Kürtaj cinayet mi yoksa bir çözüm mü?

Çocuk ne olursa olsun doğmalı mı? Yoksa doğduktan sonra kötü şartlarda büyüyecekse aldırmak daha mı iyi? Sizce?

0|0
30|41

En İyi Erkek Görüşü

• Sana bişey anlatayım benim bir kardeşim var zihinsel engelli 24 yaşında. Bende evlendim 1sene sonra eşim hamile oldu doktor dedi bir test var yaparmısınız dedi bizde ne testi dedik çocuk özürlümü değilmi öğrenmek amaçlı isteğe bağlı dedi ve özürlü olursa aldırırmısınız deye sordu bizde gerek yok özürlüde olsa aldırmayacağız dedik. Ama benim kafama takıldı anneme dedim anne sen furkanı büyüttün bu yaşına getirdin kaç sene beraber yaşadık. şimdi furkanın bu halini biliyorsun ozaman furkanın özürlü olduğunu bilsen aldırırmıydın diye sordum. annem ne demiştir sence :)

0|0
    0|0
    • Ne dedi?

• ozman bir cahillik yaparmıydım bilmiyorum ama furkanın şu halini gösterseler böyle olacak deseler alalımmı deseler kesinlikle aldırmazdım dedi. Bizlerin ondan daha büyük kusurları var dedi mesela o yalan söylemiyor biz yalan söylüyoruz. O arkamızdan kötü düşünmüyor biz düşünüyoruz o kin beslemiyor biz besliyoruz. Şimdi omu özürlü bizmi özürlüyüz dedi.

En İyi Kız Görüşü

• Cinayet tabiki. Bunun hakkında film izleyip sınıfça tartışmıştık. Ben cinayet olduğunu düşünüyorum halen. Mesela kürtaj yapmalarının bir nedeni engelli Dünya ya geleceğinin söylenmesi o çocuk belki de normal doğacak. Bunun tıbbi örnekleri var. Fakat işte aile çocuğa bakamayacağını düşünüyor ve aldırmaya karar veriyor. Resmen cinayet bu ya.
    Bir diğer neden çiftin 5 çocuğu var kadın hamile bakamam diyor aldırmak istiyor. E be kadın çocuğu yapmadan önce düşünecektin bakıp bakamayacağını. Resmen sorumsuzluk bu. Kesinlikle karşıyım bu tür olaylara.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 40

• şart olan şey ahlak

0|0
    0|0
  • Soruna soru ile cevap vereyim. "Bir canlıyı öldürmek cinayet midir diye sormak mantıklı mıdır değil midir?"

0|0
    0|0
  • Kürtaj cinayet değildir. Nasıl ki bir yerinde siğil çıktığında aldırıyorsun, cenin oluşum sürecinde de ilk evreleri siğilden farksızdır.
    Sırf bunu cinayet olarak gören, tabuların esiri olmuş insanalr yüzünden, bir çok kadının hayatı çekilmez bir hal almış, hayat kendisine zehir olmuş, nice kadın intihar etmiştir. Bunun önüne geçmek için, insanların özgürlükleri geri verilmelidir. Net.

1|0
    0|0
  • cinayet olması için bir fert olması lazım birey olması lazım oysaki su dolu bir balon yani alt tarafı

1|0
    0|0
  • o işi yapıp çocuk karnına düşmeden önce düşünemiyormu bu varlık? hadi oldu bir şekilde, bir zevk için o çocuğun ne günahı var? resmen cinayet. başka hiç bişey değil

1|0
    0|0
  • Şurda o kadar adi nankör kahpe insanlar var ki kürtajı dogum kontrol yöntemidir 3 aylıga kadar insan değildir diyorlar yazık gerçekten. o insan değil henüz embriyo iken diyenler alın izleyin
    https://www.youtube.com/watch?v=JIyeapGtfYI

0|1
    0|0
  • İkisi de
    Ama gayrimeşru hamileliklerde veya maddi durumu yetersiz olduğu durumlarda kürtaj en iyi çözüm

0|0
    0|0
  • Kişiye bağlı. Katilsen çözüm, Masumsan cinayet

2|0
    0|0
  • eğer bebeğin kalbi atmaya başlamışsa kürtaj yaptırmak cinayettir... atmaya başlamamışsa yapılabılır

1|0
    0|0
  • Cinayet hamileliği engellemenin bin türlü çağresi, yolu var bunları bildiğin halde yapmayıp zevkine yapıpta hamile kalıp o çocuğu aldırırsan cinayettir

0|0
    0|0
  • Belirli bir zamandan önce yapmak cinayet değil bence.

