Tecavüz hakkında ne düşünüyorsunuz?

Arkadaşlar son günlerde tekrar gündeme gelen tecavüz konusu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bir kadının geç saatte gezmesi yahut giyimi tecavüze sebep olabilir mi?

Güncellemeler:
Yanlış anlamayın bunu tartışmak amaçlı veya gerçktn bunu sormak için sormuyorum sadece bir insan bunun farkında olduğu halde nasıl böyle bir insanlık suçu işleyebilir emin olamıyorum. Bu bir dürtüdür ve erkeklerin bu dürtülerinden dolayı da tabiri caizse fahişelik ortaya çıkmıştır. Peki ne ara bu insan görünümlü yaratıklar sokaklara taşmıştır. Bu bir insanlık suçu ve şiddet biçimidir bunlara dur denmeli ve kadınların sosyo-ekonomileri yükseltilmelir
Tecavüz normalleştirilebilecek bir konu değildir. Şaka yaparken dahi kullanılan bu kelimenin bilinç altına işlemesiyle belki de bir geç kızın gerçeği oluyor. Buna sessiz kalınmamalı en azından kemikleşmiş sorunlar gün yüzüne çıkmalı bence.

0|0
6|12

En İyi Erkek Görüşü

• Bu durumda dönem arasında otobüse uçağa binip evine giderken saat gecenin 3 ü olursa , bütün kadınları karakola mı toplamak gerek aman başlarına bir şey gelmesin diye?

Ayrıca , belli bir saatten sonra sokaklarda gece dışarda olan dişilere zombi tarzı tecavüz timleri mi dolaşıyor?

Saat gecenin değil gündüzün 3 ü olduğunda bile kadına sarkmayı laf atmayı yaklaşmayı zorlamayı sataşmayı dokunmayı racon sanıp salya sümük dolaşan ama donuna bir yerinin resmini çıkarmamayı hala becerememiş sırtlan suratlı , ancak kızkardeşi konu olursa aslan yürekli kesilen zibidi geriden şehirli olmuş işsiz dolanan ama jöleli saçla çivili montlarla dolanan züppelere ; bir kadının gezmesi ya da giyinmesi tecavüz hakkı mı doğurmalı?

Tecavüz, karşı cinse insan gibi bakamayacak kadar asosyal , iletişim sorunlu , öğrenilmiş çaresizlikler içinde kıvranan ama kendisini de eros tanrısından aşağıda göremediğinden hayallere hitaben takıntı halinde mast yaparak cinsel hayat kuran tiplerin , gerçek bir birleşimi yaşayabilmesi için vurkaç tarzıdır.

Ancak vursa da , kaçamaz , eros'un yapmayacağı ama şerefsizlik ile beyinsizliğinden kaynaklanan hatalar yüzünden yakalanır ve içeri alındığında da tecavüzün ne kadar can yakıcı aşağılayıcı kişilik yıkıcı bir usul olduğunu diğer eski azılı mahkumlardan öğrenerek yıllarını geçirir.

1|0
    0|0
    • O kızın belki de hayatı karardı daha 18-20 yaşında bir kız ona tecavüz eden en az 30 yaşında bir hayvan ! o kişi zaten yaşayacğını yaşamıştır bundan sonra gördüğü işkenclerin hangisi o kızın hayatını geri getirebilir ki. tecavüz yüzünden sevdiği insandan ayrılmak zorunda kalan belki kendini toplumdan soyutlayan bir insan olarak devam edecek. Açmamış bir gülü soldurduktan sonra o kişi asılsa ne yazar ki. buna en başından dur denilmeli.

• Kesinlikle katılıyorum. Ayrıca gizlenmeye çalışılan olay hakkında yorum yapmak dahi istemiyorum ancak o kızın utanması gereken bir şey yokken neden ailesi kızından utanır kı ya da neden böyle bir şeyin üstünü ne hakla ve ne akla gizlemeye çalışır. Toplum baskısı sanırım devreye giriyor

• O toplum ; sosyal ve dini kuralları öyle biliyor ki ; oğluna Nisa 30 u anlatmayı bilmez hatta öyle bir ayet olduğunun da farkında değildir hatta oğluna yürü oğlum mahallenin horozusun göster elalemin kızına pipini der ama kızına Nisa 31 i en sunturlu bir şekilde dayar , kafasını gözünü sardırır , gösterme namusumuzu der , dahası bunun Allah için olduğuna da bir güzel inandırıp kendi kafasını rahata kavuşturur.

