Bu ülkeye şeriatın gelmesini ister misiniz?

Evet, insanlar artık dinden uzaklaştıkça uzaklaştı, uyuşturucu, alkol, zina ne bataklık varsa çoğaldı ve geçtiğimiz günler içinde bağdat caddesinde de bir genç kıza da tecavüz edildi hem de adam evli ve 2 çocuklu. Bundan daha önce de Özgecan'a ve nice Özgecanlara tecavüz edildi. Şeriat olsaydı bunu yapan sapıklar idam edilirdi caydırıcı bir ceza olarak. Ne diyorsunuz sizce şeriat gelmeli mi?

Güncellemeler:
Eğitimden bahsetmişsiniz evet haklısınız peki ya birileri tarafından yapılmış ahlak kurallarını mı tercih edersiniz yoksa Allahın Kuran ile bizlere bildirdiği ahlak kurallarını mı tercih edersiniz? Bence yapay olan Ahlak kuralları ucuz. Asıl olan Allah'ın bizlere bildirdiği değil midir?

0|0
4|10

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Caydırıcı kısmı çok ama çok mantıklı duruyor ve gözüküyor ki kardeşim benim işte bizimde esasen üzerinde saatlerde takılıp duracağımız ve kafa yoracağım işletim ve yaptırım olaraktan temel kıssas bu zaten şeriat gelirse bu ülkeye kişinin sosyal ve ilk yardım koşulları karşılanıyor yani giyimi üstü başı ekonomik ve diğer sığınacak evi barkı yoksa diğer islami kurumlardan tedarik edip karşılanıyor. Ve böylesi bir düzen dede kimse kimseye kolay kolay zarar vermek konusunda yeltenmez öyle biliyorsunuz ki bir kişiyi islamı öğelere ve şeriat sistemine göre yargılmadan önce kişinin tövbe etmesi gerekir ve bir defaya mahsus şeytanın vesvesesine uymuş olabilir ortada yeterli en az 3-4 tanık ve kayıtda yoksa bu kişi muaf tutulabilir o kadar ağır bir süreç değil yani şeriat sistemi bir laikci olarak söylüyorum bu tür şerefsizlerin aklanması için ülkemize böyle bir düzen getirilmesi artık şart gibi gözüküyor...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Her şeyin başında eğitimin gerekli olduğunu düşünüyorum. Dinin dayatılmasıyla malesef ahlaklı insanlar yetişmiyor. Düşünceleri şekillendirerek ancak bu kabul edilemez durumlarla baş edebiliriz

0|1
    0|0
    • Eğitimden bahsetmişsiniz evet haklısınız peki ya birileri tarafından yapılmış ahlak kurallarını mı tercih edersiniz yoksa Allahın Kuran ile bizlere bildirdiği ahlak kurallarını mı tercih edersiniz? Bence yapay olan Ahlak kuralları ucuz. Asıl olan Allah'ın bizlere bildirdiği değil midir?

• Ahlaki değerler aslında tartışmaya çok açık genel bir konu belli bir sınıfa sokmamak gerekir ancak bana soracak olursan ahlaklı insan iyi ve faydalı davranışlarda bulunan insandır. Buna uyan insanların kuralları veya Allahın bildirdikleri olabilir illa ki bir taraf seçmek gerekmiyor

• Şeriat gelince herşey düzeltecek mi sanki hayır hiçbirşeye faydası olmayacak.
    Şeriatın gelmesini istemiyorum.

0|0
    0|0
  • İsterim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Gerçek Şeriatı isterim ayiklanmis şeriatı değil zinanin hırsızlığın ve günahların her iki cinse eşit olmasını isterim ha Allah katında zaten öyle ama toplum yargılarının da öyle olmasını isterim aç kimsenin olmamasını herkesin saygılı olmasını isterim yani kısacası evet isterim

0|2
    0|0
  • Çare Şeriat. Laik eğitim ve kanunlar ınsanları ahlaksizlaştırdı. Tecavuzculer ve hırsızlar yetiştirdi. Bu sistem gidip yerine Allah'ın kuralları gelmelidir.

0|1
    0|0
  • "dinden uzaklaştıkça uzaklaştı, uyuşturucu, alkol, zina ne bataklık varsa çoğaldı"

Bu şeriat ile olmaz. Eğitim ile olur. Eğitim sistemin seni ahlaklı ve bilinçli bir birey olmaya yönlendiriyorsa o zaman bu sorunların yaşanması azalır ve sıfıra kadar gider. Bizim eğitim sistemimizde birey kendi kendine yönelim kazanıyor. Bilinçsizlik üst düzeyde. Cahiliye döneminin modern versiyonunu yaşıyoruz. Medya ortada ne halde olduğu, sosyal medya da ortada. Prime time da verilen diziler ortada.