0|0
    0|0
  • tecavuz sonrası çözum ama diğer tulu cınayet istemediğin bırınden hamıle kalırsan çözumu var devlet kısıtlayamaz ama diğer turlu doğuracaksın dıyor doğurmazda alırsan canını içeri atarım dıyo ve adam oldurmekten yargılarım dıyor !

0|0
    0|0
  • Müslümanlara birsey sorma hepsi kör cahil bilmezler ki.
    Daha can tasimayan, olusmamis birseyi aldirmak nasil Cinayet olsun?

Kürtaj cinayetse, erkegin bosalmasi Milyonlarca spermde katliam.
    Yobazlar cinayet cinayet diye ötüyorlar, kürtajin 10. haftaya kadar yapilabildigini ve bu dönemde ortada dha bir bebek olmadigini bilmiyorlar.

0|0
    0|0
  • Cinayet öbür tarafta onun hesabını veremezsin asla Allah'ın verdiği canı sen alamazsın

0|0
    0|0
  • Cinayettir.

0|0
    0|0
  • Cinayetin en kötüsü

0|0
    0|0
  • Eğer gerekli koşullara sahip değilsen, çocuk yetiştiremeyeceğine inanıyorsan kesinlikle aldırmalısın. '' Ölümden korkmuyorum, milyonlarca yıldır uyuyordum ve bunu hiç sorun etmedim ''

0|0
    0|0
  • cinayettir

0|0
    0|0
  • Çözüm zina yapmamak. Kürtaj cinayettir !

1|0
    0|0
  • cinayet

0|0
    0|0
  • tabıı kı cınayet yaratan onun dunyaya gelmesı gerektıgıne kanaat getırmıs nasıp etmıs olumu allahtan baska kımse karar veremez

0|0
    0|0
  • hekim anne ni sağlığına zararlı diye gerçek kanaat getirirse değil diğerli cinayettir

0|0
    0|0
  • cinayett

0|0
    0|0
  • Kötü şartlar varsa ortada o haltı yemiyecek yiyorsada tedbirini iyi alacak o bebeğin ne suçu var yapılan bir yanlış yüzünden böyle bir duruma gelmeye hakki yok

0|0
    0|0
  • doğur cami avlusuna bırak işte veya arada konu açan lezler var çocuk istiyorlar onlara satarsın

0|0
    0|0
  • Kürtaj bence cinayettir.

0|0
    0|0
  • sefalet içinde büyüyecekse hakkınız yok ona o kötü hayatı yaşatmaya

1|0
    0|0
  • cinayet

0|0
    0|0
  • Cinayettir, ötenazi den farkı ne

0|0
    0|0
  • kürtaj bir cinayettir

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    10

Kızlar Ne Diyor 29

• Rabbimin verdiği canı gereksız yere yok hazırlıksız yok sürpriz oldu dıyerek aldırırsan bu zevke istege gırer bahanedır ama mesela bır tanıdıgın cocugunda hem çift cınsıyet hemde baya bır hastalık cıkmıstı aldırmak zorunda kaldı ılerıyı dusunursek cocuk dunyaya geldıgınde bu sorunlar buyuycek ve topluma gırememe korkusuyla zaten hayatı zehır olucak kı bunlara acık bır toplum degılız hadı cıft cınsıyetı gectım hastalıklar hayatını etkılemıycek seyler olsa doktorlar uyarıyı yapmaz bu ıhtıyactan ayrıca kalp atısları baslamadan aldırılrsa zaten bebek dıye nıtelendırıcegımız kıvama gelmemıstır bununda bır gunahı olucagını sanmıyorum tabı bunun onlemı alınırsa ıstemeyerek oldu dıye bırsey olmamalı cunku kacıncı yuzyılda yasıyoruz bır korun sonra bahane uret

0|0
    0|0
    • Kötü sartlar altında dıye bırsey de yok Rabbim uygun gorup verdıyse bır yolu bulunur calısılır bır yoldan karnı doyurulur ya da onu dusunerek hareket edıp hıc o ıse gırısmıycekler yanı oyuncak degıl durumun yoksa nıye bebek yapıp herseyden mahrum buyutuceksın dıye sormalı o kısıye

• Kürtaja duygusal yaklaşmayın lütfen. Özellikle erkekler hamileliğin nasıl bir his olduğunu bilmedikleri için kolayca "KORTOJ CONOYOTTOR" diyorlar.
    Hiç bir çocuk annesiz-babasız büyümemeli. Mutlu aile ortamında yetişmeyen çocukların suça eğilimi ve daha çok psikolojik sorunlar yaşayacağını hepimiz biliyoruz.
    Zaten yasalar 3. aydan sonra kürtajı mümkün kılmıyor. Çünkü 3. ayda fetüsün sinir sistemi gelişmiş oluyor.
    Yorumlara bakıyorum da çok "SIĞ" düşünüyorsunuz. Özellikle erkekler empati kuramadıkları için hemen "cinayettir" yazmışlar. Hiç bir biyolojik olay göründüğü kadar basit değildir.