Böylece suçu da , cezasını da kızına keser bu beyinsizler , zira başka bir oğlan pipisini göstermiştir kızına , utanç kaynağı olmuştur.

Özetle , tecavüz edenden çok onu yetiştirmiş ve bu işlere normal gözüyle bakan ya da baktırmaya çalışan ama aileye bakacaksın.

Orada bir karışıklık olduğu kesin ; bu lafı anlayana...

En İyi Kız Görüşü

• Kurbanı suçlarsak her mağduriyete uğrayanı, mağdur edeni hafifletecek şekilde hoş görürsek adalet olmaz. Trafik kazası olunca, sokağa çıkmasaymış diyebilir miyiz? Ya da, başka başına herhangi bir şey geldiğinde 'e olmasaymış, yapmasaymış' Kadın tecavüzlerinde bu kadar lakayt olunmasının sebebi de mağdurun kadın olması, aynısı kendisinin, erkek bir yakının başına gelse ortalığı ateşe verecek anadolu kaplanları kadın söz konusu olunca, 'çıkmasaymış' diyebiliyor. Halbuki bütün mağdurlar aynı. Kadın mağduriyetine göz yumulduğu sürece, bu tecavüzde acizlere, çocuklara, hastalara gelecek sıra. Çünkü adaletsizlik, adaletsizliğe sessiz kalmak domino taşı etkisi yapar. Bugün kadınlar zarar görüyorsa, yarın çocuklar ve diğer canlılara gelir sıra.

Bir ilahiyatçının geçenlerde erkek çocuklarını taciz ettiği ortaya çıktı, vay efendim niye o yurtlara kayıt olmuşlar dendi mi, hayır, saçma çünkü. Burda da tecavüze uğrayanda suç aramak aynı derece yersiz.

Bir kadın gecenin körü, sabahın körü istediği saatte dışarı çıkar, çıkabilmeli. Ona yeltenen erkek müsveddeleri de inşallah ters bir kadının en ters zamanına denk gelirler. Böyleleri sulandıkları kadınların memleketlerinde de aynı şekilde davranabilirler mi? Avrupa birliği ülkelerinde, Amerika'da aynı olacağını sanmıyorum, İngiltere'de alkolden bilincini kaybetmiş sokak ortasında yatan bir kadına yeltendiğinde bile ağır cezaları var, nerede kaldı bilinci yerinde bir kadına yanaşmak.. Bu ülkelere bir gitsinler, bu davranışları sebebiyle karakola, hapse düşsünler, sicillerine, pasaportlarına işlensin tacizci oldukları, alınlarına sürülsün kara leke, bir daha gezemesinler, iş yapamasınlar. Bir düşsünler o adil ülkelerin adaletine, analarından emdikleri süt burnundan gelmiyor mu, hayatları kararmıyor mu..

www.facebook.com/.../?type=3

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Olabilir misi yok oluyor. Ama elbette tecavüzün başlıca sebebi saat ya da elbise değil onlar ilk sırada yer almıyor. Birinci sırayı eğitim alıyor. Biz cinselliği p*rno sitelerden ya da okuldaki belden aşağı fıkralardan öğrenen bir toplumuz. Hele zavallı erkeklerimiz bakıyor p*rno filmlere oooo sekreter dakka bir gol bir adamın kucağına zıplıyor. Ondan sonra filmi izleyen gariban bütün sekreterleri rospu zannediyor. Ya da bütün tayt giyenlerin canının ayıp şeyler istediğini sanıyor. Anne baba ise ahlak namına oğluna zırnık vermemiş. E haliyle potansiyel tecavüzcü sayısı çığ gibi artıyor. Ama o kızın durumunda kendi hata payı çok yüksek. O saatte oradan geçen ben bile olsam benim bile ırz ve canım güvende olmazdı. Ya artık kabul edin yaa gözünüzü seveyim burası new york değil burası Türkiye mini etek giyip bar bar sürtüp kadın hakları savunmak neyin mantığıdır ya? Hangimizin annesi gecenin 3 ünde ''Canım sıkıldı ben şöyle bir ıssız sokaklarda sürtüp geliyorum'' diyor.