Türklerde, kadının değeri yüksektir. Ama 1995 ten beri ahlaki yozlaşma başladı. Leş filmler, bozulmuş bir ahlakı normal olarak gösteren yapımlar...

0|0
    0|0
    • Eğitimle olurmuş muğlada izmirde swinger tarzı ilişkiler gırla diğer şehirlere nispeten kaldı ki eğitim kitlesi olarak ve toplumsal kalkınma olarak en gelişkin iller buraları adam karısını cuckold fanteziye sürüklüyor boynuz taktırıyor bilerek sorsanda açıkgörüşlüyüm ben eşimde öyle istiyor biz kimseye ve kendi ilişkimize sınır koymayız biz eğitimli kişileriz birbirimize aşkımıza güveniyorum bu tür cinsel tabular artık aşılmalı diyor mesela buna ne diyeceksin...

• @ozansentürk Eğitim kelimesinden ne anlıyorsun?
      Bakın, eğitim 2+2 veya Edebiyattaki aruz ölçüleri değildir.
      Toplum bilinci ve ahlakından bahsediyorum. En basiti , ilk okul fişleri. Ali topu at, ışıl ılık süt iç diye fiş olmaz. 5-6 yaşındaki çocuğa ne gösterirsen onu benimser. O çocuğa önce insan sevgisini aşılaman gerekir. Doğa sevgisi aşılaman gerekir. Sonra saygı aşılaman gerekir. Aile de önemli. Aile de çocuğa tablet verip kenara çekilmemeli. Çocuğuyla yakından ilgilenmeli, devlet pedagoji hizmet ivermeli ücretsiz, her aileye. Ailelere eğitim verilmeli. Benim ailem sağolsunlar beni iyi yetiştirdi her ne kadar benimle ilgilenemeseler bile.
      İnsanların tahsili bir ölçüt değildir.

• Tecavüz ile şeriat ve inancın biri alakası yok.
    Tecavüz oranının en düşük olduğu ülkelere bakarsan hep ateist ülkeler. O ülkelerde taciz, tecavüz olmuyor. Eğitim meselesi eğitim.

0|2
    0|0
    • Peki ya idam cezası hakkında ne düşünüyorsun kardeşim?

• Ateist ulkemi varmis? En dusuk oldugu yalandir. Norvec cezaevinde yer kalmadigi icin suclulari baska bir ulkeye gonderecegini soyluyordy gecenlerde. Siz kendinizi kandirin. Şeriat küfrü ve sapkınlıgı kurutur ve yokeder.

• @abirisebi şeriat hiç bir şeyi yok etmez.
      Türkiye islam ülkesi mi mesela? Türkiye nin dini yok. Devletlerin dini olmaz, bireylerin dini olur. Avrupa'da da çoğu bireyin dini yok.
      Suç oranı en düşük yerler, en yaşanılabilir yerler de oralar.

• Şeriat gelse, 20 milyon solcu var iç savaş çıkar. Bu yüzden ağır suçlar için idam gelse yeterli. Zina için ise, yüksek oranda para cezası gelmeli her iki cinsede! ve zar dikimleri yasaklanmalı ayrıca, doktorların kadınlara bekaret raporu çıkartıp, eşlerine verilmesinin yasal olması gerekir. Şeriata gerek yok yani birde iç savaşla uğraşmak gereksiz.

0|0
    0|0
  • Çözüm şeriat mı şimdi?

0|0
    0|0
  • Din insanları ahlaksızlaştırır

0|0
    0|0
    • Ezbere konuşmayı çok iyi bilirsiniz. Laiklik ahlaksizlaştirir. Ne kadar hirsiz, tecavuzcu varsa laiktir. Zira seriati benimseyenin bunu yapmasi imkansizdir.

• @istanbulbitch insanlara iftira ediyorsun.

• Avrupada da idam yok ama hergün böyle olaylar yaşanmıyor. Mesele yönetim biçiminde değil, zihniyette.. İnsanların dinden uzaklaşıp yakınlaşmalarıda kendi tercihleridir. Seni ilgilendirmez.

0|1
    0|0
    • avrupada hergun bole olaylar yasanmıyormu nıye dostum yabancı basın senın adına mı calısıyor nerden bılıyorsun adamlara zaten normal bsey bu yanlıs olduklarını dusunmuyorlarkı

• @cemete Avrupada yaşayan benim, kulaktan dolma bilgilerle gelme. Git oku, cümlelerinde bilgisizlik akıyor.

• Gelmeli ve gelmesinden ziyade yaşanmalıki ceza gerektircek işler vuku bulmasın

0|1
    0|0
Yükleniyor...