0|0
    0|0
  • Cinayettir

0|1
    0|0
  • Özrü varsa o şekilde yaşaması daha günah olur diye düşünüyorum özellikle zihinsel özürlü bir çocuk. Sen olsen kim bakacak iki kişiye de işkence.

1|0
    0|0
  • Kürtaj cinayettir. rahme düsmüs bir canlidir. ALLAH herkesin rizkini vermistir. ne olursa olsun yasama sansini almak cözüm degildir. bircok insanin düsünemedigi bir sey vardir. Bu cocuk kötü zamanda rahme düstüyse varsir onda bir hayir. cocuk bereketli olabilor. hayirli olabilir veya dogdugunda bazi seylerin daha iyi olabilor. ser gördügümüzde hayir vardir. hayir gördügümüzde ser vardir

0|0
    0|0
  • Kürtaj zorunlu olmadıkça bir cinayettir bence. Çocuk sahibi olmaya hazır olmayan insanlar korunsunlar o zaman.

0|0
    0|0
  • Doğmayabilir ama maddi imkansızlık gibi sebepler gerekçe değil daha önemli gerekçeler lazım sakat doğma gibi

0|0
    0|0
  • Sadece tecavüz vakalarında çözüm olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • ne olursa olsun allahın can verdiğini öldürüyorsun günah o durumda hiç olmadım ama kıyamam oda bir can herseyde bir hayır vardır çocuk bereketiyle gelir günah şirkk

0|0
    0|0
  • Çözüm işte

0|0
    0|0
  • O çocuğu ne şartta büyüteceğin senin elindedir. Kürtaj çözüm değildir cünki kürtaj yıllar boyu seni takip edecektir. Ama o çocuğu her zorluklara rağmen büyütmek bakmak ise seni yorsa bile sana mutluluk ve neşe verir.

0|0
    0|0
  • Aldırılsın

0|0
    0|0
  • cınayet

0|0
    0|0
  • insana kalmış çok büyük nedenleri varsa aldırmalı derim

1|0
    0|0
  • Cinayet!

0|0
    0|0
  • Cinayet tabiiki bir çözüm değil o işi yapmadan önce düşünmeleri gerekiyordu önlemlerini almaları gerekiyordu o saatten sonra ya çocuğun doğacağı ortamı düzeltmeye çalışmalılar ya da çocuğa iyi bir aile bulmaları gerekiyor

0|0
    0|0
  • Kurtaj cozum, cinayet değil.

1|0
    0|0
  • Çocuğu doğru düzgün bakabilecekseniz yapın. Bakamayacaksanız çocuğun doğmaması çok çok daha iyidir.

0|0
    0|0
  • Cinayet bunu söylemekten utanıyorum ama ben kötü bir durum olsa aldırırdım ya

0|0
    0|0
  • Dogmalı.. yalnız annenın veya bebegin hayatı tehlıkedeyse o ayrı.

0|0
    0|0
  • Allahin verdigi cani almak tabiki cinayet

0|0
    0|0
  • Zevke kapılıp yapılır. Çözüm bulamayınca aldır. Atan bir kalbi durdurmak cinayettir.

0|0
    0|0
  • Cinayet. net yani ne olursa olsun neyden ya da kimden oldugu bile onemli degil onun da yasama hakkı var sonra nasıl hesap verilir. Allah onun rızkını verir

0|0
    0|0
  • Cinayettir

0|0
    0|0
  • Duruma göre değişir

0|0
    0|0
  • Cinayetlerin en vahşisi hem de
    Doğmamış savunmasız bir cana kıyıyolar..

0|0
    0|0
  • Ana babasını kısırlaştırmak lazım.

0|0
    0|0
  • kürtaj kesinlikle cinayettir küçük zevklerinizin bedelini minik bir cana ödetemezsiniz.

0|0
    0|0
  • Bilemem edim

0|0
    0|0
Yükleniyor...