0|0
    0|0
    • Görüşün için teşekkür ederm ancak o kız daha 19 yaşında ve evine ulaşmaya çalışıyor ancak sokağında tecavüze uğruyor. Her ne sebep olursa olsun tecavüze bahane olamaz.

• Birincisi hakaret ile konuşamazsın benimle. ben senin görüşüne saygı duyuyorsam sende duymalısın !

• ikincisine gerek yok senin gbi bir insanla tartışamam.

• bir kadın isterse ıssız bir sokakta geç saate çırılçıplak dolaşsın bu kimseye ona tecavüz etme hakkını bırak dokunma, rahatsız edici bakma, sözle sataşma hakkı kısacası hiç bir hak vermez

0|0
    0|0
  • Açık konuşalım kapagı açık tencerenin kokusu mutlaka dısarı çıkar, gözü hRamda olanda kaşıgı sallar, şimdi hic demeyin gece gec saatte gezemicekmiyiz diye , erkk olarak bn bike o saatte tenhada bulunmuyorum bazı şeyler insan kendi eder

0|0
    0|0
  • Özgecanı vahşice öldürüp te halen insanlar idam la cezalandırılmayıp bizim paralarımız ile cezaevlerinde beslendiği sürece. O ve onun ırkından daha çok yaratıklar türeyecek.

0|0
    0|0
  • Devlet osmanlı devleti kalsaydı böyle şeyler olmazdı diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
    • Ne alaka osmanliyla harem vardı o zamanda bir kadin istemedigi surece ona dokunuluyorsa bu tecavuzdur!

• Osmanlı döneminde kızlar seçildiği için onlara verilen tek değer doğurganlığıydı bence de bu da bir çeşit tecavüzdür o kıza isteyip istemediği sorulmuyor daha doğrusu en başından seçme seçilme hakkı kadına verilmediiğği için böyle bir şey düşünmesine dahi izin verilmiyor.

• @chicagodabirkiz tamam hanım efendi öyle bilin siz.

• evet geç saatte gezmesin. Bunca suçu olan. O. R. O. S. P. U. . Ç. O. C. U. K. L. A. R. I elini kolunu sallaya sallaya gezıyosa dışarda, kurban olayım cıkmasın dışarı

0|0
    0|0
  • Cahillik yobazlık başka bişey değil aciz herifler :S

1|0
    0|0
  • kötü bir şey

0|0
    0|0
  • hicbirşey tecavuze hak vermiyor onu yapan insanlar en duşuk seviyede insalradir

0|0
    0|0
  • gec saatte kadının sokakta ne ısı var? tabıkı gezmemelı

0|0
    0|0
  • çok adice insanlığa sığmayacak bir şey bence.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Hiç bir şey düşünemiyorum, çünkü tecavüzcüler dışarıda, düşünenler ve yazanlar ağırlaştırılmış müebbet cezasıyla içeride. Bu ülkede adalet yok, yaş gözetmeksizin tecavüze uğrayanları savunacak bir adalet sistemi yok. Daha çok tecavüz edeni savunuyorlar, yok iyi hal indirimi, yok saldırmış fakat eğilime geçmemiş, yok yapmış fakat o anda gözü dönmüş, yok mahkemeye kravatla çıkmış falan filan. Tecavüze uğrayanların uğradığı ağır travma kimsenin umurunda değil, bu ülkede kadına tamamen seks aleti gözüyle bakıyorlar. Adaletin olmadığı yerde anarşi başlar ve şu an tamda bu durumdayız...

0|0
    0|0
  • Tecavüz olmuş ve millet gecenin 3 de ne işi vardı hesabında daha ne denebilir ki?

0|0
    0|0
  • Tabi ki de olamaz tartışmak bile sacma

0|0
    0|0
  • Asla bir kadin sokakta çıplak dahi dolaşsa hicbir erkegin ona dokunma hakki yoktur suudi arabistanda carsafli kadinlara bile tecavuz ediliyorsu bunun tek nedeni uçkuru duşuk erkeklerdir !

0|0
    0|0
  • asla

0|0
    0|0
Yükleniyor...