Sabıkalı Kişilerin Islah Olacağını Düşünüyor Musunuz?

En son tecavuz olayinda adi geçen sahsın daha önce adam yaralamadan sabıkası var..

Ve genellikle katiller&tecavuzculer asla ilk olarak bu suclari islemiyor. Mutlaka oncesinde kucuk sabikalari oluyor.

Boylelerini insan icine salmak ne kadar dogru?

Birisine yumruk atmadan once bile tamamen hak ettigine ikna olmam gerek. Yoksa icim sizlar.
Ama boylelerine tahammul edemiyorum.

Hirsizlara bile tolerans gosterebilen, onlarla ilgili bile empati yapip kismen hak verebilen ben, tecavüzcü ve katillere en agir iskencelerin yapilmasinin sart oldugunu dusunuyorum..

0|0
7|6

En İyi Kız Görüşü

• Topluma geri kazanilacaklarini sanmıyorum. bir katil yine bir insan öldür ür bir tecavüzcü yine yapar.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• bir gardiyan olarak şunu soyeleybilirim içeri giren ilk sorusu abi gazeteye cıktım mı?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Eğer düzgün işleyişli bir ıslah sistemi geliştirilip küçük suçlar işleyenlerden başlayarak bu konu üstünde çalışılırsa %80 kadarının ıslah edilebileceğini düşünüyorum. Tecaüzcüler için benim ıslah anlayışımda hadım edilmek, hormon tedavisi almak gibi seçenekler olmazsa olmaz bunu da belirtmeli.

0|1
    0|0
  • Tecavuzcunun islah olmasinin tek yolu hadim.

0|1
    0|0
  • Yüzde 40 lık kesimi ıslah olur

0|0
    0|0
  • tutuksuz yargılanıyo işte. bu ulkede adalet yok ceza yok. bunların hadım edılmesı lazım ya da gebertılsın ya döl ısraflarları. adam daha oncede bırcok cınsel ıstısmarda bulunmus. dısarı kaç kısının daha hayatını karartacak. bız arkamızdan bırının geldıgını hıssedınce bıle o korkuyla ıc gun kendımıze gelemıyoruz o kızları dusunemıyorum. allah bunları en kotu en acı olaylarla sınasın. ya bırde kızı varmıs. aklım almıyo. bıde burada haklı bulan seerefsızlerı gorunce sınırlerım zıplıyo. adamın bırı SADECE ERKEKTE SUC BULUYOSUNUZ yazmıs. bunlarda fırsat buldugunda aynı seyı yapacak ınsanlar işte. hırsızlada empatı kurulacak bır sey yok oda emegını calıyo senın. gecen gun bı tanıdıgımızın evıne hırsız gırdı polıse sıkayet ettıler hırsızı goturduler karakola adam bosuna sıkayet ettınız benı bırakcaklar sımdı dedı bı saat sonra gulerek cıktı. bu resmen gıdın daha cok eve gırın serbestsınız demek. tecavuzculerde aynı sekılde. korkacak bır seylerı yok kı gunden gune artıyolar.

0|0
    0|0
  • Bunu başardığımız zaman, ülke daha yaşanılabilir bir konuma gelecek. Umarım o günleri görürüz.

0|0
    0|0
  • hayır tabi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• insanlar hayatinda cinsellik olmasi sarttir yoksa kafayi yersin zamanlan tecavuz edersin soylw aciklarim fakir insanlar bazilari neden hirsizlio yapar cunku yasamak icin kim isterki baskasinin parasini calmayi

0|0
    0|0
  • Düsünürüm

0|0
    0|0
  • toki konut yapacağına cezaevi yapmalı

0|0
    0|0
  • pek düşünmüyorum.

0|0
    0|0
  • İnanıyorum lakin aynı şeyi yapmaya devam ediyorsa sanmam