalış kur kendi hayatını

• İnşallah. Bakacağım bir çaresine.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 14

• Öncelikle bir yer buluna kadar evde kalmalasin. binca zamandir kalmissin zaten. kendine kalicak bir yer ayarliyana kadar evde dur. sinirine yenilip yanlis hatalara düşmenin hicbir anlami yok.

0|0
    0|0
    • Hangi yüzle döneceğim ki ettikleri onca hakaretten sonra

• Evet bende öyle düşündüm. Abim benim için en iyisini düşünecektir

• Aynen oyle kış günü sokakta felan kalmak gibi dusunceye kalkışma...

• ben ogrensem herhalde onlara olan sevgim dahada artardi vunki evlatlik olmama ragmen beni bir an olsun diger kardeslerimle ayrim yapmadan buyuttukleri icin

0|0
    0|0
    • Sorun şu ki sevmiyorlar zaten. Lafta beni doğuran o karı para vermese kabul ederler miydi sanıyorsun

• valla ne diyim kardes gecmis olsun

• Hicbisry

0|0
    0|0
  • Saçmalama kız başına öyle bir işe kalkışma...

0|0
    0|0
    • Dönmem o eve daha.

• nasıl yok eve geri döneceksin sonuşta sana bu yaşa kadar bakmışlar.

• Ölsem daha iyiymiş

• Olaya bak

0|0
    0|0
  • Sev, inirim sjsj

0|0
    0|0
  • Seni o yaşına kadar yetiştirmişler hiçmi emekleri yok

0|0
    0|0
    • Manevi olarak hiç.

• Paranın köpeği olmuşlarsa demek ki. Ama bu yaşa kadar neden büyüttüler bilmiyorum belki bilmediğim farklı nedenler var belki de vicdsn meselesi.

• belki de sen abartıyorsun

• amerikaya git paran varsa beraber gidek

0|0
    0|0
  • yorum yok Allah yardımcın olsun bazen bende merak ediyorum bendemi evlatlığım diye hatta DNA testi bile yaptırmayı düşündüm

0|0
    0|0
  • Allah yardm etsin , şuda var bazılarını öz anne babaları bile sevmiyo

0|0
    0|0
    • Benimki de nefret ediyormuş ya zaten.. Ne özü ne üveyi seviyor.

• Bakacağım abi bir çaresine

• Sakın ha bak hayat8n ruzgarina birakma kndini, cevrene daha cok dikjat et , iyi bir işin olursa kndi hayatinda sozun olur , üzldüm sana ne diyimki , skma canini

• Oraya geri dönüp sabredeceksin yaşın kaç okuyormusun?

0|0
    0|0
    • 19 Yaşındayım üniversiteyi okumadım

• arkadaşım..

0|0
    0|0
  • Gel bizde kal diyecem ama gelir misin bilmem ailemle yaşıyorum

0|0
    0|0
    • Nerede yaşıyorsun

• Dusunceniz nedir

• İstemiyorum

• Ben öğrendigimde çok isyan etmiştim
    Ama alışıyor insan be

0|0
    0|0
    • Ne bok yiyeceğim ben abi şimdi de bana

• Yasican o evde
      Alsan başını başka yere gitsen kötü yola düşersin

• Her gün kavga gürültü. Nefretle bakıyorlar. Nsıl kaldıracağım ki bunı

Kızlar Ne Diyor 11

• Benim anlamadığım öz çocukları varsa seni niye evlat edinmişler bide annen kötü yoldaysa anneni nerden bulmuşlar

0|0
    0|0
    • Abim anlattı. Ne halt yediyse artık bilmiyorum beni para karşılığı vermiş lafta şu anki aileme.

• Kiyamam sana ya.. tek yasasaydim gelirdin bana

0|0
    0|0
  • Mesaj at konusalim istersen, yorumla bir yere varilmaz

0|0
    0|0
  • Allah yardımcın olsun. Önemli bir karar almadan önce lütfen düşün ilerisini belki biraz zaman vermelisin kendine o evden çıkarsan bir daha geri dönmezsin belki de umarım her şey iyi olur.

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim ama ne yapacağımı bilmiyorum. O kadar kırgınım o kadar şaşkınım o kadar sinirliyim ki..

• Eve git ve dua et Allah bir kapı açar her zaman

• Bence gitme bir yere evine don tekrar

0|0
    0|0
  • Kız Yetiştirme Yurdu na gidemezmisin üzüldüm 😕

0|0
    0|0
    • 19 Yaşındayım olur mu ki?

• Olmaz o zaman ama napıcaksın ki yek başına keşke burda olsan bizde kalırdın bakardı bir çaresine

• Bilmiyorum kafam o kadar karışık ki

• kaçarım

0|0
    0|0
    • Kaçtım kaçacağım kaçmasına da nereye

• Abimin dediğine göre görüşmemişer bir daha. Yani bir kaç yıl para vermeye devam etmiş ama sonra kaybolmuş ortalıktan

• onu bulana kadar ailenle yaşamaya devam et

• Hayatıma devam ederim napıcam başka

0|0
    0|0
  • Arkadaşına git

0|0
    0|0
    • Arkadaşım yok ki

• Umarım.

• dualarım senınle

• Çok zor bir durum.

0|0
    0|0
  • Her şey doğurmakla değil.. Şu an küçüksün. Biyolojik annenin düştüğü yola düşebilirsin ve bir gün senin çocuğun olduğunda belki o da senin kaderini yaşar.. O yüzden saçma düşüncelerinden kurtul ve evine dön. Onlar senin gerçek ailen

1|0
    0|0
    • Güzel yorum

• Onlar utansın sen değil. Sen ağzını bozma. Sonuçta senin günahın yok canım.

• Teşekkür ederim.

Yükleniyor...